پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » آگهی در دیوار برای هم خانه شده با زنها و دخترها!

آگهی در دیوار برای هم خانه شده با زنها و دخترها!

خواندنی ها | ۲۹ تیر۱۳۹۵ | 1286 بازدید | نظرات

اخیرا اتفاقی در فضای مجازی کشورمان در حال شیوع است، که شاید چشم بستن بر روی آن در آینده ای نه چندان دور تبعاتی سنگین را متوجه جامعه کند.

اخیرا در یک پایگاه اینترنتی خرید و فروش کالا، که از حیث میزان بازدید جزء ۵۰ سایت پرمخاطب کشور محسوب می شود؛ آگهی های در حال انتشار است که با اندکی تامل عمق فاجعه نمایان می شود.

با مرور متن تعدادی از این آگهی ها که تعداد آنها کم هم نیست؛ مشاهده می شود عده ای از شهروندان با صراحت به دختران و زنان جوان پیشنهاد می دهند که با آنها هم خانه شوند و در ذیل برخی از این آگهی ها توضیحات جزئی و  شماره تلفن فرد هم درج شده است.

عکس, آگهی در دیوار برای هم خانه شده با زنها و دخترها!

عکس, آگهی در دیوار برای هم خانه شده با زنها و دخترها!

عکس, آگهی در دیوار برای هم خانه شده با زنها و دخترها!

عکس, آگهی در دیوار برای هم خانه شده با زنها و دخترها!

عکس, آگهی در دیوار برای هم خانه شده با زنها و دخترها!


«به یک هم‌خانه نیازمندیم.» همه چیز با همین آگهی آغاز می‌شود!

یک آگهی تبلیغاتی که دو گروه از آدم‌ها را به هم وصل می‌کند. آن‌هایی که خانه دارند و دنبال هم‌خانه می‌گردند و کسانی که حوصله خوابگاه‌ها و پانسیون‌های شلوغ را ندارند و دنبال یک خانه برای سکونت هستند. برای تسهیل این امر سایت‌ها در فضای مجازی دست به کار شده‌اند و این دو گروه از آدم‌ها را به هم وصل می‌کنند؛ اما باید دید که آیا قانون و نظارت خاصی بر این سایت‌ها حاکم است یا هیچ قاعده خاصی ندارد؟

عکس, آگهی در دیوار برای هم خانه شده با زنها و دخترها!

در فضای مجازی سایت‌های متعددی برای ایجاد یک پیام تبلیغاتی وجود دارد. یکی از سایت‌ها به صورت خاص برای جست‌وجوی هم‌خانه فعالیت می‌کند. کسانی که مایل به هم‌خانه شدن با افراد دیگر هستند پیام‌هایی به شکل آگهی‌های غیررسمی منتشر کرده‌اند. بسیاری از آگهی‌ها بی‌حاشیه بودن و غیرسیگاری بودن را در میان شرایط همخانه مورد نظرشان درج کرده‌اند و به دنبال فرد آرامی می‌گردند که مزاحمتی برای آن‌ها نداشته باشد.
شاید معروف‌ترین سایتی که در این زمینه فعالیت می‌کند سایتی با عنوان هم‌خانه است که تعداد زیادی از آدم‌ها را روزانه به هم وصل می‌کند؛ اما مشکل اینجاست که آیا به تمام آگهی‌ها و تمام افرادی که در این سایت عضو هستند، می‌توان اعتماد کرد؟ تجربه افرادی که از این سایت استفاده کرده‌اند چند مشکل اصلی درباره این سایت را برای ما روشن می‌کند:

–  در قسمت جست‌وجوی هم‌خانه، سه گزینه وجود دارد: زن، مرد و مهم نیست! البته به گفته مدیران این سایت، این گزینه فقط برای جست‌وجوی آسان‌تر است.

– هیچ تضمینی وجود ندارد که فرد در مشخصات خود صادق باشد و جنسیت و شرایط خود را درست عین واقعیت بیان کند؛ چرا که تمام مراحل ثبت‌نام به صورت مجازی است. برای همین گاهی فردی با عنوان خانم تقاضای هم‌خانه می‌کند و بعد از برقراری ارتباط مشخص می‌شود فرد مورد نظر آقا بوده است.

برای اینکه از بی‌اعتمادی خود به این سایت مطمئن شویم، با چند نفر از این افراد تماس برقرار کردیم. یکی از آن‌ها فردی بود که خود را خانم و ساکن مرکز شهر تهران معرفی کرده بود؛ اما پس از برقراری ارتباط متوجه شدیم، نه تنها خودش خانم نیست که ترجیح می‌دهد هم‌خانه او هم خانم باشد. تعداد افرادی که با چنین شرایطی دنبال هم‌خانه می‌گردند کم نیستند و با یک جست‌وجوی ساده می‌توان با تعداد زیادی از آنها مواجه شد.

عکس, آگهی در دیوار برای هم خانه شده با زنها و دخترها!

.

عکس, آگهی در دیوار برای هم خانه شده با زنها و دخترها!

همباشی سفید یا هم‌خانه؟

همباشی سفید، سوغاتی غرب است که در سال‌های اخیر وارد کشور شده و به اشتباه به ازدواج سفید شهره شده است. اتفاقی که نه تنها ازدواج نیست بلکه در مسیری برخلاف ازدواج گام برمی دارد. و با مشکلاتی مثل بیکاری، مشکلات اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و غیره گره خورده تا هم‌باشی‌های غیر از قالب ازدواج را افزایش دهد. در این سبک زندگی وارداتی، دختر و پسر بدون عقد و زوجیت در کنار هم زندگی می‌کنند و چون هنوز این سبک زندگی با معیارهای سنتی و مذهبی ما مطابق نیست، بیشتر این هم‌باشی‌ها مخفیانه صورت می‌گیرد. این هم‌باشی‌ها هم از نظر شرعی و هم از نظر قانونی پذیرفتنی نیستند. در ضمن بافت سنتی کشور ما جدا از مقوله مذهب، چنین روابطی را قبول نمی‌کند. حالا برخی افراد برای رقم زدن این هم‌باشی سفید دست به دامن سایت‌های هم‌خانه‌یاب می‌شوند و با دادن اطلاعات غلط می‌خواهند به این امر دست پیدا کنند و برای همین به نظر می‌رسد باید نظارت بیشتری روی این قبیل سایت‌ها صورت بپذیرد.


مطالب پربازدید

امروز دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

نظرات