پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » انتقاد شدید از تشبیه مردم تهران به مردم کوفه

انتقاد شدید از تشبیه مردم تهران به مردم کوفه

سلامت | 1394-12-27 | ۷۳۶ بازدید | نظرات

آیت الله محی الدین حائری شیرازی که در جریان انتخابات هفتم اسفند ماه از حضور در رقابت خبرگان رهبری جهت «اعلام همراهی با استخوان داران در اسلامیت و انقلابی بودن» انصراف داده بود، در پایان اجلاسیه آخر خبرگان دوره چهارم، انتخابات اخیر را خیلی خوب ارزیابی کرد و گفت: انتخابات (هفتم اسفند) نه تشریفاتی بود؛ نه ساختگی. بلکه حقیقی بود، سالم و خوب هم بود.
او درباره عناوینی مثل لیست انگلیسی که یک طرف علیه رقیب خود در انتخابات به کار برد، گفت: اصلا طرح آن غلط بود. انگلیسی‌ها یک حرفی چرندی زدند؛ من همان موقع گفتم سر این قضیه را باز نکنید و آن را مطرح نکنید.
کاری که انگلیسی‌ها کردند سیاسی بود؛ ما که این را جدی گرفتیم غیر سیاسی رفتار کردیم. مردم عقاید خودشان را دارند چه ربطی به انگلستان دارد؟ اگر انگلیسی‌ها نگفته بودند مردم رأی نمی‌دادند؟ اگر ما اینگونه فکر کنیم که یک یا دو میلیون حرف انگلستان را گوش می‌گیرند که کلاهمان پس معرکه است.
او همچنین درباره اظهارات برخی مبنی بر اینکه مردم تهران مانند مردم کوفه هستند گفت:۲۲ بهمن را تهران به وجود آورد یا اصفهان؟ کمر دولت شاه را تهران شکست. هرکس این حرف‌ها را زده نادان بوده است.


مطالب پربازدید

امروز پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲

نظرات