پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » اگر قد کوتاهی دارید چگونه باید لباس بپوشید

اگر قد کوتاهی دارید چگونه باید لباس بپوشید

خواندنی ها | 1394-08-02 | ۱۶۰۲ بازدید | نظرات

عکس, اگر قد کوتاهی دارید چگونه باید لباس بپوشید

کوتاهی قد، به خودی خود بد نیست، اما اگر در لباس پوشیدن و نحوه انتخاب لباس دقت لازم صورت نگیرد، این کوتاهی قد باعث مشکلاتی در ذهن و جسم شما می‌شود.  راه‌حل‌هایی وچود دارد که اگر درست به‌کار گرفته شوند، می‌توانند به شما کمک کنند تا در این زمینه شما را به عنوان فردی خوش‌پوش و شیک نشان دهند  در اینجا به چند ترفند ساده در این زمینه اشاره می‌کنیم.

حالت بدن

سر خود را بالا بگیرید، پشت خود را صاف نگه دارید و سینه های‌تان را به سمت جلو هل دهید و این قوانین را در کل روز رعایت کنید.

لباس‌های تک رنگ

پوشیدن لباس‌های تک رنگ با سایه روشن‌های متفاوت، بدن را بلندتر نشان می‌دهد. با این روش چشم‌ها بدون لحظه‌ای مکث به سمت بالای بدن جذب می‌شود. هر چه این رنگ‌ها تیره‌تر باشد، بهتر است.

سایز مناسب لباس

به نوشته برترین‌ها، انتخاب لباس‌هایی با سایز مناسب از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر بلندی قد شما خواهد بود. شما باید سایز خود را بدانید (بسیاری از مردان لباس‌های بزرگتر از خود می‌خرند) و لباس‌هایی تهیه کنید که کاملا روی بدن شما می‌نشیند.

از پوشیدن لباس‌های گشاد و شلوارک‌های کوتاه نیز خودداری کنید و به خیاط خود بگویید که متناسب با اندام و خواسته شما لباسی برازنده برای‌تان بدوزد.

راه راه عمودی

این قانون را هیچگاه فراموش نکنید. لباس‌هایی با طرح راه راه افقی اندام را چاق‌تر و پهن‌تر نشان می‌دهند، بنابراین لباس  راه راه عمودی بپوشید تا بلندتر و لاغرتر به نظر آیید. می‌خواهید دلیل آن را بدانید؟ زیرا راه راه عمودی چشم را به سمت بالا می‌کشد و به همین دلیل بدن شما کشیده‌تر به نظر می‌آید.

جزییات کم

علاوه بر کلیات لباس، شما باید به جزییات آن نیز توجه کنید. همان گونه که لباس‌تان نباید گشاد و بزرگ باشد، جزییات زیادی هم نباید داشته باشد. یقه، عرض کراوات، دستمال گردن یا حتی سر آستین باید کوچک و باریک‌تر از حد معمول انتخاب شود. با این روش قد شما بلندتر از قبل به نظر می‌آید.

تاکید بر بالاتنه

حتما این را می‌دانید که برای بلندتر نشان دادن قدتان باید توجه را به بالا تنه جلب کنید طوری که چشم در نگاه اول به سمت بالا کشیده شود. برای این کار می‌توانید از اکسسوری‌هایی مانند کلاه، دستمال جیبی، سوزن کراوات و عینک استفاده کنید.

یقه

تمام افرادی که لباس‌هایی با یقه V شکل به تن کرده‌اند می‌دانند که چقدر بر ظاهرشان تاثیرگذار است. این نوع یقه باعث می‌شود که چشم‌ها به سمت بالا کشیده شوند و شانه‌ها بیشتر به چشم آیند.

نکته

– از گذاشتن کمربند به خصوص در رنگ‌هایی متضاد با لباس‌تان خودداری کنید زیرا با ایجاد یک خط افقی در مرکز بدن‌تان، چشم‌ها را از حرکت به سمت بالا منع می‌کنید.

– از پوشیدن تیشرت‌های آستین کوتاه تا حد امکان خودداری کنید زیرا شما را کوتاه‌تر از حد معمول نشان می‌دهد.

– اگر پایین لباس‌تان از استخوان لگن پایین‌تر آمد، آن را داخل شلوارتان قرار دهید یا تیشرت دیگری بپوشید زیرا پاهای شما را کوتاه‌تر از قبل نشان می‌دهد.


مطالب پربازدید

امروز پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲

نظرات