پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » برای پایین آوردن تب چی بخوریم؟

برای پایین آوردن تب چی بخوریم؟

سلامت | 1397-05-24 | ۵۹۸۸ بازدید | نظرات

میتوان در خانه و با چند روش ساده تب را پایین آورد.با خوردن پرتقال- لیمو شیرین و گاهی ترش- گریپ فورت و.. میتوان تب را پایین آورد.همچنین خوردن اسفناج هم باعث کاهش تب میگردد.خوردن هندوانه هم با افزایش میزان ادرار باعث میشود تب پایین بیاید.

عکس, برای پایین آوردن تب چی بخوریم؟

در این مقاله تعدادی از درمان های خانگی برای مقابله با تب را آورده ایم:

۱. آب سرد از درمان های خانگی برای مقابله با تب
یک تکه پارچه یا حوله را درون آب سرد قرار دهید ،آب اضافی آن را بچلانید و در قسمت هایی مانند؛ زیر بغل ، پا و دست ، قرار دهید که باعث کاهش درجه حرارت بدن میشود.همچنین میتوانید زمانی که تب کمی بالاتر است ، این پارچه را روی پیشانی و یا گردن خود قرار دهید و یا برای آرام کردن بدن خود، با آب ولرم دوش بگیرید.

نکته:از آب بسیار سرد استفاده نکنید، چرا که ممکن است باعث افزایش دمای داخلی بدن شود.

۲. ریحان از گیاهان تب بر
۲۰ عدد برگ ریحان را با یک قاشق چای خوری زنجبیل پودر شده و یک فنجان آب ترکیب کنید. سپس،کمی عسل نیز به آن بیفزایید. و دو الی سه بار در روز از این چای بنوشید.و یا می توانید، یک قاشق چای خوری ریحان را با یک چهارم فلفل ترکیب کنید و به یک فنجان آب در حال جوش بیفزایید.به مدت ۵ دقیقه صبر کنید و بعد چای را بنوشید.برای درمان کامل، این چای را دو الی سه بار در روز بنوشید.

۳.درمان خانگی تب با سرکه سیب
نصف فنجان سرکه سیب را به وان حمام با آب ولرم بیفزایید. به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه ،خود را در آن بخیسانید.اگر تب بالایی دارید، این کار را چندین بار تکرار کنید.روش دیگر این است که ، مقداری سرکه را با آب سرد ترکیب کنید. حوله ای را در آن بخیسانید و روی پیشانی یا شکم قرار دهید. و زمانی که حوله کمی گرم شد ، این کار را دوباره تکرار کنید.و یا می توانید ، دو قاشق چای خوری سرکه سیب را با یک قاشق غذاخوری ، در یک لیوان آب ترکیب کنید و روزانه، دو الی سه بار از این ترکیب بنوشید.

۴.سیر یکی از درمان های خانگی برای مقابله با تب
یک عدد سیر را به یک فنجان آب داغ، اضافه کنید. ۱۰ دقیقه صبر کنید و ترکیب را صاف کنید و سپس، بنوشید.از این مایع ، دو الی سه بار در روز بنوشید.قطعا روز بعد، احساس بهتری خواهید داشت.

نکته:داروهای حاوی سیر، برای درمان تب در زنان باردار و برای درمان تب در کودکان توصیه نمی شود.

۵.بهترین روش پایین آوردن تب با زنجبیل
دو قاشق غذاخوری پودر زنجبیل را همراه با آب گرم، به وان حمام خود بیفزایید. به مدت ۱۰دقیقه، بدنتان را درون آن خیس کنید و بعد با استفاده از یک پد یا حوله خشک نمایید. و بلافاصله به رختخواب بروید و با یک پتو،کاملا خودتان را بپوشانید، تا عرق کنید. به این ترتیب، تب شما فورا پایین می آید.

نکته:قبل از حمام زنجبیل، آنرا روی دست خود تست کنید.

گزینه دیگر استفاده از زنجبیل این است که ، نصف قاشق چای خوری پودر زنجبیل تازه را با یک فنجان آب در حال جوش ترکیب کنید و بعد از چند دقیقه، مقداری عسل نیز به آن بیفزایید.با مصرف ۳ الی ۴ بار از این چای، به صورت روزانه، لذت ببرید.

۶.نعناع از بهترین روش های گیاهی کاهش تب
یک قاشق غذاخوری برگ نعنا خشک شده را به یک فنجان آب داغ بیفزایید.اجازه دهید ، به مدت ۱۰ دقیقه بماند و بعد کمی عسل به آن اضافه کنید.از این چای، ۳ الی ۴ بار در روز، مصرف کنید.مقداری برگ نعناع را در دو فنجان آب و نصف قاشقق چای خوری فلفل سیاه و یک قاشق چای خوری پودر زنجبیل بیفزاییدو روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید و این از این ترکیب، سه بار در روز بنوشید.

۷.کاهش و درمان تب با سفیده تخم مرغ
دو الی سه عدد تخم مرغ را بشکنید . زرده آنرا جدا کنید و چند دقیقه، سفیده های آنرا هم بزنید.یک پارچه یا حوله را در آن خیس کنید و روی کف پاها قرار دهید.زمانی که پارچه خشک شد، دوباره آنرا با مواد جدید، جایگزین کنید.این کار را تا زمانی که تب کاهش یابد، تکرار کنید.

۸.زردچوبه از روش های عالی برای درمان تب

نصف قاشق چای خوری زردچوبه را با یک جهارم قاشق چای خوری فلفل سیاه و یک فنجان شیر داغ ترکیب کنید.برای رهایی از تب، دو الی سه بار از این ترکیب استفاده کنید.

۹.درمان تب با گیاه چوب صندل
نصف قاشق چای خوری از پودر چوب صندل را با کمی آب مخلوط کنید و یک ماسک نسبتا غلیظ بدست آوریدو آنرا روی پیشانی خود اعمال کنید.این روش را چندین باردر روز تکرار کنید.

نکته:مطمِئن شوید که از چوب صندل با کیفیت استفاده کنید تا نتیجه مورد نظر را بدست آورید.

 


مطالب پربازدید

نظرات