پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » آیا دوست دارید با گران ترین ساعتهای جهان آشنا شوید

آیا دوست دارید با گران ترین ساعتهای جهان آشنا شوید

خواندنی ها | 1394-08-28 | ۹۷۱ بازدید | نظرات

برندهای بزرگ جواهرات، در کار ساعت هم دست توانایی دارند. بیشتر برندهای جواهرات در این عرصه ساعت‌های زیبا و منحصربفردی طراحی و تولید کرده‌اند، که در زمره گران‌ترین ساعت‌های جهان هم قرار دارند. تیفانی، کارتیه، شانل، بوشرون، واشرون کنستانتین، بوچلاتی، پیاژه، و… با طراحی ساعت‌های ویژه از یکسو و به کار بردن سنگ‌های قیمتی چون الماس، یاقوت و… و فلزاتی چون طلا، فولاد، پلاتین و … از سوی دیگر، ساعت‌های گران‌قیمت و ارزشمندی تولید می‌کنند، که به معنای واقعی بی‌نظیرند. صدها ساعت طراحی و استفاده از مواد درجه یک باعث می‌شود تا این ساعت‌ها قیمت‌های نجومی پیدا کنند. افزوده شدن توربیلون به ساعت‌های مدرن باعث افزایش قیمت و ارزش بسیاری از ساعت‌های برندهای بزرگ جهان شده است. دراینجا ۱۰  ساعت از گران‌ترین ساعت‌های جهان را به شما معرفی می‌کنیم.

Brequet Pocket Watch 1970 BA/12

عکس, آیا دوست دارید با گران ترین ساعتهای جهان آشنا شوید

یک ساعت زیبای جیبی ساخته شده از طلای هجده عیار. بدنه این ساعت و تمام اجزای داخلی آن به طرز استادانه‌ای کاملا با دست ساخته شده است. قیمت این ساعت

  734 هزار دلار یعنی حدود ۲  میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است.

Blancpain 1735 Grande Complication

عکس, آیا دوست دارید با گران ترین ساعتهای جهان آشنا شوید

بدنه این ساعت از پلاتین ساخته شده و دستبند آن از پوست کروکودیل است ! اجزای موتور آن از ۷۴۰ قطعه دست ساز ساخته شده، به همین دلیل است که این ساعت یکی از پیچیده‌ترین ساعت‌های مچی است که در دنیا ساخته شده است. قیمت این ساعت ۸۰۰ هزار دلار یعنی حدود ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است.

– Louis Moinet Magistralis

عکس, آیا دوست دارید با گران ترین ساعتهای جهان آشنا شوید

ساعت لویس مونه، یک ساعت فوق‌العاده شاهانه با پیچیدگی‌های استادانه‌ای است که در ساخت آن از یک سنگ آسمانی که از ماه آورده شده استفاده شده است. اگر این ساعت را در دستتان بیندازید تا آخر عمر هیچکدام از روز ها را به لطف سیستم روزشمار ابدی آن از دست نخواهید داد. قیمت این ساعت۸۶۰ هزار دلار یعنی حدود ۳ میلیارد تومان است.

Hublot Black Caviar Bang

عکس, آیا دوست دارید با گران ترین ساعتهای جهان آشنا شوید

این ساعت کارخانه هابلوت وقتی در سال ۲۰۰۹ رونمایی شد، قادر بود با هر حریفی رقابت کند. کاری که تا کنون بسیار انجام داده است. این ساعت یک میلیون دلاری( ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان) از ۵۰۱ قطعه الماس سیاه تراش خورده بوگاتی و طلای سفید عیار ۱۸ تشکیل شده است.

Chopard Super Ice Cube

عکس, آیا دوست دارید با گران ترین ساعتهای جهان آشنا شوید

این ساعت شوپارد که درسوییس ساخته شده است، از الماس‌های مکعبی شکل ۶۰ قیراطی ساخته شده است. این ساعت لوکس، ضد خش و تا ۱۰۰ متر زیر آب مقاوم است. قیمت این ساعت بی‌نظیر زنانه ۱/۱ میلیون دلار یعنی حدود ۳ میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان است.

ساعت توربیلون ماه آسمان پاتک فیلیپ

عکس, آیا دوست دارید با گران ترین ساعتهای جهان آشنا شوید

این پیچیده‌ترین ساعتی است که توسط پاتک فیلیپ  ساخته شده است. یک طرف این ساعت دو رو آسمان شب است که با دقیق‌ترین و ظریف‌ترین جزییات طراحی شده است و طرف دیگر آن علاوه بر ساعت و تاریخ، نشانگر صور ماه هم وجود دارد. این ساعت فوق‌العاده شاهکاری از طراحی مدرن است. قیمت است ساعت  1/3میلیون دلار یعنی حدود ۴ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان است.

Tour de I’lle از واشرون کنستانتین

عکس, آیا دوست دارید با گران ترین ساعتهای جهان آشنا شوید

یک ساعت مچی با طراحی پیچیده  که توسط کمپانی سوییسی Vacheron Constantin ساخته شده است. این ساعت در سال  2005 طی جشن دویست وپنجاهمین سال روز تاسیس این شرکت رونمایی شد. بدنه این ساعت از طلای ۱۸ عیار ساخته شده و از یک قطعه یاقوت کبود ضد بازتاب آبی رنگ به عنوان شیشه در آن استفاده شده است.  قیمت این ساعت ۱/۵ میلیون دلار یعنی در حدود ۵ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان است.

ساعت پلاتین زمان جهانی پاتک فلیپ

عکس, آیا دوست دارید با گران ترین ساعتهای جهان آشنا شوید

این ساعت ساخت کمپانی Patek Phillipe در سال ۲۰۰۲ در یک حراجی با قیمتی بیش از ۴ میلیون دلار به فروش رفت. گفته می‌شود که فقط یک عدد از این ساعت ساخته شده بود که در آن زمان گران‌ترین ساعت دنیا بود. این ساعت بطور خودکار کوک می‌شود و به شما این امکان را می‌دهد تا در هرجای دنیا  زمان را بطور دقیق داشته باشید. این ساعت بعدها در ۴ مدل طلایی، سفید، رز گلد و پلاتینیوم برای خریداران خاصش عرضه شد. قیمت این ساعت ۴ میلیون دلار یعنی حدود ۱۴ میلیارد تومان است.

Super Complication از پاتک فیلیپ

عکس, آیا دوست دارید با گران ترین ساعتهای جهان آشنا شوید

این ساعت جیبی که از طلای ۱۸ عیار ساخته شده است، توسط کمپانی Patek Phillipe در سال ۱۹۳۳ برای Henry Graves Jr، بانک‌دار معروف، ساخته شد. ساخت این ساعت  5سال به طول انجامید و  در از ۲۴ مکانیسم مکانیکی مختلف برای نمایش دقیق زمان استفاده شد،از میان آنها می‌توان به سیستم زمانی مخصوص برای هر ساعت از شبانه روز اشاره کرد. این ساعت پیچیده‌ترین و گران‌ترین ساعتی است که تا به حال ساخته شده و به فروش رسیده است.قیمت این ساعت ۱۱ میلیون دلار یعنی بیش از ۳۸ میلیارد تومان است.

۲۱۰ karat  از شوپارد

عکس, آیا دوست دارید با گران ترین ساعتهای جهان آشنا شوید

این شاهکار به تمام معنا حتی در بین گران‌ترین ساعت‌های دنیا هم، بسیار گران است به طوری که برای آن هیچ قیمتی ثبت نشده ! به دلیل وجود ۲۰۱ قیراط الماس رنگی، این ساعت بیشتر شبیه به یک دستبند است تا یک ساعت، در واقع در درجه اول این یک جواهر ارزشمند و بعد از آن یک ساعت است. طراحی این ساعت زیبا به گونه‌ای است که گویی نشانگر زمان آن توسط گل‌هایی از جنس الماس احاطه شده است.قیمت تخمینی ۲۶ میلیون دلار یعنی در حدود ۹۰ میلیارد تومان است.


مطالب پربازدید

امروز شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱

نظرات