پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » اگر اضافه وزن دارید بیشتر ویتامین E مصرف کنید

اگر اضافه وزن دارید بیشتر ویتامین E مصرف کنید

سلامت | ۱۲ آبان۱۳۹۴ | 771 بازدید | نظرات

پزشکان می‌گویند که افراد چاق به ویتامین E بیشتری نیاز دارند.

افراد چاق مبتلا به سندرم متابولیک در عین حال که در جذب ویتامین E مشکل دارند، حجم کمتری از این ویتامین را دریافت می‌کنند. آنان به دلیل وزن بالا و مشکلات دیگری که موجب افزایش استرس اکسیداتیو می‌شود به مقدار بیشتری از این ویتامین نیاز دارند چون وجود چنین مشکلاتی باعث می‌شود جذب ویتامین E ‌در بدن آنها کاهش یابد.

در پی این مطالعه، متخصصان دانشگاه دولتی اورگن آمریکا تاکید کردند که به احتمال زیاد تعداد قابل توجهی از مردم این کشور دچار کمبود ویتامین E هستند که این کمبود می‌تواند طیف وسیعی از بیماری‌های شناخته شده مرتبط با سندرم متابولیک همچون بیماری‌های قلبی، دیابت، آلزایمر و سرطان را تشدید کند.

برخی از یافته‌های به دست آمده در این مطالعه دور از انتظار بود چرا که ویتامین E قابل حل در چربی است و باید در افراد مبتلا به اضافه وزن که به میزان زیادی از غذاهای چرب مصرف دارند در سطح بیشتری موجود باشد.

نتیجه مطالعه منتشر شده در مجله آمریکایی تغذیه بالینی نشان می‌دهد اگرچه گردش ویتامین E‌ در جریان خون ممکن است بالا باشد اما در افراد چاق این ریزمغذی‌های حیاتی راه خود را به بافت‌هایی که به آن‌ها نیاز دارند، پیدا نمی‌کنند.

به گزارش ساینس دیلی، ویتامین E با لیپیدها یا چربی‌های پیدا شده در خون همراه است اما مشخص شد بافت‌های بدن افراد چاق دریافت برخی از این لیپیدها را به دلیل دارا بودن میزان چربی کافی نمی‌پذیرند و در این فرآیند ویتامین E هم پذیرفته نمی‌شود. بنابراین از آنجا که بافت‌های بدن با استرس اکسیداتیو جدی روبرو هستند رساندن ویتامین E به آن‌ها با مشکل روبرو می‌شود.


مطالب پربازدید

نظرات

  1. لیلا گفت:

    جالب بود