پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » اخبار » بارش برف و باران تا ۴ فروردین ادامه دارد

بارش برف و باران تا ۴ فروردین ادامه دارد

اخبار | 1395-01-03 | ۶۷۹ بازدید | نظرات

کارشناس سازمان هواشناسی گفت:بارش برف و باران تا روز چهارشنبه در کشور ادامه دارد.
امیر سرکرده در این باره گفت: سامانه ای که از روز یکشنبه قول آن را داده بودیم، از مناطق غربی وارد کشور شد.
وی افزود: از بعدازظهر دیروز ریزش برف را در بیشتر ارتفاعات و باران را در بسیاری از شهرها و استان های غربی و شمال غرب کشور مانند آذربایجان‌های شرقی و غربی، کردستان و کرمانشاه شاهد بودیم.
سرکرده گفت: کسانی که می خواهند امروز و فردا از طریق دامنه های البرز و جاده‌هایی مثل چالوس، هراز و فیروزکوه به مناطق شمالی و سواحل دریایی خزر بروند مطمئن باشند که بارش برف را شاهد خواهند بود.
وی افزود: امروز و فردا در جاده چالوس منطقه سیاه بیشه، جاده رشت گردنه کوهین و همچنین امامزاده هاشم در جاده هراز برف می‌بارد.
کارشناس هواشناسی گفت: برای مناطق جنوبی هم بارش به صورت باران و ریزش تگرگ پیش بینی شده است که این موضوع باید قابل توجه باغداران جنوبی باشد.
سرکرده افزود: براساس پیش بینی ها در استان های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، لرستان و بیشتر مناطق غربی و جنوبی کشور، استان های چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد شاهد بارش باران هستیم و در استان های فارس و بوشهر هم امروز و فردا باران می بارد.
وی گفت: برای مناطق شمالی کشور مانند آذربایجان‌های غربی و شرقی و اردبیل بارش به صورت برف پیش بینی شده است.
سرکرده افزود: هم اکنون استان های حاشیه ساحل دریای خزر شامل استان های گیلان، مازندران و گلستان بارش دارند.
وی گفت: برای تهران هم پیش بینی شده است که امروز و فردا آسمان ابری و بارانی باشد که در ارتفاعات هم بارش عمدتا به صورت برف است.
کارشناس هواشناسی با اشاره به اینکه به تدریج این سامانه به نواحی شرقی کشور می‌رود، گفت: به طور کلی همه استان ها تا چهارشنبه شاهد باران و برف هستند.
چهره کشور همچنان زمستانی می ماند/ وزش باد شدید در تهران
سازمان هواشناسی از تداوم بارش ها در کشور تا پایان روز چهارشنبه خبر داد.
سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه ای با اشاره به وضعیت بارش در استان های مختلف کشور گفت: امروز در استان های بوشهر،اصفهان،هرمزگان،خوزستان،قم،یزد،خراسان رضوی و جنوب کرمان بارش شدید باران همراه با رعد و برق پیش بینی می شود.
همچنین بارش و برف در استان های مازندران،گلستان، خراسان شمالی،سمنان،لرستان همدان،چهارمحال و بختیاری، دامنه البرز در قزوین، قزوین و تهران ادامه می یابد. 
براساس اعلام اخطار سازمان هواشناسی در روز چهارشنبه نیز بارش برف و باران در شرق مازندران،گلستان، خراسان رضوی و شمالی ادامه داشته و در خراسان جنوبی،هرمزگان،سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان شاهد بارش باران خواهیم بود. در روز چهارشنبه برای تهران، البرز، قم و قزوین وزش شدید باد پیش بینی می شود. 


مطالب پربازدید

نظرات