پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سينمايی » افتتاحیه جشنواره کن و شوخی جنسی با وودی آلن

افتتاحیه جشنواره کن و شوخی جنسی با وودی آلن

سينمايی | 1395-02-23 | ۷۲۹ بازدید | نظرات

افتتاحیه شصت‌ونهمین دوره جشنواره کن با نمایش فیلم «کافه‌ سوسایتی» از وودی‌ آلن رقم خورد، اما این کارگردان در شب مراسم افتتاحیه هدف یک جوک نامناسب با موضوع آزار جنسی قرار گرفت.

عکس, افتتاحیه جشنواره کن و شوخی جنسی با وودی آلن

مراسم افتتاحیه جشنواره کن با حضور وودی آلن و عوامل فیلم «کافه سوسایتی» برگزار شد. در این مراسم لوران لافیت با کنایه خطاب به وودی آلن گفت : «با وجود اینکه به جرم آزار جنسی در آمریکا متهم نشدی، اما چند فیلمت را در اروپا فیلمبرداری کردی. این خیلی خوب است.»
این جوک حاضران در کاخ جشنواره را غافلگیر کرد، و بسیاری این جمله را کنایه‌ای به وودی آلن و مقایسه او با رومن پولانسکی کارگردان برنده اسکار برداشت کردند. پولانسکی پس از اینکه در آمریکا به جرم رابطه‌ جنسی غیرقانونی با یک فرد زیر سن قانونی محکوم شد، به اروپا گریخت و از آن پس در اروپا به فیلمسازی ادامه داد.
دیلان فارو دختر میا فارو بازیگر آمریکایی ادعا می‌کند که در کودکی از سوی کارگردان «آنی هال» مورد آزار جنسی قرار گرفته است. آلن همواره با شدت این اتهام را بی‌اساس خوانده و رد کرده است.
لوران لافیت کمدین فرانسوی یکی از بازیگران درام «ال» به کارگردانی پل ورهوفن است. «ال» فیلمی با موضوع تجاوز و آزار جنسی است که هفته آینده در جشنواره کن نمایش داده می‌شود.
شگفت اینکه حاضران چند دقیقه پیش از شوخی‌های لافیت ایستاده و این کارگردان ۸۰ ساله سینما را تشویق کرده بودند.
پیش از مراسم افتتاحیه چهره‌های سرشناسی چون جاستین تیمبرلیک، جسیکا چستین، ویکتوریا بکام و نائومی واتس بر فرش قرمز کن حاضر شده بودند.
آلن پیش از شروع مراسم گفته بود : «کن جشنواره‌ای خارق‌العاده است. من اینجا با چهره‌هایی آشنا دیدار می‌کنم و تماشاگران هم همیشه واکنش خوبی دارند.»
در این مراسم جرج میلر رئیس هیات داوران این دوره از جشنواره با نمایش مونتاژی از دوران کاری‌اش مورد تقدیر قرار گرفت. میلر خطاب به حضار گفت : «هیات داوران با پشتکار بسیار تمام جزئیات را در نظر خواهد گرفت.»
کرستن دانست گفت : «جرج میلر با شیوه‌ای مناسب همه اعضای هیات داوران را دور هم جمع کرد.» دانست یکی از اعضای هیات داوران جشنواره کن است.
«کافه سوسایتی» نسبت به دیگر آثار اخیر وودی آلن مانند «مرد بی‌منطق» که سال گذشته در کن نمایش داده شد، با بازخوردهای بهتری رو‌به‌رو بود. این فیلم از ۱۵ جولای در آمریکا اکران می‌شود.


مطالب پربازدید

نظرات