پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سينمايی » انتقاد تند شهاب مرادی از سریال معمای شاه

انتقاد تند شهاب مرادی از سریال معمای شاه

سينمايی | ۲۳ دی۱۳۹۴ | 1904 بازدید | نظرات

گرچه اخبار از توقف ساخت سریال به دلیل مشکلات مالی حکایت دارد و این اخبار نیز از سوی عوامل این مجموعه رد شده اما گویا مشکلات مالی باعث توقف ساخت سریال شده اما به گونه ای دیگر.

با حاشیه دار شدن سریال معمای شاه از جمله اعتراض برخی از کارشناسان مسائل تاریخی و فیلمسازی و حتی اعلام برائت معتضد از دخیل بودن مستقیم در نگارش فیلمنامه، برخی عوامل به خصوص بازیگران این سریال درخواست مبالغ بیشتر برای ادامه کار کردند.

برخی بر این باورند اعلام قیمت کذایی و مشکلاتی که از سوی برخی عوامل ایجاد شده برای عدم تمایل آن ها برای حضور در ساخت ادامه این مجموعه است.

گفتنی است، با پخش سریال معمای شاه ساخته محمدرضا ورزی، حاشیه ها و انتقاداتی به این سریال تاریخی وارد شده که تند ترین آن را می توان انتقاد شهاب مرادی از این سریال عنوان کرد.

حجت الاسلام شهاب مرادی با انتقاد شدید از سریال معمای شاه گفت: من نمی‌گذارم بچه هایم این سریال را ببینند، روابط زن و مرد در این سریال چه فرقی با سریالهای فارسی وان دارد؟

به نوشته برنا, حجت الاسلام شهاب مرادی در برنامه زنده تلویزیونی با انتقاد از سریال معمای شاه گفت: دیالوگهای این سریال باور پذیر و برای مخاطب قابل پذیرش نیست، آیا کسی باور می کند شاه ضعیف و همجنس باز بوده است؟ این پدرسوخته اتفاقا قوی بود و همه دنیا پشت سرش بودند و عظمت امام این بود که چنین فردی را شکست داد.

وی افزود: کسی با دیدن این سریال درباره بد بودن شاه قانع می شود؟ چرا چنین پولی باید صرف چنین سریال بی تاثیری شود؟


مطالب پربازدید

امروز سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰

نظرات

 1. zeinab گفت:

  سلام
  با صحبتهای حاج آقا موافقم واقعاْ لازم نیست این همه وقت و بودجه صرف ساخت چنین سریال ضعیفی بشود آن هم در شرایط بی پولی شدید صدا و سیما.

 2. بي نام گفت:

  سلام. حاج آقا شهاب واقعا این شجاعتت جای تحسین داره. حرف دل ما رو زدی. من خودم قبلا با ١۶٢ تماس گرفته بودم حتما دوباره هم زنگ میزنم.واقعا هدف از ساخت این سریال چی بوده؟ والا منکه فقط حس ترحم نسبت به رضاشاه پیدا کردم و با خودم میگفتم اگه رضا این بوده که کتابا درحقش جفا کردن! بنده خدا انقدرام بد نبوده!!! دور و بر دیدم با دیدن این فیلم محبوبیت پهلوی براشون بیشتر شده. واقعا ما الان باید میلیارد میلیارد خرج کنیم که نتیجش بشه افزایش محبوبیت پهلوی؟ واقعا ساخت این فیلم ضعیفه. من نمیدونم اگه نمیتونید بسازید مگه کسی مجبورتون کرده؟

 3. زیبا کشاورز گفت:

  سلام
  جدا ناراحت کننده است که این همه بودجه خرج تضعیف تصویر قبیح شاه و شاهنشاهی در اذهان عمومی میشود. خوشحالم آقای مرادی با صراحت و اقتدار نظر خودشون رو در برنامه آیینه خانه بیان کردند. امیدوارم مسئولین بی تفاوت نبوده و پخش این سریال را متوقف کنند.

 4. مائده گفت:

  سلام واقعا سریال خیلی خیلی ضعیفیه. احسنت به حاج آقا مرادی

 5. جعفري گفت:

  سلام واقعاً صراحت و دلسوزی ایشون قابل تحسین است.این سریال بسیار ضعیف و حتی مبتذل است. کاش فیلم سازان ما یاد بگیرن امانت دار حقوق مردم باشن.