پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » اخبار » این ۱۱ برند خوراکی غیر استاندارد هستند

این ۱۱ برند خوراکی غیر استاندارد هستند

اخبار | 1394-11-25 | ۱۰۱۵ بازدید | نظرات

مدیر کل اداره استاندارد استان تهران گفت: در سال جاری ۴۰۰ آسانسور دستگاه‌های دولتی و عمومی مورد بازرسی قرار گرفت که فقط هشت دستگاه از آنها با استاندارد مطابقت داشت.

مسلم بیات امروز – یکشنبه – در نشستی خبری با اشاره به انجام بیش از ۵۰ هزار مورد بازرسی توسط کارشناسان استاندارد از ابتدای سال تاکنون اظهار کرد: حدود ۱۶ هزار گواهی تایید ایمنی و عملکرد آسانسور برای آسانسورهای تازه نصب شده در تهران صادر شده و این در حالی است که از ۴۰۰ آسانسور فعال دستگاه‌های دولتی و عمومی که سال‌ها قبل نصب شده‌اند و مطابق قانون باید هر ساله بازرسی ادواری توسط بهره‌برداران برای آنها صورت گیرد تنها هشت آسانسور منطبق با استاندارد بودند.

وی با بیان این‌که بازرسی آسانسور و اخذ گواهی بازرسی ایمنی و عملکرد مشمول مقررات اجباری استاندارد است و بدون اخذ آن پایان کار شهرداری صادر نمی‌شود، ادامه داد: این گواهینامه دارای اعتبار یکساله است و آسانسورها باید در دوره‌های یکساله مورد بازرسی‌ مجدد قرار گیرند که این موضوع از نظر مدیران و متولیان دستگاه‌های اجرایی مغفول مانده است که در نتیجه آن تنها دو درصد از آسانسورهای مذکور استاندارد‌ند.

جلوگیری از ورود ۱۳۳ محموله وارداتی غیراستاندارد به کشور

بیات همچنین از عدم انطباق ۱۳۳ محموله وارداتی با استاندارد‌های مربوطه در سال جاری خبر داد و گفت: هیچ گواهی عدم صادراتی نیز صادر نشده است و کالاهای مرجوعی وارداتی غیراستاندارد شامل نوشابه گازدار، چای، تبلت، شارژر، پاوربانک، DVR، آدابتور، دوربین مداربسته، نوت بوک، پنل دستگاه‌های گرمایش، ترازوی آزمایشگاهی، افزودنی رنگ، شامپو، اتوی مو، عینک آفتابی، پارچه، فیلتر روغن و آیینه مانیتور خودرو بوده است.

به گفته مدیر کل اداره استاندارد تهران، در این مدت بیش از ۸۰۰۰ مورد درخواست حذف بازرسی توسط کارشناسان اداره ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی بررسی شده و در مجموع به ۱۶ هزار و ۳۴۶ محموله وارداتی منطبق با ضوابط استاندارد مجوز ترخیص از گمرکات تهران داده شده است.

وی در ادامه با اشاره به انجام بیش از ۳۰ هزار مورد بازرسی از واحدهای تولید و عرضه در استان تهران از ابتدای سال تاکنون گفت: در نتیجه این بازرسی‌ها پروانه استاندارد ۲۶۵ واحد تولید و عرضه تعلیق و ابطال شد.

بیات با بیان این‌که برای حدود ۵۰۰ فرآورده پروانه کاربرد علامت استاندارد صادر شده و پروانه بیش از ۱۸۰۰ فرآورده نیز تمدید شده است، اظهار کرد: در همین مدت بیش از ۲۰۰ پرونده به مراجع قضایی ارجاع داده شد و پروانه تایید صلاحیت ۱۸ آزمایشگاه همکار با استاندارد نیز به دلیل رعایت نکردن شرایط استاندارد تعلیق یا ابطال شد.

مدیر کل اداره استاندارد تهران همچنین از توقیف ۲۰ هزار لامپ غیراستاندارد در تهران خبر داد و اظهار کرد: در طرح بازرسی ضربتی بازرسان استاندارد از بازار لاله‌زار تهران ۲۰ هزار عدد انواع لامپ‌های LED، رشته‌ای و CFL به دلیل بی‌کیفیتی و نداشتن مجوز استاندارد توقیف شد که این لامپ‌ها با نام‌های تجارتی مدیا، اکو، نیتره، یاسنور و اطلس نور توزیع شده بودند.

به گفته وی از ابتدای سال تاکنون ۴۴ هزار و ۷۰۰ متر سیم و کابل و ۹۸۳۴ کلید مینیاتور غیراستاندارد نیز توسط بازرسان استاندارد کشف و توقیف شده است.

اعلام ۱۱ برند غذایی غیر استاندارد در تهران

بیات همچنین با اشاره به ابطال و تعلیق ۲۲۳ پروانه استاندارد فرآورده‌های غذایی در تهران در سال جاری اظهار کرد: کباب‌لقمه ۷۰ درصد گوشت قرمز با نام تجارتی “احسان”، اسنک با نام تجارتی “نانانمکی”، دوغ بدون گاز گرمادیده با نام تجارتی “رهبان”، دی کلسیم فسفات با نام تجارتی دارویی “پرتوبشاش”، کیک با نام تجارتی “پچ‌پچ”، فرآورده یخی خوراکی با نام تجارتی “روز”، پروتئین سویا با نام تجارتی “گلها”، قند شکسته با نام تجارتی “پرنیان”، برنج با نام تجارتی “پدید” و خدمات سردخانه “امین‌زاده” و “استقلال” پروانه استانداردشان ابطال شده است.

مدیر کل استاندارد تهران در ادامه با بیان این‌که ۲۳۷ هزار بلوک سیمانی غیراستاندارد در سال جاری در تهران توقیف شده است، گفت: در این مدت کارشناسان استاندارد مقادیر زیادی مصالح ساختمانی غیراستاندارد شامل ۱۰ هزار جدول بتنی، بیش از ۱۲ هزار تن شن و ماسه، ۳۰۰۰ عدد موزاییک، ۲۸ تن میلگرد، ۱۴۰۰ تن آجر فشاری، ۲۰۰ تن ناودانی، ۸۰۰۰ تیرچه، حدود ۷۰۰۰ کیلو چسب کاشی، ۱۰۰۰ قطعه بلوک سقفی، پلی استایرن و مقادیر زیادی پروفیل چارچوبی و شیشه ساختمانی را به علت نداشتن مجوز و کیفیت استاندارد توقیف و دو واحد تولید شن و ماسه را پلمپ کردند. براساس گزارش استاندارد تهران در ماه گذشته نیز بازرسان استاندارد سیمان با نام تجاری سیمان شمال را به علت تولید در زمان ابطال پروانه در جاده آبعلی توقیف کردند.

وی همچنین با اشاره به سختگیرانه‌تر شدن معیارهای انتخاب واحد‌های تولیدی برتر از نظر استاندارد در سال جاری ادامه داد: چهار واحد تولیدی کوشش رادیاتور برای فرآورده رادیاتور اتومبیل، اتحاد موتور برای فرآورده شمع خودرو، پاکدشت بتن برای فرآورده بتن آماده و شرکت نفت ایرانول برای فرآورده روغن موتور پس از کسب حدنصاب امتیاز به عنوان تولید‌کنندگان برتر انتخاب شدند و در روز سه‌شنبه هفته جاری تقدیر خواهند شد.

هزار مخزن سی ان جی غیراستاندارد معدوم شد

بیات در ادامه با بیان این‌که ۱۵ هزار مخزن سی ان جی اتوبوس‌های شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در سال جاری مورد بازرسی قرار گرفتند، اظهار کرد: از این تعداد حدود ۱۰۰۰ مخزن مشکل استاندارد داشت که از دسترس خارج شد و برای عدم امکان استفاده مجدد پرس شدند.


مطالب پربازدید

امروز سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲

نظرات