پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندني ها » ایده های مدرن برای استفاده از شومینه در دکوراسیون خانه

ایده های مدرن برای استفاده از شومینه در دکوراسیون خانه

خواندني ها | ۱۳ آذر۱۳۹۶ | 1903 بازدید | نظرات

در زمان انتخاب شومینه و استفاده از آن در دکوراسیون منزل باید به نکات ریز و درشت زیادی توجه کنید. باید میزان گرمای تولیدی مورد نظر را تا حدودی بدانید و بسته به بودجه و طراحی شومینه و دکوراسیون منزل خود به سراغ هر کدام از انواع شومینه بروید. با سردتر شدن هوا و نزدیک تر شدن به فصل سرما در این مطلب تصمیم داریم تا در این رابطه با هم بیشتر صحبت کنیم، پس با ما همراه باشید.

 image ایده های مدرن برای استفاده از شومینه در دکوراسیون خانه

مصالح ساخت شومینه

امروزه متریال شومینه با تنوع بالایی رو به رو است. طبیعتا برای ساخت شومینه از مواد و مصالحی استفاده می کنند که بتواند در عین حفظ ایمنی و رعایت آن، گرمای مناسبی را نیز به فضا منتقل نماید. با وب سایت چیدانه همراه باشید تا به انواع شومینه هایی با کیفیت بالا درسترسی داشته باشید. مدل شومینه هایی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند تنوع بالایی داشته و دست شما را برای انتخاب باز می گذارند.

قیمت شومینه

قیمت شومینه ها بسیار متنوع است. این موضوع از آن بابت است که همانطور که اشاره کردیم شومینه ها انواع مختلفی دارند و از مصالحی مختلفی مثل مرمر، سرامیک، آجر و … استفاده می کنند.

شومینه گازی

مزیتی که شومینه گازی دارد این است که به راحتی می توان آن را در خانه نصب کرد. شومینه های گازی معمولا از جنس آجر بوده و با کمک گاز طبیعی روشن می شود.

یکی از انواع شومینه گازی، آن است که گاز تولید شده با کمک دو لوله مستقیما به بیرون خارج می شود.

image ایده های مدرن برای استفاده از شومینه در دکوراسیون خانه

در برخی از مدل شومینه ها نوعی سنسور گازی وجود دارد که گاز تولید شده را از همین راه خارج می کند. مزیتی که این نوع شومینه دارد این است که در صورت کاهش اکسیژن موجود در خانه، گاز را خاموش می کند. در رابطه با استفاده از شومینه باید گفت که باید به سراغ نمونه هایی بروید که نهایت و حداکثر امنیت را برایتان حفظ کند؛ به همین دلیل است که در بعضی از کشورها استفاده از شومینه آزاد نیست.

شومینه چوبی

 image ایده های مدرن برای استفاده از شومینه در دکوراسیون خانه

یکی دیگر از انواع شومینه، شومینه چوبی است که معمولا از دارای یک ظرف فلزی برای آتش است و گاهی نیز از آجر، چدن و… ساخته می شود.

image ایده های مدرن برای استفاده از شومینه در دکوراسیون خانه

مسئله ای که در رابطه با شومینه وجود دارد خطرات احتمالی ناشی از آن است؛ به همین دلیل است که طراحی های متفاوتی برای شومینه وجود دارد. شما نیز می توانید با تحقیق و بررسی و با کمک متخصصین این حوزه دست به انتخابی ایمن و درست بزنید و خیال خودتان را راحت کنید.

image ایده های مدرن برای استفاده از شومینه در دکوراسیون خانه

درج شومینه در خانه کار نسبتا سخت و سنگینی است؛ بنابراین در هنگام ساخت و ساز منزلتان سعی کنید آگاهانه عمل کنید و دست به انتخاب درستی بزنید و به قول معروف کار را به کاردان آن بسپارید.


مطالب پربازدید

نظرات