پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » انشا درباره فواید کتابخوانی

انشا درباره فواید کتابخوانی

خواندنی ها | 1397-05-24 | ۳۰۳۰ بازدید | نظرات

کتاب خواندن تاثیرات زیادی روی ذهن و عملکرد انسان در زندگی فردی و اجتماعی می گذارد و باعث میشود تخیلات انسان تقویت گردد.
کتاب خواندن مغز را طوری تحریک میکند که تماشای تلویزیون یا گوش دادن به رادیو نمیتواند اینکارو انجام بدهد چون مغز درگیر شده و اصطلاحا ورزش میکند.
یکی از بزرگترین دلایل کتاب خواندن، کسب دانش است. کتاب ها یک منبع غنی از اطلاعات هستند. خواندن کتاب با موضوعات متنوع اطلاعات و عمق دانش را افزایش میدهد.

کتاب خواندن باعث تحرک ذهنی میشود. با تحرک ذهنی، شما می توانید از بیماری زوال عقل و بیماری آلزایمر جلوگیری کنید. این به این دلیل است که فعالیت مغز شما مانع از از دست دادن قدرت می شود. مغز یک عضله و مانند دیگر عضلات بدن است، ورزش آن را قوی و سالم نگه می دارد. حل پازل، خواندن کتاب ها یک راه عالی برای تمرین مغز شما است و آن را سالم نگه میدارد.

خواندن ،اثر مثبت بر بدن نیز دارد. خواندن یک کتاب ،می تواند استرس را بهتر از پیاده روی یا گوش دادن به موسیقی از بین ببرد.

هر بار که یک کتاب را میخوانیم، باید تنظیمات کتاب، شخصیت ها، زمینه ها، تاریخ ، زیرمجموعه ها و خیلی چیزهای دیگر را به خاطر داشته باشیم. همانطور که مغز  یاد می گیرد تمام اینها را به خاطر بسپارد، حافظه هم بهتر میشود.

یکی از مزایای اصلی خواندن کتاب توانایی آن در ایجاد مهارت تفکر انتقادی است. به عنوان مثال، خواندن یک رمان رمز و راز ذهن  را باز می کند. هرچه بیشتر بخوانیم، درک ما عمیق تر خواهد شد.

خواندن، واژگان و دستور زبان  را بهبود می بخشد. همانطور که مطالعه میکنیم، با کلمات جدید، اصطلاحات، عبارات و سبک نوشتن جدید آشنا می شویم.

خواندن یک کتاب خوب می تواند بر مهارت نویسندگی تاثیر گذار باشد. بسیاری از نویسندگان موفق، با خواندن آثار دیگران، تخصص خود را به دست آوردند. بنابراین، اگر می خواهیم یک نویسنده بهتر شویم، با یادگیری از استادان قبلی شروع کنیم.

کتاب خواندن واژگان و مهارت های نوشتاری و مهارت های ارتباطی را بهبود میبخشد. هرچه بیشتر بخوانیم و بنویسیم، بهتر ارتباط برقرار می کنیم.

در شیوه زندگی پر مشغله، ذهن درگیر چندین مسئله است. یک سرگرمی پربار مانند کتاب خواندن، ما را مشغول می کند. همچنین منجر به استفاده پر بار از زمان می شود. این نه تنها به ما کمک می کند از نگرانی خلاص شویم، بلکه ذهن ما را از یکنواختی دور می کند. کتاب ها ،منابع عالی تفریحی هستند. کسی که علاقه مند مطالعه است هرگز خسته نمیشود، زیرا این یک راه عالی برای خلاص شدن از خستگی است.

در مقایسه با سایر انواع سرگرمی، کتاب ها بسیار ارزان هستند. با مقدار کمی پول، ما می توانیم کتاب خود را خریده و برای چند ساعت سرگرم شویم.

زندگی پر از چالش هاست.مطالعه می تواند الهام بخش زندگی  باشد و آن را تغییر بدهد. خواندن یک کتاب خوب، از جمله بیوگرافی افراد ما را تشویق می کند و همچنین راهنمایی هایی را برای کمک به دستیابی به اهداف شخصی خود خواهیم آموخت. اساسا، الهام بخش ما خواهد بود تا به یک شوهر، زن، دختر، پسر، مادر، پدر یا حتی کارمند بهتر تبدیل شویم.

هزاران، و میلیون ها، از کتاب های خودآموز عالی وجود دارد. بسیاری از این کتاب ها واقعا می توانند به بهبود سلامت  کمک کنند. خواندن چنین کتاب هایی موجب کاهش افسردگی می شود. افراد مبتلا به افسردگی شدید می توانند از خواندن کتاب های خودآموز بهره مند شوند. به غیر از این، این کتاب ها راهنمایی های مهم در مورد تمرینات، رژیم غذایی و سایر نکات زندگی سالم را ارائه می دهند. این همه منجر به بهبود سلامت روحی و جسمی می شود.

خواندن ،یک سازنده اساسی است.کتاب ها اطلاعات مهمی در مورد موضوعات مختلف ارائه می دهند.با مطالعه می توانیم انواع مهارت های آموزشی را تقویت کنیم. مثل:آشپزی، رقص یا هر چیز دیگر.

با خواندن کتابهای بسیار،  بهتر ارتباط برقرار می کنیم و زمینه های مختلف زندگی را می آموزیم ؛ همه اینها به ایجاد یک اعتماد به نفس بالا کمک میکند.

کتاب ها قابل حمل و سبک وزن هستند. آنها مانند رایانه های بزرگ و بازی هایی هستند که فضای زیادی دارند. با یک کتاب، می توانید آن را در کیف دستی خود قرار دهیم و به راحتی آن را در همه جا حمل کنیم. ما می توانیم هر جا، در یک هواپیما در هنگام مسافرت، در رختخواب خود بخوانیم،

دنیای داستان به ما اجازه می دهد به جهان دیگری سفر کنیم، جایی که همه چیز متفاوت است. با خواندن کتاب ها، نگاهی اجمالی به فرهنگ ها و مکان های دیگر خواهیم داشت. کتاب ها افق های دید را گسترش می دهد، به ما اجازه می دهد کشورهای دیگر، افراد دیگر و بسیاری از چیزهای دیگر که هرگز دیده یا تصور نکردیم را ببینیم.

بزرگترین تفاوت بین خواندن و تماشای تلویزیون این است که خواندن به ما امکان می دهد خلاقیت خود را آزاد کنیم. هرچه بیشتر بخوانیم، بیشتر چیزهای جدید یاد خواهیم گرفت. افکار جدید همیشه ذهن ما را به کشف زندگی در راه های جدید و بهتر هدایت میکند. ما شروع به دیدن جهان به شیوه ای متفاوت می کنیم و به این ترتیب راه حل خلاق جدیدی پیدا می کنیم.

یکی دیگر از مزایای خواندن کتاب این است که ما با سرعت خود یاد می گیریم. از آنجا که کتاب را همیشه در دست داریم ، می توانیم به بخش هایی که متوجه نشدیم برگردید و دوباره مطالعه کنیم.ما می توانیم یک فصل را هر چند بار که بخواهیم بخوانیم

کتابهای بسیار زیادی برای خواندن وجود دارد، که ما هرگز آنها را در طول عمر به پایان نخواهیم رساند. کتاب ها برای قرن ها نوشته شده است، در حال حاضر کسی کتابی را می نویسد و در آینده کتاب ها هنوز نوشته می شوند.

کتاب ها به ما کمک می کنند تا ایده های خوب را از ایده های بد، بهتر تشخیص دهیم. خواندن یک کتاب به ما اجازه می دهد که با رویکردهای مختلف زندگی و مشکلات آشنا شویم.

تاریخ، نقش مهمی در هستی ما بازی می کند . با خواندن کتاب، ما درک درستی از گذشته و نحوه ادامه آن بر زندگی خواهیم داشت.

صرف وقت زیاد برای تماشای تلویزیون و یا بازی کردن بازی های ویدئویی می تواند سلامت چشم ما را در بلند مدت تحت تأثیر قرار دهد. از سوی دیگر، کتاب ها امن و آسان هستند. هیچ کس تاکنون با خواندن کتابهای بیشمار کور نشده است. هیچ اثر جانبی یا خطری ندارد.

افرادی که به طور منظم مطالعه می کنند، دقیق تر از کسانی هستند که مطالعه نمیکنند. آنها ذهن باز دارند و بیشتر تمایل دارند از محیط اطراف خود آگاه باشند.

ما همیشه می توانیم آنچه را که با خانواده، دوستان و همکارانمان خوانده ایم به اشتراک بگذاریم این ،توانایی ما را برای اجتماعی شدن افزایش می دهد.

عکس, انشا درباره فواید کتابخوانی


مطالب پربازدید

نظرات