پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » اخبار » اعتراض اصولگرایان به نتایج انتخابات در پایتخت

اعتراض اصولگرایان به نتایج انتخابات در پایتخت

اخبار | 1394-12-13 | ۸۳۵ بازدید | نظرات

ک نامزد اصولگرای شکست خورده در انتخابات مجلس دهم از ارسال نامه رسمی اعتراض اصولگرایان به نتایج انتخابات تهران خبر داد و گفت: ما اعتراض خود را پس از اعلام، مسئولان ذی ربط برگزاری و نظارت بر انتخابات ارائه کردیم و در این اعتراض اعلام داشتیم که این مساله شک و شبهه برای شمارش و جمع زدن آرا ایجاد کرده است و باید رسیدگی شود چون ما چنین چیزی نداشتیم، یک نفر از رتبه هفتم یک دفعه به سی و یکم برسد.
اسماعیل کوثری درباره دلیل اعتراض اصولگرایان به نتایج انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: ما این مساله را مطرح کردیم که چطور می‌شود آقای حداعادل از سومی به هفتمی و یکدفعه از هفتمی به سی و یکمی آرای تهران می‌رسد و بعد از آن تغییری در جایگاه آرای ایشان صورت نمی‌گیرد.
نتایج انتخابات برای ما شک و شبهه دارد
این نامزد اصولگرای مجلس دهم ادامه داد: زمانی که تلویزیون جایگاه هفتمی آقای حدادعادل را به صورت رسمی اعلام کرد، مجری برنامه از خبرنگار پرسید که این نتایج برای منطقه خاصی از تهران است که بعدش آقای مقیمی پاسخ دادند این نتایج برای عموم مردم تهران است و منحصر به منطقه خاصری نیست. حالا چطور می‌شود که رتبه آقای حدادعادل اینچنین تنزل می‌کند و پس از آن تغییری نمی‌کند جای سوال است.
به گفته او، اگر نتایج آرا در حین آنکه آقای حدادعادل در رتبه هفتم بودند به صورت پراکنده برای همه مناطق تهران بوده است، چطور به چنین نتایجی ختم شده، لذا این مساله برای ما شک و شبهه ایجاد کرده است که تخلفی در انتخابات صورت گرفته و بر همین اساس اعتراضی شده است تا موضوع مورد بررسی قرار بگیرد.
هرکسی می‌تواند به تخلف در انتخابات اعتراض کند
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس نهم در پاسخ به این سوال که چرا اصولگرایان به رغم موضع‌گیری‌هایی که قبل‌تر در موضوع انتخابات داشتند در این دوره اعلام می‌کنند در انتخابات تخلف صورت گرفته است، توضیح داد که «‌تخلف که اشکال ندارد. تخلف یک موقع در شمارش یا در جمع کردن آرا است که احتمال آن وجود دارد. بنابراین از راهی قانونی و راهی که برای همگان باز است باید پیگیری شود. اگر نتایج صحیح بود که باید همه تمکین کنند. وگرنه ما از قبل اعلام کرده بودیم که کلیت انتخابات موفقیت‌آمیز بود و کسی هم اعتراضی به این مساله ندارد اما روی شمارش و جمع زدن آرا بالاخره ما شک کردیم و این مساله باید رسیدگی شود.
کوثری در واکنش به این سوال که اگر مسئولان برگزاری انتخابات در جواب اعتراض شما، نتایج آرای اعلام شده را صحیح اعلام کنند شما از آن تمکین می‌کنید، اعلام کرد: نماینده رفته آنجا، اعتراض را هم با خود برده است. آنجا موضوع را مورد رسیدگی قرار می‌دهد. اگر گفت درست است که ما هم می‌گوییم درست است مگر قرار است حرف دیگری بزنیم.
اعتراض به انتخابات مساله عجیبی نیست
این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس نهم همچنین در واکنش به این سوال که پیش‌تر حمید رسایی اعلام کرده بود که اصولگرایان به رغم شکست در انتخابات رفتار اصلاح طلبان در انتخابات ۸۸ را تکرار نمی‌کنند ولی اعتراض اصولگرایان چیزی متفاوت با این اظهار نظر را حکایت می‌کند، افزود: موضوع روشن است. بالاخره تحلف در خیلی از جا‌ها صورت می‌گیرد. این چیز عجیبی نیست. قانون مشخصی کرده که هرکسی اعتراضی دارد، می‌تواند در چارچوب قانون مساله را پیگیری کند. مگر اشکالی در این زمینه وجود دارد؟
اعتراض اصولگرایان به انتخابات تسلیم وزارت کشور شد
او همچنین به فرآیند تنظیم اعتراض به نتایج انتخابات هفتم اسفند اشاره کرد و ادامه داد: ما اعتراض خود را پس از اعلام، مسئولان ذی ربط برگزاری و نظارت بر انتخابات ارائه کردیم و در این اعتراض اعلام داشتیم که این مساله شک و شبهه برای شمارش و جمع زدن آرا ایجاد کرده است و باید رسیدگی شود چون ما چنین چیزی نداشتیم، یک نفر از رتبه هفتم یک دفعه به سی و یکم برسد.
این عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجه مجلس نهم در پاسخ به این سوال که آیا اعتراض ارسال شده به وزارت کشور به امضای آقای حدادعادل نیز رسیده است، توضیح داد که «خیر. این اعتراض را خودمان تنظیم کردیم و فرستادیم. اعتراض ما نیز بیشتر بر روی این موضوع است که اگر رسیدگی شود باقی مسائل حل خواهد شد.»
دلیل شکست اصولگرایان را از مردم بپرسید
این نامزد اصولگرای مجلس دهم همچنین در واکنش به توهین اصولگرایان علیه شهروندان تهرانی به سبب شکست این جریان در انتخابات تهران، تصریح کرد: اصلا چنین حرف‌هایی درست نیست. مردم در انتخابات رای دادند و به هرکسی که رای دادند مورد قبول ماست.
این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس نهم دلیل شکست اصولگرایان در انتخابات تهران را چنین ارزیابی کرد که «مردم هرطور دلشان می‌خواهد رای می‌دهند و باید دلیل این مساله را از مردم پرسید. وگرنه ائتلاف اصولگرایان به نحو درستی وظایف خود را انجام داد و در مقابل جریان رقیب از تمام امکانات و توانایی‌ها و بیگانه‌ها استفاده کرده تا در انتخابات پیروز شود.»


مطالب پربازدید

نظرات