پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » تکنولوژی » با روشن شدن چراغ بنزین چند کیلومتر می توان حرکت کرد؟

با روشن شدن چراغ بنزین چند کیلومتر می توان حرکت کرد؟

تکنولوژی | 1398-01-24 | ۱۹۵۶ بازدید | نظرات

مسافتی که خودروها می توانند با چراغ روشن بنزین طی کنند:
اگر استفاده از خودرو را در حالت رانندگی بدون ترافیک در نظر بگیریم ، خودروهای زیر می توانند این مقدار از مسافت را طی کنند :

پراید:این خودرو با مصرف شهری حدود ۶.۵ می تواند در شرایط بدون ترافیک از لحظه روشن شدن چراغ بنزین ، حدود ۱۳۰ کیلومتر را طی کند.

پژو ۲۰۶:خودرو پژو با متوسط مصرف ۸.۹ در مصارف شهری، از لحظه ای که چراغ بنزین روشن می شود ، حدود ۱۰۹ کیلومتر را می تواند طی کند.

چراغ روشن بنزین در ماشین با مدل های مختلف
رنو کولئوس:رنو کولئوس ، با مصرف ۱۱.۸ در شهر، می تواند از لحظه روشن شدن چراغ بنزین، حدود ۸۰ الی ۸۵ کیلومتر را بپیماید.

سوزوکی ویتارا:این شاسی بلند ژاپنی با مصرف ۱۲.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر، از لحظه روشن شدن چراغ بنزین می تواند مسافتی حدود ۸۰ کیلومتر را طی نماید.

پژو ۴۰۵ :این خودرو با متوسط مصرف ۱۲,۸لیتر در شهر ، می تواند از لحظه روشن شدن چراغ بنزین، حدود ۷۶ کیلومتر را بپیماید.

سمند :این خودرو با مصرف شهری حدود ۱۱ می تواند در شرایط بدون ترافیک از لحظه روشن شدن چراغ بنزین ، حدود ۸۹ کیلومتر را طی کند.

ساندرو :خودرو ساندرو ، با مصرف۹.۴ در شهر، می تواند از لحظه روشن شدن چراغ بنزین، حدود ۱۰۴ کیلومتر را بپیماید.

ال ۹۰ :این خودرو با متوسط مصرف ۹ لیتر در شهر ، می تواند از لحظه روشن شدن چراغ بنزین، حدود ۱۰۸ کیلومتر را بپیماید.

بعد از روشن شدن چراغ اخطار بنزین چند کیلومتر میتوان رانندگی کرد؟
گل :گل محصولی از فولکس واگن برزیل است که یکی از زیرمجموعه های فولکس واگن آلمان به شمار می رود. این خودرو با مصرف۲, ۹در شهر، می تواند از لحظه روشن شدن چراغ بنزین، حدود ۱۰۶ کیلومتر را بپیماید.

ورنا:این خودرو با مصرف۶, ۷ در شهر، می تواند از لحظه روشن شدن چراغ بنزین، حدود ۱۲۸ کیلومتر را بپیماید.

مزدا ۳ :مزدا ۳ محبوب ترین ساخته مزدا در سر تا سر دنیا است که علت آن کیفیت خوب ، سواری کاملا لذت بخش ، طراحی جذاب و … است که با مصرف۹.۸ در شهر، می تواند از لحظه روشن شدن چراغ بنزین، حدود ۱۰۰ کیلومتر را بپیماید.

مسافت قابل پیمایش بعد از روشن شدن چراغ بنزین در خودروهای مختلف
اوانته :هیوندای آوانته یک خودرو کامپکت کره ای است که با مصرف۹.۵ در شهر، می تواند از لحظه روشن شدن چراغ بنزین، حدود ۱۰۳ کیلومتر را بپیماید.

توسان :هیوندای توسان، یکی از محبوب ترین شاسی بلندهای بازار ایران است ، این خودرو با مصرف۱۰.۲ در شهر، می تواند از لحظه روشن شدن چراغ بنزین، حدود ۹۶ کیلومتر را بپیماید.

سانتافه :در اوایل سال ۲۰۰۱ ایده های جدی شرکت کره ای هیوندای برای رقابتی آشکار با فورد Escape، مزدا Tribute و پونتیاک Aztekبه ثمر نشست و مدل جدید با اسم سانتافه که نام شهری در نیومکزیکو است تولید شد و به سرعت در آمریکای شمالی تبدیل به محبوب ترین خودرو خانواده شد.

این خودرو با مصرف ۱۱.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر، از لحظه روشن شدن چراغ بنزین می تواند مسافتی حدود ۸۳ کیلومتر را طی نماید.

ریو :کیا ریو یک خودرو کامپکت ، محصولی از شرکت کیا موتورز کره جنوبی است که تولید آن از سال ۲۰۰۰ آغاز شده و اکنون نسل چهارم آن در حال تولید است. این خودرو با مصرف شهری حدود ۶,۹ می تواند در شرایط بدون ترافیک از لحظه روشن شدن چراغ بنزین ، حدود ۱۴۲ کیلومتر را طی کند.

اپتیما :کیا اپتیما یک سدان سایز متوسط است که نخستین بار در سال ۲۰۰۰ توسط کره ای ها معرفی شد ، این خودرو با مصرف شهری حدود ۱۱,۸ می تواند در شرایط بدون ترافیک از لحظه روشن شدن چراغ بنزین ، حدود ۸۳ کیلومتر را طی کند.

پیکانتو:پیکانتو که همزاد و رقیب مستقیم هیوندای آی ۱۰ محسوب می شود از یک پیشرانه ۱.۲ لیتری ( ۱۲۵۰ سی سی ) در کنار یک جعبه دنده ۴ سرعته اتوماتیک استفاده می کند. این خودرو با متوسط مصرف ۶,۷ لیتر در شهر ، می تواند از لحظه روشن شدن چراغ بنزین، حدود ۱۴۶ کیلومتر را بپیماید.

عکس, با روشن شدن چراغ بنزین چند کیلومتر می توان حرکت کرد؟

آیا رانندگی با چراغ اخطار بنزین روشن خطرناک است؟
رانندگی با خودرویی که مقدار کمی یعنی ¼ باک بنزین دارد ، سبب آسیب به خودرو می شود . صدمه به کاتالیزور از جمله آسیب های وارد شده به خودرو هنگام رانندگی با باک خالی بنزین است که در این صورت شما مجبور به تعمیر یا تعویض کاتالیزور خواهید شد.

رانندگی با بنزین کم داخل باک سبب آسیب دیدن پمپ بنزین به علت آشغال و کثیفی ته باک ، می شود زیرا هر آشغال و کثیفی جمع شده در ته باک هنگامی که باک خالی باشد از پمپ بنزین شما عبورمی کند و سبب آسیب به آن می شود.

هنگام رانندگی با چراغ بنزین روشن سبب می شود که ناگهان در جاده و یا بزرگراه بنزین تمام کنیم و خودرویمان از حرکت باز ایستد ، پیش آمدن این حالت بسیار خطرناک است زیرا خودروهای کناری با سرعت زیاد در حال حرکتند و ممکن است با خودرو شما تصادف کنند.


مطالب پربازدید

امروز جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲

نظرات