پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » انشا درباره کمک کردن به دیگران

انشا درباره کمک کردن به دیگران

خواندنی ها | 1397-10-11 | ۲۷۹۲۱ بازدید | نظرات

کمک کردن به دیگران از کارهای بسیار خوبی است که در تمام ادیان آسمانی به آن سفارش شده است.ما میتوانیم به شکلهای مختلف به همدیگر کمک کنیم.میتوانیم به انسانهای گرسنه و نیازمند کمک کنیم چون  خداوند به بعضی انسانها ثروت بیشتری داده و بعضی انسانها فقیرتر هستند.کسانی که ثروت بیشتری دارند باید به افراد نیازمند کمک کنند و برای آنها لباس و غذا و دارو بگیرند.

اگر افراد ثروتمند به نیازمندان کمک کنند هم  افراد فقیر می توانند مانند دیگران زندگی بهتری داشته باشند و هم این که خداوند در قرآن فرموده است هرکس به دیگران کمک کند خداوند هم در زمان هایی که او نیاز دارد به او کمک خواهد کرد.

اما کمک کردن نباید طوری انجام شود که باعث خجالت و شرمندگی افراد نیازمند شود یا باعث شود منتی به آن ها بگذاریم، بلکه تا آن جا که امکان دارد باید پنهان از دیگران باشد.

کمک کردن به همسایگان هم از کارهای نیکویی است که توصیه زیادی به آن شده است، مثلا اگر ما در همسایگی خود خانم پیری داشته باشیم میتوانیم خریدهایش را انجام دهیم یا اگر بار سنگینی را جابجا میکرد به او کمک کنیم.

یک نوع کمک کردن هم وجود دارد که ما میتوانیم به همکلاسی های خود کمک کنیم.کسی که درسش بهتر است میتواند به دوستانش کمک کند و تمرینها را به آنها یاد بدهد.

اگر جایی در کشور سیل یا زلزله بیاید باید همه مردم تا جاییکه میتوانند به همنوعان خود کمک کنند.

پدر و مادرها باید به ما  یاد بدهند  که به کسانی که دست نیاز به سوی ما دراز می کنند تا آن جایی که در توان داریم کمک کنیم .

عکس, انشا درباره کمک کردن به دیگران


مطالب پربازدید

نظرات