پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » اموزش وضو به صورت عکس به عکس واجب برای همه

اموزش وضو به صورت عکس به عکس واجب برای همه

خواندنی ها | ۲۲ آبان۱۳۹۴ | 15925 بازدید | نظرات

خیلی از ما هر روز وضو میگیریم اما ممکن است در انجام آن اشتباهات زیادی انجام دهیم… در حالیکه میتوانستیم به سادگی آموزش دقیق آن را یاد بگیریم…  برای وضو هم اول باید نیت وضو یعنی قصد وضو گرفتن برای انجام فرمان خدا و تقرب به خدا را داشته باشیم.
۲- شستن صورت:بعد ابتدا با دست راست مقداری آب می ریزیم به بالای صورت و از جایی که مو روییده است را تا انتهای چانه، گردی جلوی صورت را می شوییم.
۳- شستن دست راست:بعد با دست چپ آب می ریزیم به بالای آرنج دست راست و باز از بالا به پایین و نه برعکس ، می شوییم تا سر انگشتان. آقایان مانند تصویر زیر آب را بهتر است از پشت آرنج بریزند
و خانم ها از جلوی آرنج اب را بریزند.(تفاوت مستحبی وضوی آقایان و خانوم ها همین است)
۴- شستن دست چپ:بعد با دست راست آب می ریزیم به بالای آرنج دست چپ و باز از بالا به پایین و نه برعکس ، می شوییم تا سر انگشتان.توجه: آقایان مانند تصویر فوق آب را باید از پشت آرنج بریزند و خانم ها از جلوی آرنج.
نکته: شستن صورت و دست ها در وضو باید از بالا به پایین انجام شود، یعنی هنگام شستن صورت آب را از بالای صورت میریزیم و از بالا به پایین دست میکشیم و نه از پایین به بالا که موجب باطل شدن وضو میشود، هنگام شستن دست ها هم آب را از کمی بالاتر از آرنج میریزیم و دست میکشیم تا سر انتگشتان.
۵- مسح سر:بعد با تری موجود در دست راست ، مسح سر می کشیم، یعنی انگشتان دستمان را می گذاریم بالای سر و کمی پایین میکشیم…نکته: لازم نیست مسح سر بر پوست سر کشیده شود و اگر بر قسمت انتهایی موها هم  کشیده شود درست است، اما اگر مو به قدری بلند است که بر صورت ریخته می شود یا موی قسمتی از سر در قسمت دیگر سر قرار می گیرد مثل اکثر خانوم ها، باید برای مسح سر فرق باز کند و مسح را بر آن قسمت بکشد.
۶- مسح پای راست:بعد مسح پا را انجام می دهیم، به این شکل که دست راستمان را که هنوز تر است از سر یکی از انگشتان پا تا  مفصل پا می کشیم.
۷- مسح پای چپ:بعد همین کار را با دست چپ، برای پای چپ انجام می دهیم.نکته: هنگام مسح سر و پا، مواضع مسح باید خشک باشند، ولی اگر رطوبتشان به قدری باشد که رطوبت دست بر آن غلبه کند اشکال ندارد.
نکته: هنگام مسح نباید چیزی بین دست و موضع مسح فاصله باشد،مثل جوراب، هرچند نازک باشد.
تفاوت مستحبی وضوی آقایان و خانوم ها : همانطور که در بالا اشاره شد تفاوت وضو گرفتن آقایان و خانوم ها در ریختن آب هنگام شستن دست ها میاشد.که آقایان بهتر است آب را از پشت مفصل آرنج و خانوم ها آب را از جلوی مفصل آرنج بریزند. که البته این تفاوت مستحبی است و اگر این موضوع رعایت نشود ؛ وضو باز هم صحیح خواهد بود.

image اموزش وضو به صورت عکس به عکس واجب برای همه

image اموزش وضو به صورت عکس به عکس واجب برای همه

 

image اموزش وضو به صورت عکس به عکس واجب برای همه

image اموزش وضو به صورت عکس به عکس واجب برای همه

image اموزش وضو به صورت عکس به عکس واجب برای همه

 

 


مطالب پربازدید

نظرات