پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » اموزش از بین بردن غبغب و چاقی گردن

اموزش از بین بردن غبغب و چاقی گردن

سلامت | 1394-12-15 | ۱۰۶۶۲ بازدید | نظرات

حتما میدانید که غبغب و چاقی گردن یکی از دلایلی نازیبا بودن صورت و استایل هر شخصی است. از زبان کارشناسان: اولین اقدام در این مورد، اصلاح رژیم غذایی است. اگر عوامل زمینه ای دیگر مانند برخی بیماری های خاص یا مصرف داروهایی که چاقی از عوارض جانبی آنهاست را کنار بگذاریم، بیشتر افراد چاق به خاطر پرخوری و نادرست غذا خوردن یا حتی نادرست رژیم گرفتن چاق شده اند و همین افراد بیشتر اوقات غبغب پیدا می کنند و علیرغم موفقیت در کاهش وزن کلی، باز هم از این مشکل رنج می برند. به همین خاطر داشتن رژیم غذایی مناسب و پیروی منظم از آن، اولین و مهم ترین راه برای حل این مشکل است.

چربی اضافی در بدن افراد چاق در همه جای بدن، از جمله گردن، تجمع پیدا می کند و حتی اگر درست غذا خورده باشید، تمام تمرین های لازم را برای کاهش وزن انجام داده باشید و در نهایت به اندام دلخواه رسیده باشید، باز هم در برخورد اول این گردن چاق و غبغب بزرگ است که نگاه های افراد را متوجه آن می کند و اندام زیبا و هیکل متناسب شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

آیا اگر تغذیه ام سالم و علمی باشد، می توانم این مشکل را راحت تر حل کنم؟
بله البته، پیروی مستمر و مرتب از یک رژیم غذایی سالم و سرشار از مواد مغذی که بدون اضافه کردن وزن همه نیازهای غذایی بدن را تامین کند، قطعا به شما کمک خواهد کرد. خوردن ماهی، مرغ، لوبیا، مغز ها، انواع میوه ها و سبزی ها و غلات کامل، متابولیسم بدن را تسریع می کند و باعث می شود که چربی بدن راحت تر بسوزد.

همچنین، به حجم غذایی که می خورید دقت ک�مک کننده نباشند.

چه غذاهایی بخورم تا گردن چاق و چین های اضافی زیر چانه ام زودتر از بین بروند؟
بهترین گزینه برای چنین افرادی خوردن غذاهای پر فیبر است. این تقریبا در مورد همه رژیم های لاغری، از جمله لاغری موضعی صدق می کند. در واقع، میزان چربی اشباع در این خوراکی ها بسیار اندک است و همین به سوزاندن چربی بدن کمک می کند.

به طور کلی همه سبزی ها و میوه ها حاوی فیبر هستند که مهم ترین آنها شامل کلم بروکلی، کلم بروکسل و نخود فرنگی، میوه هایی چون سیب، موز و پرتقال، برنج قهوه ای، نان های سبوسدار (پخته شده با آرد گندم کامل)، بادام و بلغور جو است.

عکس, اموزش از بین بردن غبغب و چاقی گردن

یک تمرین بسیار موثر این است که دهانتان را تا جایی که ممکن است باز کدره و زبانتان را هم تا جایی که می توانید بیرون بیاورید، انگار می خواهید آن را به چانه تان برسانید. ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید و بعد به حالت شروع برگردید. این حرکت را ده مرتبه تکرار کنید. وقتی این تمرین را انجام می دهید احساس خواهید کرد که عضلات چانه و گردنتان درحال سفت شدن هستند.

عکس, اموزش از بین بردن غبغب و چاقی گردن

 حرکات های مفید برای درمان غبغب

 

حرکت بعدی تمرینی است که روی عضلاتی کار می کند که از فک پایین تا گردنتان امتداد دارد. صاف ایستاده و گردنتان را هم صاف نگه دارید، با بالا کشیدن لب ها به روی دندان هایتان و پایین بردن گوشه های لب، تاندون های فکتان را سفت کنید. ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید و بعد شل کنید. این تمرین را ده مرتبه تکرار کنید.

عکس, اموزش از بین بردن غبغب و چاقی گردن

 درمان غبغب با انجام این حرکات

حرکت چانه : این تمرین به سفت و قوی کردن عضلات صورت و گردنتان کمک می کند. صاف بایستید و پشت و گردنتان را صاف نگه دارید. چانه تان را به سمت سقف بالا بکشید و لب هایتان را هم به حالت بوسه زدن جمع کنید. تا ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید و رها کنید و برای نتیجه ی بهتر این تمرین را ده مرتبه تکرار کنید.

عکس, اموزش از بین بردن غبغب و چاقی گردن

حرکات ورزشی موثر برای رفع غبغب

 

حرکت بعدی با جمع کردن لبها و هدایت فک به سمت جلو و بازگرداندن ان به سمت عقب موجب کشش عضلات شده و منجر به آب شدن غبغب می شود.مانند حرکات قبلی این حرکت را هم ۱۰ مرتبه و هر دفعه به مدت ۱۰ ثانیه انجام دهید.

عکس, اموزش از بین بردن غبغب و چاقی گردن

آب کردن غبغب با انجام این حرکات

 

گردن را به سمت شانه ها خم کنید و در هر سمت ۱۰ ثانیه نگاه دارید و این حرکات را در هر سمت ۱۰ مرتبه انجام دهید.

عکس, اموزش از بین بردن غبغب و چاقی گردن


مطالب پربازدید

امروز پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲

نظرات