پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » با خوردن این غذاها میل ج ن س ی را کاهش می دهید

با خوردن این غذاها میل ج ن س ی را کاهش می دهید

خواندنی ها | 1398-10-03 | ۱۳۴۷ بازدید | نظرات

عکس, با خوردن این غذاها میل ج ن س ی را کاهش می دهید
التهاب ریشه بسیاری از بیماری ها از جملمه ضعیف شدن عملکرد جنسی است. مواد غذایی مثل روغن ذرت و سویا، لبنیات پاستوریزه، کربوهیدرات تصفیه شده، گوشت فراوری شده ، شکر و چربی های ترانس همه به عنوان مواد غذایی ایجاد کننده التهاب شناخته می شوند. بنابراین تا حد امکان باید مصرف این مواد غذایی را محدود کرده یا از مصرفشان اجتناب کنید.
مصرف مواد غذایی زیر را محدود کنید :
روغن های گیاهی تصفیه شده : روغن ذرت، روغن سویا، روغن آفتابگردان با ایجاد التهاب در بدن، مشکلات ناتوانی جنسی را بدتر می ک نند.
مواد غذایی بیش از حد شور : افزایش سدیم در بدن باعث افزایش ناتوانی جنسی می شود بنابراین باید مصرف مواد غذایی فراوری شده یا شور را به حداقل برسانید و مصرف مواد غذایی حاوی پتاسیم را افزایش دهید.
کمبود ا نرژی اولین علامت کمبود تستوسترون است بنابراین احساس خستگی و کمبود انرژی مستقیما روی میل جنسی شما تاثیر می گذارد . مواد غذایی کاهش دهنده انرژی و در نتیجه کاهش دهنده میل جنسی عبارتند از :
مواد غذایی بیش از حد شیرین : شیرینی قند خون را به یکباره بالا برده و به شیب تندی کاهش می دهد در نتیجه با افت انرژی ناگهانی روبرو می شوید.
کافئین بیش از حد : در برخی افراد مصرف قهوه باعث افزایش استرس و کاهش توانایی جنسی می شود به خصوص اگر در شب مصرف شود بنابراین سعی کنید قهوه را صبح مصرف کنید.
الکل : الکل زیاد می تواند باعث خستگی، افزایش التهاب، افزایش وزن و مشکلات خواب و اختلال جنسی شود.
افزایش وزن
وزن زیاد برای سلامت قلب مفید نیست ضمن این که اعتماد به نفس شما را کاهش داده و باعث کاهش اشتیاق جنسی می شود.
برای پیشگیری از افزایش وزن باید موارد زیر را در رژیم غذایی خود رعایت کنید .
مصرف مواد غذایی با فیبر بالا : سیر شدن با منابع طبیعی فیبر وزن شما را ثابت نگه می دارد ضمن این که مواد مغذی کافی به بدن می رساند . با مصرف بیشتر سبزیجات، حبوبات، مغزها و دانه ها و میوه ها مصرف روزانه فیبرتان را بالا ببرید. ضمن این که فیبر باعث می شود سریعتر سیر شوید و مدت زمان بیشتری احساس سیری داشته باشید.
مواد غذایی تازه : سعی کنید قسمت عمده رزیم غذاییتان حاوی مواد تازه باشد، میوه های کامل با حداقل افزودنی ممکن. میوه ها و سبزیجات الکترولیت بدن را تامین می کنند که برای بهبود فعالیت های فیزیکی نیاز است ضمن این که آنتی اکسیدان ویتامین ای را به بدن می رسانند این ویتامین با جریان خون سالم و کاهش التهاب ارتباطی مستقیم دارد.


مطالب پربازدید

امروز پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

نظرات