پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » آیا نشستن طولانی در زنان باعث سرطان پستان میشود

آیا نشستن طولانی در زنان باعث سرطان پستان میشود

سلامت | 1395-04-30 | ۶۴۲ بازدید | نظرات

پزشکان سوئدی تاکید کردند که نشستن طولانی‌ در ساعات کاری و اوقات فراغت، خطر ابتلا به سرطان پستان و مخاط رحم را در زنان افزایش می‌دهد.

در این بررسی پزشکان به ارزیابی اطلاعات بیش از ۲۹ هزار زن ۲۵ تا ۶۴ سال پرداختند که در شروع مطالعه به بیماری سرطان مبتلا نبودند و در مدت ۲۵ سال تحت مراقبت قرار داشتند.

در این بررسی شرکت‌کنندگان به سه گروه تقسیم شدند. گروه اول در مشاغل کم‌تحرک فعالیت داشتند و ورزش نمی‌کردند، گروه دوم به رغم فعالیت در مشاغل کم‌تحرک فعالیت جسمی و ورزشی داشته و گروه سوم افرادی بودند که در مشاغلی با میزان فعالیت جسمی بالا فعالیت داشتند که بواسطه آن مجبور بودند برای طولانی‌مدت ایستاده باشند و فعالیت ورزشی نیز داشتند.

پزشکان سوئدی مشاهده کردند زنانی که در هنگام کار یا اوقات دیگر فعال نبودند ۲٫۴ برابر بیشتر احتمال داشت به سرطان مخاط رحم مبتلا شوند و همچنین احتمال ابتلای آنان به سرطان پستان پیش از یائسگی نسبت به زنانی که به هنگام کار کردن یا اوقات استراحت، ورزش می‌کنند، ۲٫۴ برابر بیشتر است.

«آنا جانسون» یکی از متخصصان این مطالعه گفت: زنانی که کارمند هستند و در مشاغلی با میزان تحرک پایین فعالیت دارند می‌توانند در طول روز کارهایی انجام دهند تا مدت زمان نشستن خود را کاهش دهند به طور مثال در فضای محل کارشان قدم بزنند.

به گزارش لایوساینس، این یافته تایید کننده نتایج مطالعات پیشین است که بر ارتباط بین عدم فعالیت و خطر ابتلا به سرطان تاکید شده‌ است. مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۴ نیز نشان داد در ازای هر دو ساعت نشستن بیشتر در طول روز، خطر ابتلا به سرطان مخاط رحم در زنان و سرطان روده در هر دو جنس به ترتیب ۱۰ و ۸ درصد افزایش می‌یابد.


مطالب پربازدید

امروز چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

نظرات