پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » اخبار » اولین اقدام ترامپ ممنوعیت ورود مهاجران از جمله ایرانی ها

اولین اقدام ترامپ ممنوعیت ورود مهاجران از جمله ایرانی ها

اخبار | 1395-11-09 | ۲۳۰۳ بازدید | نظرات

عکس, اولین اقدام ترامپ ممنوعیت ورود مهاجران از جمله ایرانی ها

ترامپ در اولین اقدام ضد ایرانی خود ورود ایرانی ها و مهاجران را به کشور امریکا ممنوع کرد.

 به نقل از رویترز، «دونالد ترامپ» در مراسم ادای سوگند «جیمز ماتیس» وزیر دفاع این کشور در ارتباط با امضای این دستور اجرایی (executive order) گفت: «در حال وضع تدابیری جدید برای بررسی دقیقِ سوابق متقاضیان روادید است که هدف از آن، ممانعت از ورود تروریست های اسلام گرای افراطی به خاک آمریکاست».
وی در مراسم تحویل وزارت دفاع آمریکا به ژنرال ماتیس گفت: امروز من دو دستور اجرایی را امضاء کردم تا درباره حمایت از فداکاری ارتش ما از طریق اقدامات دولت اطمینان حاصل کنیم. آنها همواره تحت حمایت اقدامات دولت ما خواهند بود.
من نخستین دستور اجرایی را برای بازسازی عمده نیروهای مسلح آمریکا صادر کردم. این  طرحی برای هواپیماها،کشتی ها، منابع و ابزارهای جدید برای مردان و زنان مسلح ماست و به آن افتخار می کنم.
رئیس جمهور آمریکا گفت: همانطور که ما برای درخواست بودجه از کنگره آماده می شویم، کنگره بسیار خوشحال خواهد شد که ببیند هیچ کس نتواند توان نظامی ما را زیر سوال ببرد اما عزم ما برای صلح است و ما خواهان صلح هستیم.
دستور دوم این است که من اقدامات جدیدی را برای رسیدگی صلاحیت (مهاجران ) ایجاد کردم تا تروریست های تندرو اسلامی خارج از آمریکا بمانند و ما نمی خواهیم آنها اینجا باشند. ما می خواهیم اطمینان یابیم که آنها را در این کشور نمی پذیریم. تهدیدی که سربازان ما در خارج از کشور در حال جنگ علیه آن هستند.
ما می خواهیم کسانی را در این کشور بپذیریم که از کشور ما حمایت خواهند کرد و مردم ما را عمیقا دوست خواهند داشت. ما هرگز درس های یازدهم سپتامبر و قهرمانانی را که جان خود را در پنتاگون از دست دادند، فراموش نخواهیم کرد. ما علاوه بر حرف ، با اقدامات خود به آنها ادای احترام خواهیم کرد. این کاری است که امروز انجام دادم.
من افتخار می کنم که در اینجا در کنار شما باشم و قول می دهم که دولت ما همواره از شما حمایت خواهد کرد.

 

 

 


مطالب پربازدید

نظرات