پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » اخبار » اطلاعیه های مهم نمایشگاه کتاب ۹۵ حتما بخوانید

اطلاعیه های مهم نمایشگاه کتاب ۹۵ حتما بخوانید

اخبار | 1395-01-26 | ۳۵۷۲ بازدید | نظرات

عکس, اطلاعیه های مهم نمایشگاه کتاب ۹۵ حتما بخوانید

بن کتاب چیست؟

کارت الکترونیک خرید کتاب یکی از انواع کارت­های بانکی است که در راستای توسعه ی نهضت کتابخوانی و دسترسی آسان به کتاب در میان مخاطبان و علاقه ­مندان، از سوی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با همکاری خانه کتاب صادر می گردد.

این کارت پس از شارژ مبلغ معینی از سوی سازمان مربوطه، توسط بانک عامل صادر می شود و قابلیت استفاده از دستگاه­های پایانه فروش نصب شده در مراکز فروش کتاب عضو شبکه پذیرندگان بانک عامل را خواهد داشت. دارندگان کارت الکترونیک خرید کتاب می­ توانند تمام هزینه ­های مورد استفاده­ خود را بابت خرید کتاب در واحدهای پذیرنده به جای پرداخت پول نقد از طریق کارت پرداخت نمایند.

تمام دانشگاه­ ها و مراکز آموزش عالی دولتی و خصوصی، موسسات فرهنگی و هنری و تمام دستگاه­ های دولتی و عمومی کشور می ­توانند با انعقاد قرارداد واگذاری (فروش) بن کارت الکترونیک خرید کتاب، ضمن تکمیل اطلاعات کارکنان مطابق با قالب بانکی مورد نیاز، نسبت به دریافت کارت الکترونیک خرید کتاب از معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ارائه آن به افراد اقدام نمایند.
لینک های ثبت نام بن کتاب:

برای ثبت نام کارت الکترونیکی کتاب اینجا را کلیک نمایید

برای ورود به صفحه شخصی پس از ثبت نام اینجا را کلیک نمایید

در صورت فراموشی کد رهگیری اینجا را کلیک نمایید

یارانه اختصاص یافته به دانشجویان فقط در بخش ناشران داخلی و برای کتب داخلی قابل استفاده است
یارانه اختصاص یافته به دانشجویان در بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران با توجه به تعداد دانشجویان هر استان به شکل عادلانه ای تقسیم بندی می شود تا شهرستان های محروم که به نمایشگاه کتاب حداقل دسترسی را دارند،  بتوانند از سهمیه دانشجویی در نمایشگاه کتاب استفاده ببرند.
جموع اعتبار در نظر گرفته شده برای بن کارت‌های دانشجویی ۳۰ میلیارد تومان است. از این میزان ۱۲ میلیارد تومان سهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ۱۸ میلیارد تومان آورده دانشجویی خواهد بود.
هنگام ثبت نام توجه داشته باشید که شماره موبایل معتبر وارد کنید
موبایل تکراری قابل پذیرش نیست یعنی دو دانشجو نمی توانند از یک شماره موبایل برای ثبت نام استفاده کنند
دانشجویان شهرستانی که برای بازدید از نمایشگاه کتاب تهران با قطارهای رجا به تهران سفر میکنند از ٣٠ درصد تخفیف بلیط بر خوردار می شوند
بن های خرید کتاب فقط در ایام نمایشگاه معتبر خواهد بود
تقسیم بندی بن های بن های خرید کتاب در نمایشگاه امسال
دانشجویی و طلاب هرنفر ١٠٠ هزار تومان
دانش اموزی هر نفر ۵٠ هزار تومان
اهل قلم ١٠٠ هزار تومان
اعضای هیات علمی دانشگاه و مدرسان حوزه و دانشجویان دکتری و طلاب سطح چهار ۶٠٠ و ۴٠٠ هزار تومان(فقط خرید کتب خارجی)

بن کتاب دانشجویی نمایشگاه کتاب تهران ۹۵ و میزان دقیق تخصیص اعتبار به بن کارت دانشجویی بزودی اعلام می شود و دانشجویان از طریق سامانه ثبت‌نام بن کتاب می‌توانند ثبت‌نام کنند.

به گزارش آسمونی به نقل از معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بن‌کارت‌های دانشجویی برای نمایشگاه کتاب تهران از ۲۶ فروردین ماه جارhttps://www.payamsalam.ir/wp-admin/post-new.phpی شروع خواهد شد.

گفتنی است بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت در شهر آفتاب برگزار می‌شود. جزییات بیشتر مشارکت وزارت ارشاد در اعتبار این بن کارت‌ها بزودی اطلاع رسانی خواهد شد.

میزان دقیق تخصیص اعتبار به بن کارت دانشجویی بزودی اعلام می‌شود و دانشجویان از طریق سامانه ثبت نام می‌توانند ثبت نام کنند. هر ساله بخشی از اعتبار توسط ارشاد تامین می شود و بخشی دیگر توسط دانشجویان پرداخت می شود.

۱- کارت الکترونیکی یارانه‌ای کتاب صرفاً ویژه دانشجویان دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و طلاب علوم دینی و همچنین دانش آموزان است، دانشجویان دکتری و اعضای هیات علمی دانشگاهها و اهل قلم از بن خرید کتب خارجی برخوردار می شوند.
۲- زمان ثبت نام از تاریخ ۱۳۹۵/۰۱/۲۶ تا قبل از برگزاری نمایشگاه و از طریق سامانه ثبت نام کارت الکترونیکی یارانه‌ای کتاب به آدرس bon.tibf.ir است.
۳- زمان توزیع کارت از تاریخ ۱۳۹۵/۰۲/۰۷ تا پایان نمایشگاه است.
۴- دانشجویان به هنگام ثبت نام می‌توانند اقدام به درخواست کارت برای خرید در نمایشگاه کتاب تهران ارئه کرده یا درخواست صدور کارت مجازی برای خرید از نمایشگاه آنلاین کتاب تهران ارائه دهند.
۵- فهرست تمامی افرادی که در سامانه ثبت نام می‌کنند با فهرست دانشجویان و طلاب که از طریق مراجع ذیصلاح (وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی و حوزه علمیه قم) در اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفته است، مطابقت داده شده و در صورت تأیید هویت، شماره رهگیری برای آنان صادر می‌شود.
۶- متقاضیان پس از ثبت نام و تأیید هویت و پرداخت سهم دانشجو (به صورت اینترنتی) برای دریافت بن کارت می‌بایست صرفاً به شعبه‌ای از بانک صادرات که در زمان ثبت نام انتخاب نموده‌اند مراجعه کرده و از مراجعه به شعب دیگر خودداری نمایند.
۷- مدارک لازم هنگام دریافت کارت عبارتند از کارت دانشجویی یا طلبگی معتبر، کارت ملی و شماره رهگیری ثبت‌نام در سامانه.
۸- هر دانشجو مجاز به دریافت یک کارت الکترونیکی یارانه‌ای کتاب است.
۹- اعتبار موجود در کارت‌ها ۱۰۰ هزار تومان است، در بن های خرید کتاب اختصاص یافته به دانشجویان معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ۴۰ دصد و دانشجو ۶۰ درصد از مبلغ را پرداخت خواهند کرد و البته سقف ۵۰ هزار تومان برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است که دانش آموز ۲۵ هزار تومان و ارشاد نیز ۲۵ هزار تومان سهم خود را پرداخت کرده و مشارکت ۵۰ درصدی خواهد بود.
۱۰- یارانه پرداختی برای خرید کتاب از بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است. کارتهای ویژه خرید در نمایشگاه فقط در مدت برگزاری نمایشگاه اعتبار داشته و از طریق دستگاههای کارت خوان داخل نمایشگاه قابل استفاده است و پس از آن به مانند کارتهای مجازی خرید کتاب تا پایان خرداد ماه سال جاری امکان خرید از نمایشگاه آنلاین کتاب تهران وجود دارد.


مطالب پربازدید

نظرات