پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » آیا خوردن نوشابه گازدار برای درمان رودل موثر است؟

آیا خوردن نوشابه گازدار برای درمان رودل موثر است؟

خواندنی ها | 1397-05-08 | ۱۹۸۷۶ بازدید | نظرات

بسیاری از افراد در هنگام رودل از نوشابه گاز دار استفاده می کنند . همچنین از خاک شیر سبک شده در اب میتوان برای درمان رودل استفاده کرد . به گونه ای که خاکشیر و اب را جوشانده و با نبات به شخص مورد نظر بخورانید . اما به طور کلی باید بعد از رودل چیزی نخورید تا اینکه کم کم غذا هضم شود . تحرک هم داشته باشید .

در این مطلب بهترین نسخه های طب سنتی و درمانهای خانگی برای درمان رودل و سوء هاضمه ارائه شده است:

عکس, آیا خوردن نوشابه گازدار برای درمان رودل موثر است؟

تخم رازیانه در درمان رودل:
تخم رازیانه بو داده را خشک کرده ، بسایید و الک کنید.

نصف قاشق چایخوری از این پودر را همراه با آب دوبار در روز استفاده کنید.

یا اینکه، می توانید چای رازیانه ای را که از خیساندن دو قاشق چایخوری تخم رازیانه له شده در یک لیوان آب جوش درست شده است ، را بنوشید.

یک راه راحت تر این است که یک قاشقِ پُر تخم رازیانه را بجوید.

سرکه سیب برای رودل:
۱قاشق غذاخوری سرکه سیب خالص و تصفیه نشده را به یک فنجان آب اضافه کنید. ۱ قاشق چایخوری عسل خالص را با آن مخلوط کرده و محلول به دست آمده را ۲ تا ۳ بار در روز بنوشید، تا سریعا درمان شوید. برای این منظور همیشه از سرکه سیب رقیق شده استفاده کنید، زیرا سرکه ی غلیظ می تواند باعث سوزش مری شود و همچنین خیلی زیاد استفاده نکنید ،زیرا مینای دندان را از بین می برد.

 

درمان رودل با زنجبیل:
۲ قاشق چایخوری آب زنجبیل تازه ، ۱ قاشق چایخوری آبلیمو و مقداری نمک خوراکی و نمک سیاه را با هم مخلوط کنید. این ترکیب را همراه با آب و یا بدون آب بسته به سلیقه ی خودتان میل کنید.

گزینه ی دیگر، اضافه کردن ۲ قاشق چایخوری آب زنجبیل و ۱ قاشق چایخوری عسل به یک لیوان آب گرم و نوشیدن آن است.

همچنین می توانید چای زنجبیل بنوشید. تا از نفخ، گرفتگی ، باد و درد معده راحت شوید. برای درست کردن چای زنجبیل ، ۱ قاشق چایخوری زنجبیل رنده شده را در یک فنجان آب بجوشانید و اجازه دهید برای ۵ دقیقه خیس بخورد. استفاده از زنجبیل به عنوان ادویه برای غذاها نیز می تواند کمک کننده باشد.

جوش شیرین برای رودل :
نصف قاشق چایخوری جوش شیرین را داخل نصف لیوان آب هم بزنید.

فورا آن را سر بکشید، تا اسید معده را خنثی کنید و از نفخ معده راحت شوید.

تخم آویشن برای سوء هاضمه و رودل:
مقداری تخم آویشن و زنجبیل خشک شده را آسیاب کنید. ۱ قاشق چایخوری از این پودر و کمی فلفل سیاه را به یک فنجان آب گرم بیافزایید و دو بار در روز بنوشید.

جویدن نصف قاشق چایخوری تخم آویشن چند بار در روز نیز مشکل رودل را برطرف می کند.

چای گیاهی مناسب رودل:
چای کیسه ای بابونه یا سبز دلخواهتان را برای پنج دقیقه داخل یک فنجان آب داغ بگذارید و روی ظرف را بپوشانید. چای را در حالی که هنوز گرم است بنوشید.

برگ ریحان برای رودل:
یک قاشق چایخوری ریحان را به یک لیوان آب داغ اضافه کنید و اجازه دهید ۱۰ دقیقه بماند. می توانید تا ۳ فنجان از این چایی را روزانه بنوشید.

۵ تا ۶ برگ ریحان ،یک چهارم قاشق چایخوری نمک دریا و کمی پودر فلفل را با ۲ تا ۳ قاشق ماست کم چرب مخلوط کنید و ۲ تا ۳ بار در روز نوش جان کنید.

دارچین برای درمان رودل :
نصف قاشق چایخوری پودر دارچین را به یک فنجان آب جوش اضافه کنید و اجازه دهید برای چند دقیقه دم بکشد . این چایی را در حالی که هنوز گرم است بنوشید.

درمان رودل با زیره:
۱ قاشق چایخوری پورد زیره ی بوداده را با یک لیوان آب مخلوط کنید و چند نوبت در روز بنوشید.

برای سنگینی معده، یک قاشق چایخوری زیره و فلفل سیاه را به یک لیوان شیر که کره اش گرفته شده اضافه کنید و ۲ تا ۳ بار برای چند روز بنوشید.

درمان سوء هاضمه و رودل با گشنیز:
۱ قاشق چایخوری پورد تخم گشنیز بو داده را به یک لیوان شیر که کره اش گرفته شده اضافه کنید و یک یا دوبار در روز بنوشید.

برای کاهش اسید معده ، آب برگ های تازه ی گشنیز را بگیرید و یک قاشق چایخوری از آن را به یک لیوان شیر اضافه کنید و دو تا سه بار در روز بنوشید.

 


مطالب پربازدید

نظرات

  1. سعید گفت:

    فقط نوشابه سیاه.باقی همش داستانه