پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » از نگاه مردان چه زنانی زیباتر هستند؟

از نگاه مردان چه زنانی زیباتر هستند؟

خواندنی ها | 1395-01-21 | ۹۲۶ بازدید | نظرات

بسیاری از خانم‌ها از اقلام مختلف و متعدد آرایشی-بهداشتی استفاده می‌کنند و تن به عمل‌های جراحی متفاوت و متعدد پلاستیک و زیبایی می‌دهند تا چهره خود را جذاب‌تر و زیباتر کنند. در حالی که مطالعه‌ای جدید نشان داده است که مردان، بی‌آرایش بودن چهره و ساده بودن صورت خانم‌ها را جذاب‌تر و زیباتر می‌بینند و آن را ملاکی برای زیبایی و زنانگی در نظر می‌گیرند. 

این مطالعه که در مجله «علم جامعه‌شناسی» منتشر شد، نظر و معیار مردان را به طور پراکنده با سلایق متفاوت راجع به زیبایی چهره خانم‌ها از طریق پرسش‌هایی به طور مستقیم و غیر مستقیم بررسی کرد. پس از بررسی و طبقه‌بندی پاسخ‌ها این نتیجه بدست آمد که مردها صورت‌های ساده را بیشتر ترجیح می‌دهند.
روانشناسان و جامعه‌شناسان ریشه این امر را ناشی از قسمت‌ شناختی مغز می‌دانند که به طور ناخودآگاه سادگی و پیچیده نبودن را ترجیح می‌دهد و به محرک‌های ساده سریع‌تر و راحت‌تر پاسخ می‌دهد.

.

عکس, از نگاه مردان چه زنانی زیباتر هستند؟


در مطالعه‌ای دیگر که تیمی تحقیقاتی در پاریس آن را انجام داد، هدف بررسی قضاوت‌های آقایان بر جذابیت و زیبایی خانم‌ها بود.‌ در این مطالعه که بر روی ۱۶۹ مرد انجام شد، تنها گردی صورت خانم‌های متفاوت به آن‌ها نشان داده شد تا بر قضاوت آن‌ها تاثیر نگذارد.

.

عکس, از نگاه مردان چه زنانی زیباتر هستند؟


نتایج این مطالعه نشان داد که مردان آن دسته از چهره‌هایی را جذاب دانستند که برای نگاه به آن عصب‌های کمتری را در مغز خود درگیر می‌کردند و مراحل کدگذاری آن‌ها در مغز آسان‌تر انجام می‌شد. در واقع هر چه چهره بازتر و ساده‌تر و عاری از آرایش و رنگ‌های متفاوت بود، مردها راحت‌تر آن را بازشناسی می‌کردند.

نتیجه این مطالعه نشان داد که صورت‌های متقارن، گشاده و جوان به این علت که نشان از زایایی و تازگی دارند، جذاب‌تر محسوب می‌شوند و همانطور که افراد منظره‌هایی همچن دریا و جنگل را که ساده و آرامش‌بخش هستند را بیشتر ترجیح می‌دهند، چهره‌های ساده را نیز بیشتر دوست دارند.

توضیح تکمیلی:

در واقع منظور این مقاله این هست که هرچه چهره فرد به سمت طبیعی بودن پیش رود جذابیت آن بیشتر میشود.این موضوع به این معنی نیست که صرفا عمل آرایش باعث کاهش جذابیت زنان میشود برعکس استفاده از مواد آرایشی میتواند جذابیت فرد را چندین برابر کند اما باید توجه داشته باشید که روند میک آپ نباید به گونه ای باشد که فرد را از چهره اصلی خود به دور کند.در واقع آرایش کردن باید صرفا جهت از بین بردن نقایص و زیبا تر جلوه دادن مزایای یک چهره باشد.


مطالب پربازدید

امروز پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲

نظرات