پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » اخبار » استان های البرز، تهران و آذربایجان شرقی در صدر تخلفات آرایشگاههای زنانه

استان های البرز، تهران و آذربایجان شرقی در صدر تخلفات آرایشگاههای زنانه

اخبار | ۸ آذر۱۳۹۴ | 724 بازدید | نظرات

مشاور امور بانوان و خانواده سازمان تعزیرات حکومتی با اعلام جریمه ۱۸۰ میلیونی برای ۴۷۳ متخلف و پلمب ۴۷ آرایشگاه از پایان فاز اول نظارت و ساماندهی آرایشگاه های زنانه خبر داد.

به گزارش عصر ایران ویدا آزاد مشاور امور بانوان و خانواده سازمان تعزیرات حکومتی در این مورد گفت: ۱۴۸ گشت مشترک با همراهی سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی در سراسر کشور انجام شد که در این گشت ها ۱ هزار و ۲۴ آرایشگاه زنانه مورد بازرسی قرار گرفت.

وی افزود: در بازرسی های انجام شده از واحدهای دارای پروانه کسب، ۵۱۴ واحد دارای تخلف، ۵۱۰ واحد بدون تخلف و ۴۷۳ پرونده تخلف تشکیل شده است.

آزاد در مورد پلمب واحدهای صنفی گفت: برخورد با واحدهای صنفی بدون پروانه کسب با پلیس اماکن است و بازرسان با صدور اخطار ۷۲ ساعته به واحد بدون مجوز اخطار کتبی برای دریافت جواز می دهند که در صورت عدم اقدام اماکن اقدام به پلمب این واحدهای بدون جواز می کند اما بخش دیگری از پلمب نیز مربوط به پلمب به دلیل عدم رعایت موارد بهداشتی است که در گشت های مشترک انجام شده در سراسر کشور ۴۷ آرایشگاه زنانه در این بازه زمانی پلمب شده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان تعزیرات حکومتی،وی میزان محکومیت متخلفان در این طرح را ۱۸۳ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: استان های البرز، تهران، آذربایجان شرقی و گلستان بیشترین و استان های قزوین، گیلان و هرمزگان کمترین تعداد پرونده های تشکیل شده در این طرح را داشته اند.

آزاد خاطر نشان کرد: اگرچه فاز اول برخورد با آرایشگاه های زنانه متخلف پایان یافته است اما نظارت ها همچنان ادامه دارد و مردم می توانند شکایات خود را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۹۶۵۱ اعلام کنند تا در گشت های مشترک تعزیرات حکومتی به شکایات رسیدگی شود


مطالب پربازدید

نظرات