پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » افراد بالای ۴۰ سال برای ورزش کردن چه نکاتی را باید رعایت کنند

افراد بالای ۴۰ سال برای ورزش کردن چه نکاتی را باید رعایت کنند

سلامت | ۲۹ دی۱۳۹۴ | 760 بازدید | نظرات

بعد از گذشتن از سن ۴۰ سالگی بدن سخت‌تر می‌شود و انعطاف پذیری خود را تا حدودی از دست می‌دهد بنا‌بر‌این باید تغییراتی در برنامه ورزشی ایجاد کرد تا برای این سن مناسب‌تر باشد.

به‌ گزارش سایت یاهو، یک متخصص ارتوپد درباره این مساله گفته است که بعد از ۴۰ سالگی باید به چهار طریق در فعالیت‌های ورزشی تغییر ایجاد کرد.

این ورزش‌ها عبارتند از:

۱٫ هر روز بر روی انعطاف پذیری بدن خود کار کنید

هر چقدر سن بالاتر می‌رود تاندون‌ها و عضلات سفت‌تر می‌شوند و احتمال آسیب‌دیدگی‌ بیشتر می‌شود. بنا‌بر‌این هر روز باید این عضلات و تاندون‌ها کشیده شوند تا سفتی کمتر شود.

یکی از تکنیک‌های مناسب برای افزایش انعطاف پذیری استفاده از فوم است. استفاده از فوم رولر چسبندگی بافت‌ها را کمتر می‌کند و جریان خون را افزایش می‌دهد. استفاده از فوم رولر در اول صبح بهتر است.

انجام حرکات آرام و کنترل شده بهتر از انجام حرکات کششی ایستاست. داشتن انعطاف پذیری برای فعال بودن لازم است.

ورزش با فوم رولر

عکس, افراد بالای ۴۰ سال برای ورزش کردن چه نکاتی را باید رعایت کنند

۲٫ از عضلات استفاده کنید

از ۲۵ سالگی تا ۵۰ سالگی ۱۰ درصد از حجم عضلات از دست می‌رود. سپس بین ۵۰ تا ۸۰ سالگی ۴۵ درصد از حجم عضلات از بین می‌رود. عضلات از دست رفته با چربی جایگزن می‌شوند. این چربی باعث چاق‌تر شدن ما می‌شود ، زیرا نیم کیلو چربی ۱۸ درصد بیشتر از نیم کیلو عضله جای می‌گیرد.

می‌توان با انجام ورزش از این پروسه به میزبان قابل توجهی جلوگیری کرد. هر چقدر سن بالاتر می‌رود انجام ورزش‌های قدرتی مهم‌تر‌ می‌شود.

۳٫ از دستگاه‌های سنگین فاصله بگیرید

ما در عصری زندگی می‌کنیم که بسیاری از افراد برای قدرتمند کردن عضلات خود از دستگاه‌های سنگین استفاده می‌کنند. این روش سنگین است و با زندگی عادی سازگاری ندارد. ما هیچ وقت در زندگی عادی چنین وزنی را با پاهای خود بلند نمی‌کنیم. بنا‌بر‌این به جای انجام پرس پا، حرکت اسکات و لانژ انجام دهید.

۴٫ حرکات تعادلی انجام دهید

بر روی یک پا بایستید. این کار تعادل شما را افزایش می‌دهد. با افزایش سن ارتباط عصبی – عضلانی کمتر می‌شود و این امر باعث کاهش تعادل می‌شود.

انجام ورزش‌هایی همچون تایچی، پیلاتس و یوگا می‌تواند به افزایش تعادل کمک کند. می توانید حرکات تعادلی را حتی به هنگام مسواک زدن نیز انجام دهید.


مطالب پربازدید

امروز سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰

نظرات