پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » اخبار » افزایش سقف برداشت از خودپرداز تا ۵۰۰ هزار تومن

افزایش سقف برداشت از خودپرداز تا ۵۰۰ هزار تومن

اخبار | 1394-12-27 | ۷۷۸ بازدید | نظرات

با مجوز بانک مرکزی افزایش سقف برداشت از یکی از بانک‌های دولتی تا ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.
گرچه بعد از حواشی بسیار برای میزان برداشت روزانه از خودپردازهای برخی بانک‌ها در اوایل سال گذشته این موضوع منتفی و تمامی بانک‌ها مکلف به کاهش سقف تا ۲۰۰ هزار تومان معمول شدند، اما در آستانه نوروز، افزایش تقاضا برای پول نقد، سقف برداشت از خودپردازهای بانک ملی افزایش یافت.
این در حالی است که کسب اطلاع از بانک مرکزی حاکی از آن است که با مجوز این بانک سقف برداشت روزانه از بانک ملی تا ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافته و این روند به مدت یکماه و تا ۲۰ فروردین‌ماه ادامه خواهد داشت.
بانک مرکزی در زمان افزایش سقف خودپردازها در برخی بانک‌ها-اوایل سال قبل- که با توجه به آیین‌نامه‌های داخلی خود نسبت به این موضوع اقدام کرده بودند، اعلام کرد که با وجود این‌که بررسی‌ها برای این موضوع انجام شده اما به این نتیجه رسیدند که با توجه به این‌که پول نقد نباید به دلیل مسائل امنیتی و سایر موارد دیگر در دست مردم باشد بهتر است این سقف از حدی بیشتر نباشد.
افزایش برداشت روزانه از خودپردازها که در حالت عادی ۲۰۰ هزار تومان است، در حالی از یکی از بانک‌های دولتی کلید خورده که در نیمه اول امسال دبیر کل بانک مرکزی اعلام کرده بود که بررسی افزایش میزان برداشت روزانه در دستور کار این بانک قرار گرفته است. احمدی، رقم مدنظر بانک مرکزی را ۴۰۰ هزار تومان عنوان کرد.
با توجه به اینکه افزایش سقف برداشت از بانک‌ها با توجه به رقم نه چندان قابل توجه ۴۰۰ هزار تومانی فعلی، می‌تواند مورد استقبال مشتریان نیز قرار گیرد،‌ صدور مجوز در این مورد برای یک بانک می‌تواند آغازگر افزایش برداشت‌ها در سراسر شبکه بانکی با توجه به نیاز روزانه مردم باشد.


مطالب پربازدید

نظرات