پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » انشای یک روز پاییزی

انشای یک روز پاییزی

خواندنی ها | 1398-04-30 | ۶۱۸۸ بازدید | نظرات

پاییز فصل قشنگی است. با شروع فصل پاییز ما به مدرسه می آییم و با دوستانمان درس می خوانیم و بازی می کنیم. پاییز مانند فصل های دیگر سه ماه دارد ماههای فصل پاییز مهر آبان و آذر است. با شروع فصل پاییز بوی ماه مهر به مشام می رسد. موقع زود خوابیدنو زود بیدار شدن موقع بازی ها و خوردن خوراکی هادر راه مدرسه فصل درس خواندن و تلاش فصل ذوق کردن برای زنگ ورزش و بازی های گروهی.

عکس, انشای یک روز پاییزی

آری با چند نشانه می توان فهمید فصل پاییز از راه رسیده است.  با تغییر رنگ برگها در اواخر تابستان می فهمیم که فصل دیگری در راه است فصلی که در آن برگها به رنگ زرد نارنجی قهوه ای قرمز در می آیند. در پاییز برگ ها خیلی خوش رنگ می شوند. در کوچه ما درخت چنار بزرگی است که برگهایش در پاییز زیر پای اهالی محله می ریزد و من وقتی به روی برگها میپرم از صدای خش خش آنها به وجد می آیم. صدای خش خش برگها برایم خاطره انگیز است. خاطره ای که هر سال برای من و دوستانم در راه مدرسه و بازی های روی برگها تکرار می شود.  در پاییز هوا خنک تر می شود و روزها کوتاهتر و شب هایش برای شب نشینی مناسب است چون طولانی تر می شود.

در این فصل پر از آب و رنگ باران های قشنگ صدای کلاغها و پرندگانی که روی شاخه های درخت نشسته اند و پرهای خود را باد می کنند و  گاهی که به آسمان نگاه می کنیم کوچ پرندگان را میبینیم که با هم پرواز می کنند و میفهمیم با سرد شدن هوا و اینکه فصل سردی مانند زمستان در راه است آنها مهاجرت به جای گرم را انتخاب می کنند.

با آمدن پاییز و فصل لیموشیرین و نارنگی میفهمیم که امکان سرما خوردگی وجود دارد پس باید مراقب باشیم و با استراحت کامل و خوردن شلغم و میوه های پاییزی سریعتر خوب شویم.

امیدوارم در فصل پاییز که فصل آمدن قاصدک هاست قاصدک ها برایمان خبرهای خوش بیاورند. من همیشه با دوستانم قاصدکها را برمیداریم و فوت می کنیم و آرزو می کنیم که دوباره فصل پاییز سال بعد را ببینیم.


مطالب پربازدید

نظرات