پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » اشتباهات بزرگ در دکوراسیون آپارتمانهای کوچک

اشتباهات بزرگ در دکوراسیون آپارتمانهای کوچک

خواندنی ها | 1397-05-04 | ۱۵۸۴ بازدید | نظرات

معمولا برای دکوراسیون آپارتمانهای کوچک اشتباهاتی را انجام میدهیم که باعث میشود یک دکوراسیون خوب نداشته باشیم.اولین مورد این است که هر زمان که با یک آپارتمان کوچک برخورد می کنید، برای انتخاب مبلمان ها نیز به سراغ کوچک ها می روید. در حالی که این ایده منطقی به نظر می رسد، اما اگر بیش از اندازه کوچک انتخاب شود یکی از بزرگ ترین اشتباهات خواهد بود. هنگامی که وسایل بیش از اندازه کوچک برای یک آپارتمان کوچک در نظر گرفته می شوند، نه تنها مناسب نخواهند بود بلکه آن فضا را کوچک تر از قبل نشان خواهند داد. این کار مانند این می ماند که شما لوازم و مبلمان های کوچک را به زور در کنار یکدیگر قرار داده اید و حتی در صورت جا شدن در آن فضا، چیدمان راحتی را خلق نکرده اید. بهترین راه حل این است که ابعاد و اندازه متوسط را در نظر بگیرید.

 

چه دوست داشته باشیم یا نه، انتخاب مبلمان متناسب با فضای کوچک، نیازمند یک اندازه گیری دقیق است. هرچقدر هم که در این کار تجربه داشته باشیم، بازهم به طور چشمی نمی توانیم این ابعاد دقیق را بدون اندازه گیری پیدا کنیم. این اتفاق زمانی که با یک فضای کوچک و محدود روبه رو هستیم حساس تر می شود. زمانی که در حال فکر کردن به اندازه های ایده آل برای مبلمان های خود هستید، بهتر است نسبت ۲/۳ را نیز همواره در ذهن خود داشته باشید. برای این کار با اندازه گیری اتاق به صورت کلی شروع کنید.

سپس وسایل را از بزرگ ترین تا کوچک ترین با تناسب ۲/۳ انتخاب نمایید. به عنوان مثال، طول مبل شما باید حدود ۲/۳ از نزدیک ترین دیوار را بپوشاند. سپس، میز قهوه خوری تا حدود ۲/۳ مبل در نظر گرفته شود. با در مثالی دیگر، میز غذاخوری باید شما ۲/۳ دیواری که در کنار آن قرار می گیرد را پوشش بدهد. این تناسبات برای همه فضاها و وسایل کاربردی خواهد بود.

عکس, اشتباهات بزرگ در دکوراسیون آپارتمانهای کوچک

هنگامی که از قانون ۲/۳ برای انتخاب مبلمان های اصلی در فضا استفاده کردید، وقت آن است که دکوراسیون را با وسایل جانبی پر کنید. این لوازم در واقع تکمیل کنده مبلمان های اصلی در خانه شما محسوب می شوند. قفسه ها و شلف ها، میز کنار تخت و …. همگی در این دسته قرار می گیرند.

به راحتی می توانند قسمت های خالی را با آن ها پر نمایید. تنها نکته ای که باید در حین چیدمان آن ها در نظر داشته باشید، حفظ تعادل بصری در دکوراسیون است. به زبان ساده تر نباید بخشی از خانه بیش از اندازه با وسایل بزرگ دکور شده در حالی که بخشی دیگر خالی تر به نظر برسید. این کار کوچک تر و شلوغ تر شدن خانه را تشدید می کند. برای دوری از این اتفاق بهتر است وسایل سنگین و سبک، بزرگ و کوچک، را کنار یکدیگر قرار دهید.

پس از خرید تمام عناصر طراحی که قصد استفاده از آن در آپارتمان کوچک خود را دارید، گام بعدی شما این است که چگونه آن ها را به درستی در کنار هم قرار دهید. در طراحی داخلی، ادراک حس ششم شماست. بنابراین زمانی که یک چیدامن را انجان دادید، کمی به عقب بروید و دوباره آن را بررسی نمایید. ببینید دوستش دارید یا نه! مهم ترین نکته این است که شما بتوانید با دکوراسیون خود ارتباط برقرار کرده و با آن احساس خوبی را تجربه نمایید.


مطالب پربازدید

امروز یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

نظرات