پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » این هفت عادت شبانه پوست شما را زیباتر میکند

این هفت عادت شبانه پوست شما را زیباتر میکند

خواندنی ها | 1395-11-29 | ۲۴۹۸ بازدید | نظرات

۱-قبل از خواب آرایش خود را به طور کامل پاک کنید

مهمترین نکته برای بیدارشدن از خواب با پوستی شاداب این است که قبل از خواب صورت خود را از مواد آرایشی و آلودگی های روزانه پاک کنید. مطمئن شوید که هیچ اثری از ریمل و کرم پودر و رژ گونه بر صورتتان نیست . به منافذ پوستتان اجازه دهید که در طول شب نفس بکشند و خود را بازسازی و ترمیم کنند.

عکس, این هفت عادت شبانه پوست شما را زیباتر میکند

۲-از دو عدد بالشت استفاده کنید .

برای جریال یافتن بهتر خون در طول بدن و جلوگیری از انباشته شدن آن در ناحیه صورت و گودی زیر چشم ها از دو عدد بالشت استفاده کنید و یا ترتیبی بیاندیشید که سرتان نسبت به بدنتان اندکی بالاتر قرار بگیرد .

۳-هوای اتاق خوابتان را مرطوب نگه دارید.

خشکی هوا زمینه را برای به وجود آمدن چین و چروک های ریز در صورتتان فراهم می کند. با استفاده از دستگاه های مرطوب کننده هوا و یا حتی قرار دادن ظرفی پر از آب در اتاق خوابتان هوا را مرطوب نگه دارید .

۴-قبل از رفتن به رخت خواب دست هایتان را حسابی چرب و مرطوب کنید

دست های ما در طول روز در اثر تماس زیاد با آب و انجام کارهای روزانه آب زیادی از دست می دهند و خشک می شوند.زمانیکه خواب هستیم فرصت مناسبی است که مرطوب کننده های قوی صدمات وارده را جبران کنند. با این روش ناخن ها نیز محکم تر می شوند و سریعتر رشد می کنند .

۵-موهای خود را ببافید و یا در پشت سرتان جمع کنید

تماس پوست صورت با چربی، گرد و خاک و آلودگی موهای سر  دلیل بعضی از جوش ها و لکه هایی است که بر پوستتان ظاهر می شوند. سعی کنید  با جمع کردن موهایتان تا حد امکان از این امر جلوگیری کنید .

۶-عمیق و کافی بخوابید

کمبود‌‌ خواب یا ند‌‌اشتن خواب عمیق، د‌‌ر ترشح هورمون‌ها اختلال ایجاد‌‌ می‌کند‌‌ و باعث تیرگی و افزایش چین و چروک‌های پوستی می‌شود‌‌ به همین د‌‌لیل پزشکان معتقد‌‌ند‌‌ خواب خوب زیبایی می آورد .

۷-از کرم دور چشم استفاده کنید

حتا قبلا بارها و بارها لزوم استفاده از کرم دور چشم را شنیده اید. برای کاهش خطوط د‌‌ور چشم و رفع حلقه تیره د‌‌ور چشم، قبل از خواب از کرم‌های د‌‌ور چشم مناسب سن و نوع پوستتان استفاد‌‌ه کنید .


مطالب پربازدید

امروز سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲

نظرات