پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » برای تقویت اسپرم چی بخوریم؟

برای تقویت اسپرم چی بخوریم؟

خواندنی ها | ۳ بهمن۱۳۹۹ | 1913 بازدید | نظرات

مواد غذایی مناسب بر تعداد و فعالیت اسپرم‌ها تأثیرگذار هستند. مواد خوراکی که در زیر به آن اشاره می کنیم برای تقویت اسپرم فوق العاده بوده اند” لطفا با دقت مطالعه کرده و برای رفع کمبود یا ضعف اسپرمها بکار ببندید:
عکس, برای تقویت اسپرم چی بخوریم؟
چای سبز:
محققان معتقدند آنتی اکسیدان‌های چای سبز به تولید و تقویت اسپرم مردان کمک زیادی می‌کنند. دوز کم ترکیبی به نام اپیگالاکاکتایکین گالات موجود در چای سبز می‌تواند کیفیت اسپرم، از جمله تحرک آن را بهبود بخشد.
انار:
انار ماده غذایی فوق‌العاده‌ای است که روی سلامت اسپرم‌ها تاثیر قابل توجهی دارد. آنتی اکسیدان‌های موجود در این میوه، اسپرم‌ها را ایمن نگه می‌دارند و از آن‌ها در برابر رادیکال‌های آزاد مراقبت می‌کنند. آب انار برای تقویت باروری استفاده می‌شود.
سیر:
آلیسین موجود در سیر باعث تقویت اسپرم مردان می‌شود و گردش خون را بهبود می‌رخشد. سیر سلنیوم هم دارد که باعث افزایش تحرک اسپرم می‌شود. سیر در طب سنتی یکی از قویترین گیاهان اسپرم ساز است.
گردو:
گردو منبع بی نظیری از اسید‌های چرب امگا ۳ است که باعث افزایش تعداد اسپرم و تقویت جریان خون به دستگاه تناسلی می‌شوند.
ریشه جینسینگ:
ریشه جینسینگ در چند صد سال گذشته یکی از مواد مهم برای درمان ناباروری در کشور‌های آسیایی و به ویژه چین است. جینسینگ باعث افزایش سطح تستوسترون و افزایش جریان خون به دستگاه تناسلی مردان می‌شود.
اسفناج:
اسفناج سرشار از فولیک اسید است، ماده‌ای که برای تقویت اسپرم‌ها ضرورت دارد. این ماده به رشد طبیعی اسپرم‌ها کمک می‌کند. کاهش سطح فولیک اسید منجر به ایجاد اسپرم‌های غیرعادی در بدن می‌شود. این رخداد باعث می‌شود اسپرم‌ها به سختی بتوانند خود را به تخمک برسانند و در آن نفوذ کنند
موز:
موز یکی دیگر از مواد غذایی است که میتواند به سرعت تعداد اسپرم را افزایش دهد. موز سرشار از ویتامین B۱، ویتامین A، و ویتامین C است که قدرت باروری را در مردان و تعداد اسپرم‌ها را افزایش می‌دهد.
عسل:
عسل حاوی ویتامین ایی و روی و مواد معدنی زیادی است. مواد غذایی حاوی حاوی ویتامین E و روی می‌توانند به درمان ناتوانی جنسی و تقویت اسپرم مردان کمک می‌کنند.
کلم بروکلی:
کمبود ویتامین A یک دلیل شایع در ناباروری مردان است. زیرا کمبود ویتامین A باعث می‌شود اسپرم مردان ضعیف و خیلی کم باشد. کلم بروکلی سرشار از ویتامین A است. این ویتامین مهم را در فلفل قرمز، اسفناج، زردآلو، سیب زمینی شیرین و هویج هم می‌توانید پیدا کنید.
شکلات تلخ:
شکلات تلخ حاوی اسید آمینه است که به اثبات رسیده است حجم اسپرم و مایع منی را دو برابر می‌کند. همچنین از نظر آنتی اکسیدان بسیار غنی است. آنتی اکسیدان‌ها یک سلاح عالی در برابر رادیکال‌های آزاد هستند.
گوجه فرنگی:
آنتی اکسیدان‌های گلوتاتیون و کریپتوکسانتین، که گوجه فرنگی وجود دارد اسپرم مردان را تقویت و تعداد آن‌ها را زیاد می‌کند.
تخم مرغ:
تخم مرغ سرشار از ویتامین E و پروتئین است، این ماده غذایی به شکل گیری اسپرم‌های سالم کمک می‌کند و تحرک اسپرم‌ها را نیز افزایش می‌دهد. این ماده غذایی از اسپرم‌ها در برابر رادیکال‌های آزاد مراقبت می‌کند.


مطالب پربازدید

امروز دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

نظرات