پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » اموزش درست کردن عروسک انگشتی برای بچه ها

اموزش درست کردن عروسک انگشتی برای بچه ها

خواندنی ها | ۶ آذر۱۳۹۴ | 3735 بازدید | نظرات

image اموزش درست کردن عروسک انگشتی برای بچه ها

حتما حتما این عروسکهای انگشتی را برای بچه خود درست کنید تا او نیز خاطرات شیرینی را که ما از این عروسکها داشته ایم داشته باشد … درست کردن انها را برای مبتدی در این صفحه قرار داده ایم:

مواد و وسائل مورد نیاز:
۱ – مقوای نازک سفید
۲ – مقوای ضخیم تر سفید
۳ – قیچی کوچک لب گرد (برای ایمنی بیشتر)
۴ – چسب مایع یا چسب حرارتی
۵ – کاغذهای زرورقی رنگی
۶ – کاغذکشی رنگی
۶ – کاغذ معمولی رنگی
۸ – روان نویس مشکی
۹ – مداد رنگی

۱ – ابتدا یک قطعه مقوای سفید رنگ به شکل مستطیل با عرض ۴ سانتی متر و یا عرضی متناسب با طول انگشت دست خود ببرید. برای مشخص کردن طول مستطیل، آن را دور انگشت مورد نظر دستتان لوله کرده و سپس اضافه آن را ببرید.البته پیش از برش، مقدار کمی اضافه تر در نظر بگیرید تا مقوای یک طرف بر روی طرف دیگر قرار گیرد. این محل اتصال را با چسب مایع یا حرارتی بچسبانید تا یک استوانه مقوایی به رنگ سفید حاصل شود. این استوانه مقوایی، بدن و سر عروسک شما را تشکیل می دهد.۲ – به اندازه دور استوانه، نوار کاغذی زرورقی رنگی ببرید. تمام سطح استوانه به جز ۵/۱ یا ۲ سانتی متر در یک لبه آن را با این زرورق کاغذی و با استفاده از چسب بپوشانید. این به منزله لباسی برای عروسک است.
مقدار ۵/۱ یا ۲ سانتی متر بدون پوشش، سر این عروسک محسوب می شود.۳ – از مقوای سفید رنگ ضخیم تری، نواری به شکل مستطیل و به عرض ۵/۱ سانتی متر و طول ۶ سانتی متر ببرید. این مستطیل مقوایی در واقع دستان عروسک به حساب می آید.
هر دو سطح دستان عروسک را به جز در نظر گرفتن ۱ سانتی متر در هر لبه آن، با کاغذ زرورقی بدنه و با استفاده از چسب پوشش دهید.
با روان نویس یا ماژیک مشکی خطوط افقی در راستای نوار و بر روی دو قسمت بدون پوشش دستان رسم کنید. این خطوط در واقع نشان دهنده انگشتان عروسک هستند.
قسمت میانی نوار مستطیلی را پیدا کرده و با آغشته کردن آن ناحیه به چسب مایع، آن را به لبه بالایی بدنه و سر عروسک بچسبانید.
۴ – نواری مستطیل شکل به طول ۲ الی ۳ سانتی متر و عرض ۵/۱ سانتی متر از کاغذ کشی بریده و یکی از لبه های آن را ریش ریش کنید.

نوار حاصل را با کمک چسب مایع به محل اتصال سر به بدنه بچسبانید. این نوار در واقع یقه عروسک محسوب می شود. چنین نواری را با کاغذ رنگی معمولی و با توجه به دور سر عروسک به اضافه مقدار لازم برای روی هم آمدن، آماده کرده و پس از ریش ریش کردن یک لبه آن توسط قیچی، به لبه بالایی سر عروسک بچسبانید تا حالت کلاه را تداعی کند. با روش های مختلف و کاغذهای کشی و معمولی می توانید برای عروسک مورد نظر خود مو و یا کلاه های مختلف درست کنید.۵ – در آخر با روان نویس یا ماژیک نوک باریک، شروع به نقاشی چشم، ابرو، بینی ، دهان و به طور کلی فرم صورت عروسک خود کنید. سپس با مداد رنگی محل های مورد نظر مانند لب و گونه ها را رنگ آمیزی کنید.


مطالب پربازدید

نظرات

  1. فریبا گفت:

    سلام ممنون کار قشنگیه