پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » اموزش نگهداری از پیاز گیاه در سرما و جلوگیری از خراب شدن آن

اموزش نگهداری از پیاز گیاه در سرما و جلوگیری از خراب شدن آن

خواندنی ها | 1394-09-14 | ۹۰۶۰ بازدید | نظرات

اغلب گیاهان  در زمستان خراب شده و از بین می روند و این به دلیل عدم نگهداری درست است برای اینکه این اتفاق نیفتد شما باید پیاز گیاهان خود را برای ذخیره سازی زمستان آماده کنید… برای اینکار  اگر پیازهای شما از خاک بیرون آورده شده‌­اند، آلودگی­‌های اضافی روی آن‌ها را با استفاده از یک فرچه به آرامی پاک کنید. پیازها را شستشو ندهید زیرا ممکن است که آب اضافی جذب پیازها شود و موجب شود که آن‌ها در طول زمان ذخیره ­سازی زمستانی، ریشه بدهند.

بسته بندی­ کردن: پیازها را از هر گونه کیسه و یا گلدان پلاستیکی، خارج کنید. یکی از مواردی که در رابطه با ذخیره ­سازی پیازها باید مدنظر داشته باشید این است که اگر پیازها را در درون موادی قرار دهید که ورود و خروج هوا در آن‌ها صورت نمی­‌گیرد، پیازها ریشه خواهند داد. در عوض، برای ذخیره ­سازی پیازها در زمستان از جعبه‌­های مقوایی استفاده کنید. زمانی‌که پیازها را برای زمستان آماده­ سازی می‌کنید، آن‌ها را به صورت لایه لایه در جعبه قرار دهید و در بین هر لایه از روزنامه استفاده کنید. در هر لایه، نباید پیازی با پیاز دیگر در تماس باشد.

موقعیت مکانی: روش مناسب برای چگونگی ذخیره­ سازی پیازها، انتخاب محل مناسبی است که سرد و در عین حال خشک باشد. یک کمد می­‌تواند محل خوبی باشد. اگر زیرزمین شما زیادی مرطوب و نمناک نیست، این محل هم می‌­تواند گزینه‌­ی خوبی باشد. اگر از پیازهایی نگه‌داری می‌­کنید که در فصل بهار جوانه می‌­زنند، گاراژ ماشین نیز محل مناسبی برای ذخیره­ سازی است.روش‌های مخصوص برای پیازهایی که در بهار جوانه می­‌زنند: اگر از این نوع خاص از پیازها در گاراژ نگه‌داری نمی­‌کنید، بهتر است در فصل زمستان آن‌ها را درون یخچال قرار دهید. پیازهایی که در بهار جوانه می‌­زنند حداقل به ۶ تا ۸ هفته سرما جهت جوانه‌­زنی نیاز دارند. اگر در فصل زمستان و بعد از آن در بهار نیز این پیازها را در یخچال نگهداری کنید، می‌­توانید حداقل از مشاهده­‌ی جوانه زدن آن‌ها لذت ببرید. به محض گرم شدن زمین در فصل بهار، آن‌ها را درون خاک بکارید.پیازها را هرچند وقت یک بار چک کنید: نکته‌­ی دیگری که باید در مورد نگهداری از پیازها بدانید این است که تقریبا هر ماه یک بار، آن‌ها را چک کنید. هر کدام از پیازها را به آرامی فشار دهید و پیازی را که در حال نرم شدن و گندیدن است را از جعبه خارج کنید.

اکنون شما می‌­دانید که چگونه پیازهای گیاهان را در طول زمستان ذخیره ­سازی کنید و چگونه آن‌ها را از شر سرمای زمستان محافظت کنید و سال بعد از زیبایی آن‌ها لذت ببرید.

همچنین مطلب آبیاری گیاهان در فصل زمستان را نیز مطالعه کنید.


مطالب پربازدید

نظرات