پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » برای محافظت از موها در برابر کلر استخر چه کنیم؟

برای محافظت از موها در برابر کلر استخر چه کنیم؟

خواندنی ها | 1397-05-15 | ۵۲۴۱ بازدید | نظرات

کلر موجود در استخرهای شنا عوارض زیادی برای سلامتی پوست و مو دارد.اما برای محافظت از موها در برابر کلر استخر چه کارهایی میتوان انجام داد؟
در اولین قدم بعد از شنا موهای خود را با شامپوی شنا بشویید .شامپوهای شنا یا شامپوهای حذف کلر که به طور خاص برای کمک به حذف کلر و هرگونه ،رنگ سبز ناشی از آن فرمولاسیون شده اند.به محض اینکه از استخر بیرون آمدید ،موهایتان را کاملا شستشو دهید و اجازه دهید که یک دقیقه قبل از شستن روی سرتان باقی بماند.

اگر موی رنگ شده داشته باشید میتوانید همیشه از شامپوی شنای که برای موهای رنگ شده ، رنگ روشن و روشن کننده رنگ است استفاده کنید این شامپو ها در اکثر داروخانه ها،فروشگاه های زیبایی و یا مراقبت از مو در دسترس هستند.

بعد از شامپو، از یک نرم کننده مطبوع استفاده کنید تا هرگونه گوریدگی و پیچ خوردگی را از موها از بین ببرد و موهایتان را صاف نگه دارد.

اسپری حذف کننده کلر هم در فروشگاهها موجود است.میتوانید آن را از فروشگا های ورزشی خریداری کنید.این ها را در حمام قبل از استفاده از شامپو ، استفاده کنید.این اسپری ها با خنثی سازی کلر در موها کار میکنند تا از آسیب و تحریک آن جلوگیری کند.

اکثر اسپری های حذف کلر هم برای مو استفاده میشوند و هم برای پوست .پس بنا براین میتوانید برای اثر تحریک کننده و بوی کلر بر روی پوست استفاده کنید.اگر به طور مدام با مشکلات کلر بر روی موهای خود مواجه هستید ، یک درمان خاص را امتحان کنید.

برخی از کار خانه های که شامپوهای شنا را تهیه میکنند، درمان های خاصی نیز ارائه میدهند اینها اغلب به عنوان یک، پک از یک پودر هستند، که میتوانید ۲ الی ۳ دقیقه قبل از حمام کردن روی موهای خود ماساژ دهید و سپس بشویید. این درمان ها میتوانند به جای سایر محصولات رفع کلر استفاده شود.

عکس, برای محافظت از موها در برابر کلر استخر چه کنیم؟

مراقبت از مو در برابر کلر استخر با جوش شیرین
یک چهارم فنجان ( ۳۲ گرم) جوش شیرین را با آب کافی مخلوط کنید .سپس خمیر به دست آمده را از ریشه تا ساقه مو ماساژ دهید.و بعد با آب و شامپو بشویید جوش شیرین میتواند به خنثی کردن کلر کمک کند و رنگ سبزی را که در معرض رسوب قرار میگیرد از بین میبرد.

موهای شما پس از استفاده از جوش شیرین خشک میشود، بنابر این با استفاده از یک نرم کننده رطوبت آن را بر گردانید.اگر موهای بسیار روشنی دارید ممکن است که مجبور شوید این فرآیند را چندین بار تکرار کنید تا رنگ سبز کامل از بین برود.

مراقبت از مو در برابر کلر استخر و شستن موها با سرکه سیب
شما میتوانید بعد از بیرون آمدن از استخر از سرکه سیب استفاده کنید که مانند یک شامپوی روشن کننده کار میکند. یک چهارم فنجان (۶۰ میلی لیتر) سرکه سیب را در حال دوش گرفتن روی سر خود بریزید.

و با استفاده از انگشت های خود ، آن را از پوست سر تا ساقه مو امتداد دهید و در نهایت با آب گرم بشویید. بعد از استفاده از سرکه نیازی به شامپو نیست .اگر بوی سرکه اذیتتان میکند میتوانید از یک نرم کننده خوش بو استفاده کنید.

برای مراقبت از مو در برابر کلر استخر از محصولات گوجه فرنگی مانند:رب گوجه فرنگی، کچاب ،یا آب گوجه فرنگی استفاده کنید.
یک لایه نازک از هر کدام از این محصولات را که میخواهید از پوست سر تا ساقه اعمال کنید.اجازه دهید که ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بماند و سپس با استفاده از یک شامپو شستشو دهید.

آبلیمو و جوش شیرین برای مراقبت از مو در برابر کلر استخر
آبلیمو را به جوش شیرین اضافه کنید و این مایع را روی موهای خود بپاشید و برای شانه کردن از شانه های دندانه درشت استفاده کنید.اجازه دهید تا مخلوط بین ۳ الی ۵ دقیقه روی موی شما بماند و بعد با شامپوی همیشگی مو را شستشو دهید.

برای مراقبت از مو در استخر از کلاه شنا استفاده کنید:

اگر قصد دارید که زیاد شنا کنید یک کلاه خوب و ارزشمند را تهیه کنید.به دنبال کلاهی بگردید که جنس سیلیکونی داشته باشد و تنفس را براس سر آسانتر کند. یک کلاه خوب نباید موهای شما را بیرون نگه دارد یا انقدری سفت باشد که باعث سر درد باشد برای استفاده از آن قبل از ورود به استخر موهای خود را ببندید و سپس کلاه خود را سر کنید.

قبل از اینکه به استخر بروید موهایتان را کاملا با آب تمیز بشویید :

این کار میتواند مقدار جذب کلر بر موهای شما را کاهش دهد.

قبل از اینکه به استخر بروید موهایتان را به روغن آغشته نمایید :

به این خاطر که روغن هیدروفوبیک به دفع آب کلر از موهای شما کمک میکند. اگر روغن مد نظر را ندارید، میتوانید از روغن زیتون ، روغن نارگیل ، روغن آواکادو یا روغن جوجوبا استفاده کنید. بلافاصله پس از شنا موهای خود را کامل بشویید که این باعث میشود که فرآیند حذف کلر آغاز شود.

 


مطالب پربازدید

نظرات