پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » آیا برای کودک هم باید کرم ضدآفتاب زد؟

آیا برای کودک هم باید کرم ضدآفتاب زد؟

خواندنی ها | 1397-04-07 | ۱۲۵۵ بازدید | نظرات

باید از چه کرم های ضد آفتابی برای کودک خود استفاده کنم؟

وقتی که کودک شما شش ماهه شد، می توانید از کرم های ضد آفتاب یا اسپری هایی که مخصوص نوزادان و کودکان تهیه شده اند استفاده کنید. نمی توان کاملا تضمین کرد که این گونه کرم ها و اسپری ها، صددرصد ایمن و تاثیرگذارند. به همین دلیل اصرار داریم حتما تا شش ماهگی نوزادان خود را دور از نور خورشید نگهداری کنید.

از کرم های ضد آفتابی استفاده کنید که SPF (عوامل ایمنی از خورشید) آن، از حداقل ۱۵ بیشتر باشد. همچنین مطمئن باشید که قدرت محافظت از اشعه ماوراء بنفش بالایی داشته باشد.

کرم را در همه نواحی پوست که با لباس یا کلاه پوشانده نمی شوند استفاده کنید. به اندازه یک کف دست کرم نیاز خواهید داشت، احتمالا بسیار بیشتر از آنچه فکرش را می کردید. بهتر است که به جای مالیدن کرم، از ضربات آهسته کف دست خود برای پخش کردن کرم استفاده کنید.

۱۵ دقیقه پیش از بردنش به بیرون از منزل، کرم ضد آفتاب را استفاده کنید. حداقل هر دو ساعت یک بار باید دوباره از آن استفاده کنید و نیز پس از هر بار آب بازی کردن باید آن را تجدید کنید، حتی اگر کرم ضد آب استفاده کرده باشید.

بعضی از برندها کرم های ضد آفتاب رنگی می سازند که اگر نقطه ای از بدن کودک را جا انداخته اید، آن را به راحتی تشخیص دهید.

اگر کودک تان دارای پوست حساسی است یا جایی دچار اگزما (التهاب یا آماس پوستی) می باشد، لیست مواد تشکیل دهنده کرم (جدول محتویات، مندرج بر روی قوطی کرم یا راهنمای تعبیه شده درون قوطی کرم) را چک کنید تا فاقد مواد تحریک کننده و حساسیت زا باشد.

پیش از استفاده از هر برند جدیدی، ابتدا آن را بر ناحیه ای کوچک از پوست کودک امتحان کنید. اگر آن ناحیه قرمز شد یا کودک در آنجا احساس خارش کرد، از محصول دیگری با فرمول ضد حساسیت استفاده کنید.

اگر پوست کودک شما در بعضی از نواحی دچار اگزما (التهاب یا آماس پوستی) است، ابتدا از نرم کننده ها مخصوص و سایر موارد التیام اگزما استفاده کرده و نیم ساعت بعد، از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

عکس, آیا برای کودک هم باید کرم ضدآفتاب زد؟

اگر کودکم دچار آفتاب سوختگی شد، باید چه کار کنم؟

پوست کودک شما بسیار لطیف است. علیرغم نهایت تلاشی که برای محافظت از او انجام می دهید، متاسفانه گاه و بی گاه، دچار آفتاب سوختگی خواهد شد. ممکن است بلافاصله متوجه آفتاب سوختگی نشوید و چندین ساعت طول بکشد تا سرخی و درد ناشی از آفتاب سوختگی ظاهر شود.

اگر آفتاب سوختگی کودک تان سرخ و دردناک است:

  • یک پارچه تمیز را در آب سرد خیس کنید و به آرامی برای مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی ناحیه دچار آفتاب سوختگی قرار دهید. این کار را چندین بار در طول روز تکرار کنید.
  • کودک خود را با آب ولرم حمام کنید تا به خنک شدن پوستش کمک کرده و از سرخی آن بکاهد.
  • به آرامی از یک کرم نرم کننده یا مرطوب کننده بر روی پوست او استفاده کنید.
  • تعداد دفعات تغذیه او را (از شیر خودتان یا نوشیدنی های دیگر) افزایش دهید تا التهابش کم شود و مایعات از دست رفته بدنش (به خاطر عرق کردن بیش از حد) جایگزین شود.

اگر آفتاب سوختگی کودک شما شدید است، و پوستش حساس، ورم کرده و تاول زده است، او را به پزشک برسانید. احتمالا پزشک، تاول ها را پانسمان کرده و کرم آرام بخشی را برای کودک تجویز کند یا برای تسکین درد او «استامینوفن» را توصیه خواهد کرد.


مطالب پربازدید

امروز جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲

نظرات