پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » افزایش تمرکز در کودکان با چند بازی ساده

افزایش تمرکز در کودکان با چند بازی ساده

خواندنی ها | 1398-09-30 | ۵۹۵ بازدید | نظرات

عکس, افزایش تمرکز در کودکان با چند بازی ساده
۱. بازی های تمرکزی و تمرین هایی را برای بالا بردن تمرکز و توجه در کودکان انجام دهید.
بازی ها می توانند به طور موثر برای ساخت تمرکز استفاده شوند. از آنجا که کودکان با بازی بیشتر می آموزند، همیشه ایده خوبی است که سعی کنید فعالیت های خود را کمی سرگرم کننده تر کنید. ابزارهای کوچک، تبلت ها و رایانه ها را دور نگه دارید و اجازه دهید کودکان بازی های معمولی با اسباب بازی های معمولیشان را انجام دهند، فعالیت هایی که توجه و تمرکز را افزایش می دهند و تمرینات تمرکز انجام می دهند.
مطالعات نشان داده اند که ابزارها در واقع میزان توجه و قدرت حافظه کودکان را کاهش می دهند،پس آنها باید به اندازه کافی مورد استفاده قرار گیرند یا کلا ممنوع باشند.
بازی های فکری برای بالا بردن تمرکز در کودکان
شما می توانید توانایی کودکتان را برای تمرکز و توجه با بازی های تمرکزی که نیاز به تفکر، برنامه ریزی و استفاده از حافظه دارد، آموزش دهید و تقویت کنید.
پازل جدول کلمات متقاطع، پازل اره ای و بازی های کارت مانند
باعث بهبود حافظه و در واقع بهبود توجه به کلمات، اعداد و تصاویر می شود، در حالی که پازل تصویری – پیدا کردن قطعه مناسب از میان قطعات اشتباه- پیدا کردن اشیا – باعث تقویت پیوند میان توجه و تمرکز می شود.
بالا بردن تمرکز در کودکان با بازی پازل
ترتیب گذاری برای بالا بردن تمرکز در کودکان
پیوند بین ترتیب گذاری های زیر و قرار دادن اشیا به ترتیب حروف الفبا، فعالیت های عالی برای بچه هایی است که مشکلات تمرکز دارند.
بالا بردن تمرکز در کودکان با صندلی بازی
این بازی شامل چالش فرزندان برای نشستن روی صندلی بدون حرکت است و یا برای دیدن اینکه تا چه حد می تواند آن را انجام دهد.
مجسمه بازی برای بالا بردن تمرکز در کودکان
یکی دیگر از بازی های بهبود دهنده توجه “مجسمه بازی” است! از طریق بازی کردن مکرر، مغز کودک به کار گرفته می شود و به چالش کشیده می شود و تقویت ارتباط ذهن و بدن و تمرکز را بهبود می بخشد.


مطالب پربازدید

امروز پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

نظرات