پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » اهمیت داشتن رابطه زناشویی در دوران بارداری

اهمیت داشتن رابطه زناشویی در دوران بارداری

خواندنی ها | ۳۰ مرداد۱۳۹۸ | 478 بازدید | نظرات

برای بسیاری از زوجین این سوال وجود دارد که در دوران بارداری میتوان رابطه ی جنسی داشت یا خیر؟ نداشتن اطلاعات کافی متاسفانه در برخی از موارد تبدیل به بحران های خانوادگی می گردد که آثار آن در معضلاتی همچون افزایش آمار طلاق در جامعه ، تنوع طلبی جنسی و…. قابل مشاهده می باشد. در این مطلب چهار دلیل مهم داشتن رابطه جنسی، در دوران بارداری، را بیان میکنیم. داشتن رابطه در این زمان برای بدن، ضربان قلب و رابطه عاطفی‌تان، بسیار مفید است.

عکس, اهمیت داشتن رابطه زناشویی در دوران بارداری

چهار دلیل رابطه جنسی در دوران بارداری:
دلیل اول : ارگاسم‌تان بسیار لذت‌بخش خواهد بود
بسیاری از زنان دوست دارند که باز هم ارگاسم را در زمان بارداری‌شان تجربه کنند. برخی از زنان، برای اولین بار ارگاسم چندگانه را در دوران بارداری خود تجربه می‌کنند. زیرا در این دوران، خون‌رسانی به دستگاه تناسلی و رحم در آخرین حد خودش است و در نتیجه قدرت تحریک‌ پذیری بسیار بالا است.
دلیل دوم : افزایش غریزه جنسی در این دوران
مطالعات نشان می‌دهند که ۴۰ درصد از زنان، در دوران بارداری‌شان نسبت به زمان‌های دیگر علاقه بیشتری به برقراری رابطه داشته‌اند. علت این تمایل، افزایش ترشح هورمون‌های استروژن و پروژسترون است. پستان‌ها در این دوران بزرگ‌تر و تحریک پذیرتر می‌شوند و به علاوه دیگر نیازی نیست نگران راه‌های پیشگیری از بارداری باشید.
دلیل سوم: باعث کاهش استرس می‌شود
ارگاسم باعث افزایش آدرنالین در خون و در نتیجه کاهش استرس می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهند که ارگاسم باعث کاهش فشار خون و حتی کاهش خطر سکته قلبی می‌شود. بنابراین، رابطه زناشویی به افزایش خواب شما نیز کمک می‌کند.
دلیل چهارم: به زنده نگه داشتن رابطه زناشویی کمک می‌کند
همانطور که می‌دانید، رابطه زناشویی موفق، نقش اثرگذاری در زندگی هر زوجی بازی می‌کند. با برقراری رابطه در دوران بارداری، نه تنها به حفظ این رابطه کمک می‌کنید، بلکه به خاطر ترشح هورمونی به نام اکسی‌توسین در خون، احساس نزدیکی بیشتری به همسرتان می‌کنید.


مطالب پربازدید

امروز چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

نظرات