پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » ایده های جالبی برای ایجاد آرامش در دکوراسیون خانه

ایده های جالبی برای ایجاد آرامش در دکوراسیون خانه

خواندنی ها | 1395-10-26 | ۵۴۴ بازدید | نظرات

این که در خانه تان احساس آرامش و امنیت کنید کاملا ضروری است. و خوشبختانه امور اندک اما موثری وجود دارند که شما بدان وسیله قادر به بهبود سطح شادی در فضای خانه تان خواهید بود.
مطالعات مختلف در این زمینه نشان داده رنگ ها، رایحه ها و لوازم تزئینی خاص قادر به تحت تاثیر قرار دادن خلق و خوی شما می باشد. و حتی شانستان را برای رضایت کامل و مطلق افزایش می دهد.
هم اکنون، با تغییر چه چیزهایی می توانید فرصت را برای ایجاد شادی کامل و مطلق فراهم کنید؟
گل های تازه و باطراوت
با این که گل ها مادام العمر نیستند، اما خریدن ثابت گل های تازه برای خانه تان به طور جدی سطح شادیتان را افزایش داده و موجب سرمایه گذاری مجددتان روی شکوفه های کوچکتر اما بانشاط خواهد شد.

عکس, ایده های جالبی برای ایجاد آرامش در دکوراسیون خانه

تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه راتگرز نشان داده که وجود گل ها باعث ایجاد احساسات مثبت و افزایش رضایت افراد حاضر در خانه می شود.
پس دیگر چه بهانه ای بهتر از درمان خودتان یا شریکتان برای خرید یک دسته گل رز وجود دارد؟!
قاب عکس های احساس برانگیز
با توجه به مطالعه در دانشگاه پورتسموث، جستجو در قاب عکس های قدیمی به شما احساس صلح و آرامش داده و موجب افزایش احساسات مثبت می گردد.

عکس, ایده های جالبی برای ایجاد آرامش در دکوراسیون خانه

بنابراین، چرا کنار آباژور بسترتان از نزدیکترین و عزیزترینان قاب عکسی نمی گذارید تا خانه تان را به گالری احساسات مثبت مبدل کنید؟
دکوراسیون داخلی سبز یا زرد
ممکن است رنگ های سبز یا زرد موردعلاقه و پسند همه اشخاص نباشد اما این رنگ ها موجب احساس شادی درونیتان می شوند.
محققان در طی مطالعه ای که در دانشگاه Vrije آمستردام انجام شد یافتند دو رنگ سبز یا زرد خارج از تمام رنگ های رنگین کمان بهترین و بزرگترین احساسات شادی آور را می آفرینند.

عکس, ایده های جالبی برای ایجاد آرامش در دکوراسیون خانه

در صورتیکه قادر به تغییر رنگ دیوارهایتان نیستید با گذاشتن چند لوازم جانبی یا تزئینی به همین دو رنگ شادی را به خانه تان می آورید.
شمع های وانیلی
پس از یک روز پر تنش، روشن کردن یک یا چند شمع به سهولت به حالت عادی برگردانده می شوید. اما به نظر می رسد برخی رایحه ها بیشتر از دیگر رایحه ها آرامبخش هستند.

عکس, ایده های جالبی برای ایجاد آرامش در دکوراسیون خانه

مطالعه حواس شیمیایی نشان داده که دانه های وانیل فوق العاده نشاط بخش هستند. بنابراین اگر قصد بهبود خلق و خویتان را دارید، به دنبال یک رایحه شیرین باشید. ما به شما عطر وانیل را پیشنهاد می کنیم. روشن کردن یک شمع وانیلی در شب شما را سر حال می آورد.
مرتب کردن تختخواب
شاید خنده دار به نظر برسد اما علم آن را به اثبات رسانده است. مرتب کردن رختخواب یا تختخواب به شما کمک می کند تا روزتان را به درستی آغاز کنید.

عکس, ایده های جالبی برای ایجاد آرامش در دکوراسیون خانه

بررسی های اخیر که توسط Hunch.com انجام شد نشان داد ۷۱ درصد از افرادی که پس از بیداری صبح تختخواب هایشان را خودشان مرتب کردند بیشتر از ۶۲ درصد از افرادی که تختخواب هایشان را مرتب نکردند، خوشحال تر و راضی تر به نظر می رسیدند.
شاید دو دقیقه مرتب کردن ارزش شادی و رضایتتان را تا پایان روز داشته باشد!


مطالب پربازدید

نظرات