پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندني ها » بازیگران زن و عکسهای بدون آرایش

بازیگران زن و عکسهای بدون آرایش

خواندني ها | ۱۸ تیر۱۳۹۵ | 1977 بازدید | نظرات

آذرماه سال گذشته بود که کمپین انتشار عکس بازیگران زن ایرانی با فراخوانی که یکی از بازیگران به همراه عکسی با همین شرایط منتشر کرد، رسمیت یافت. این کمپین که از سوی لیلا اوتادی به راه افتاد، پس از مدشدن گرایش به کمپین‌هایی مشابه مثل سطل آب یخ و انتشار عکس همراه با مادر، سومین کمپینی بود که به‌سرعت در فضای مجازی با استقبال دیگر هنرمندان مواجه شد.

image بازیگران زن و عکسهای بدون آرایش

در نخستین پستی که در این باره منتشر شد، لیلا اوتادی عکس ظاهراً بدون آرایشی را منتشر کرده و همراه آن نوشته بود: «این عکس صبحه و عکس بدون آرایشمه، خانم‌های بازیگر رو به چالش گذاشتن عکس بدون آرایش صبح دعوت می‌کنم».

image بازیگران زن و عکسهای بدون آرایش

پس از این بود که بازیگرانی چون هانیه توسلی و یکتا ناصر بلافاصله و دیگر بازیگران به‌مرور به این چالش پیوستند و هر یک با انتشار عکس‌هایی بدون آرایش، به لیلا اوتادی لبیک گفتند. البته در این میان هیچ‌یک از بازیگران توضیح ندادند که با پیوستن‌شان به این کمپین، چه هدفی را دنبال می‌کنند، هر چند می‌شد حدس زد که انتشار این عکس‌ها، پاسخی است به انتقادهایی که همواره به بازیگران زن ایرانی می‌شود مبنی بر این‌که همواره چهره واقعی‌شان پشت آرایش‌هایی غلیظ پنهان می‌شود. آن‌ها در واقع می‌خواهند بگویند تنها با آرایش نیست که زیبا به نظر می‌رسند، بلکه زیبایی‌شان چندان وابسته به لوازم آرایشی که استفاده می‌کنند نیست. البته برخی از آن‌ها بی که ادعایی داشته باشند، صرفاً برای نشان‌دادن صورتی صمیمانه‌تر از خود، عکس‌های بدون آرایش‌شان را منتشر کردند.

image بازیگران زن و عکسهای بدون آرایش

image بازیگران زن و عکسهای بدون آرایش

image بازیگران زن و عکسهای بدون آرایش

از دیگر بازیگران زن ایرانی که به طور رسمی‌، و با انتشار عکس‌شان ذیل هشتگ این چالش، به آن پیوستند، این بازیگران را می‌توان نام برد: مریلا زارعی، هدیه تهرانی، طناز طباطبایی، یکتا ناصر، روناک یونسی، بهاره رهنما، شقایق دهقان، سمانه پاکدل [او حتی برای اثبات بدون آرایش‌بودن صورت‌اش، با حوله حمام عکس گرفته بود]، رزیتا غفاری، پریناز ایزدیار، سحر دولتشاهی، تینا آخوندتبار، حدیث میرامینی، سحر ولدبیگی، شیلا خداداد، کمند امیرسلیمانی، نرگس محمدی و نگار جواهریان.

image بازیگران زن و عکسهای بدون آرایش

تازه‌ترین عکسی که به عکس‌های رسمی این کمپین افزوده شده، لادن طباطبایی است که دیروز، دهم خردادماه، با انتشار عکسی بدون آرایش از صورتش نوشت: «به‌کررات متهم شدیم به آرایش زیاد و جراحی‌های متعدد و ژل و بوتاکس… بالاخره نفهمیدم؛ آیا من از آمپول و عمل می‌ترسم یا نه!!!؟
این عکس که می‌بینید؛ صورت شسته بدون یک‌ذره کرم! همین حالا! داغ داغ! با حفظ آینه و شناسنامه! با داشتن یک فرزند بیست‌وشش‌ساله و یک ده ساله! می‌باشد! چون کلا به میمیک صورتم علاقه دارم، هرگز طرف ژل و بوتاکس نمی‌رم! اهل آرایش‌کردن نیستم زیاد، چون تنبلم! اصلاً اعصاب معطلی جلو آینه ندارم! می‌گین نه؟ گریمورهایی که بابت بندنشدن من عذاب‌ها کشیدند شاهدن! پ.ن. دیدم انگار بفهمی نفهمی یه چالش عکس بازیگران بدون آرایش داره راه می‌افته!  گفتم عقب نمونم». این پست اینستاگرامی لادن طباطبایی واجد دو ویژگی هم بود؛ اول این‌که این اولین‌بار بود که یک بازیگر به همراه انتشار عکس بدون آرایش، به هدف پیوستن به چنین کمپینی اشاره مستقیم کرده بود و دوم این‌که او در جریان نبود که این چالش به‌تازگی راه نیفتاده و به روایتی از آذرماه سال گذشته رسمیت یافته و به روایتی دیگر از دو سال پیش به صورت خودجوش و بدون فراخوان، بازیگران دیگری، عکس‌های بدون آرایشی از خود منتشر کرده بودند.
البته، این، فقط عکس‌های رسمی نبودند که در این باره منتشر می‌شدند. هم پیش از به‌راه‌افتادن چالش لیلا اوتادی و هم بسیار پیش از آن، مردم در فضای مجازی، تصاویری از بازیگران بدون آرایش به اشتارک می‌گذاشتند. همین باعث شده که حالا تشخیص بازیگرانی که رسماً به این کمپین پیوسته‌اند با کسانی که دیگران عکس‌شان را منتشر کرده‌اند، سخت شود.

image بازیگران زن و عکسهای بدون آرایش

به هر حال، جز بازیگرانی که نام‌شان را آوردیم، از این بازیگران زنی ایرانی نیز در فضای نت، عکس‌های موسوم به «بدون آرایش» موجود است: سحر قریشی، الناز شاکردوست، مهناز افشار، الهام حمیدی، نیوشا ضیغمی، باران کوثری، بهاره افشاری و بهنوش بختیاری.

image بازیگران زن و عکسهای بدون آرایش

حالا و با انتشار عکس لادن طباطبایی به نظر می‌رسد این چالش که مدتی بود [پس از انتشار عکس ترانه علی‌دوستی در بیش از یک ماه پیش] تقریباً مسکوت مانده بود، دوباره داغ شود و دیگر بازیگران نیز به فکر انتشار عکس‌های بدون آرایش‌شان بیافتند.


مطالب پربازدید

امروز سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

نظرات