پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » بدترین خوراکیها برای سوزش سر دل

بدترین خوراکیها برای سوزش سر دل

سلامت | 1395-11-07 | ۶۰۶ بازدید | نظرات

در صورتی که شما هم با این مشکل درگیر هستید، باید دور خوراکی‌هایی که در ادامه می‌آوریم را خط بکشید و در صورتی که بهبود پیدا نکردید، حتما با مصرف داروهای مناسب این مشکل را کنترل کنید.
قهوه، چای، کوکاکولا، نوشابه انرژی‌زا: نوشیدنی‌های حاوی کافئین از بدترین مواد غذایی برای کسانی به شمار می‌روند که با رفلاکس اسیدی معده درگیرند. اگر شما هم این مشکل را دارید، دور قهوه را خط بکشید و چای را هم کم و کمرنگ میل کنید.
سرخ‌شدنی‌ها: خوراکی‌های چرب برای شما بسیار مضرند. اگر غذای محل کارتان چرب است، حتما از خانه با خودتان غذای سالم ببرید و دور فست‌فود و خوراکی‌های سرخ‌شده را خط بکشید. غذاهای چرب برای هضم به زمان طولانی‌تری نیاز دارند و دستگاه گوارش بیمار شما نمی‌تواند با این مشکل کنار بیاید.
میوه خام: مصرف میوه‌های خام می‌تواند حال شما را بدتر کند. مرکباتی مثل پرتقال و نارنگی باعث ترشح بیشتر اسید میده و بالا آمدنش از مجاری گوارشی می‌شود.
قرص و عرق‌نعناع: نعناع ازجمله گیاهانی است که باعث سست شدن ماهیچه‌های اسفنکتر مری می‌شود و در صورتی که دچار معده‌درد ناشی از اسپاسم باشید، می‌تواند حالتان را بهتر کند. اما اگر درد و مشکلات معده‌تان به خاطر رفلاکس باشد، با خوردن نعناع همه چیز را برای بالا آمدن اسید بیشتر فراهم می‌کنید و بدحال‌تر می‌شوید.
سوپ و آش: غذاهای مایع باعث تشدید مشکل شما می‌شوند. اگر سوزش سر دل و نشانه‌های آزاردهنده رفلاکس را تجربه می‌کنید، کمتر سراغ غذاهایی مثل سوپ و آش بروید.


مطالب پربازدید

نظرات