پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » آموزش جامع زدن درست روغن کرچک به سر برای رشد موها

آموزش جامع زدن درست روغن کرچک به سر برای رشد موها

سلامت | 1394-09-12 | ۸۵۹۲ بازدید | نظرات

 

نکات قابل توجه

روغن کرچک را می‌توانید از فروشگاه‌های لوازم آرایشی نیز تهیه نمایید. که اغلب حاوی ترکیبات دیگر نیز هستند و برای استفاده آن‌ها نیاز به پوشاندن و گرم کردن سر نیست. سعی کنید نوع تصفیه نشده یا تحت فشار سرد این روغن را خریداری نمایید. زیرا دارای خواص بیشتر و مواد مغذی غنی‌تری خواهد بود. از خریدن نوع تصفیه شده یا تقلبی آن پرهیز کنید. زیرا دارای خواص بسیار کمی است و روی موها تاثیری نخواهد گذاشت. روغن کرچک یک آب‌رسان طبیعی است و استفاده از آن برای موهای خشک بسیار مناسب است. هم‌چنین می‌تواند موهای مجعد را نرم کند. اگر موهای‌تان زبر است و به سرعت گره می‌خورد، پس از استفاده از روغن کرچک مشاهده خواهید کرد که موها بسیار نرم‌تر و قابل کنترل می‌شوند. استفاده از روغن کرچک هم‌چنین می‌تواند موجب رفع خارش پوست سر و ایجاد شوره شود. روغن کرچک موجب استحکام مو و ضخیم‌تر شدن تارهای آن می‌شود. همچنین بهترین گزینه برای موهای آسیب‌دیده است.
لوازم مورد نیاز:

روغن کرچک
یک روغن مفید دیگر (مانند: ارگان، آواکادو، نارگیل، جوجوبا، روغن بادام شیرین و غیره)
آب گرم
کاسه
ظرف شیشه‌ای
کلاه حمام
حوله
یک لباس کهنه (پیشنهادی)

مواد مورد نیاز را جمع‌آوری کنید. زدن روغن کرچک روی موها به‌ظاهر ساده به نظر می‌رسد، اما چیزهایی دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند انجام این کار را برای‌تان ساده‌تر و موثرتر سازد. روغن کرچک را با یک روغن دیگر رقیق کنید. روغن کرچک بسیار چسبنده است و این موجب می‌شود که زدن آن روی موها برای‌تان دشوار شود. استفاده از روغن کرچک را همراه با یک روغن مفید دیگر امتحان کنید. روغن‌هایی مانند: آرگان، آواکادو، نارگیل، جوجوبا، روغن بادام شیرین. تمام این روغن‌ها برای مو بسیار مفید هستند.

هم‌چنین می‌توانید ترکیب زیر را نیز امتحان کنید:

۳ قاشق غذاخوری روغن کرچک
۱ قاشق غذاخوری روغن جوجوبا
۱ قاشق غذاخوری روغن نارگیل

تمام روغن‌ها را در یک ظرف شیشه‌ای کوچک بریزید و به‌خوبی تکان دهید تا با یکدیگر مخلوط شوند. درب ظرف را محکم ببندید و برای چند دقیقه آن‌را تکان دهید. هنگامی‌که به‌خوبی روغن‌ها با هم مخلوط شدند، درب ظرف را باز نمایید.یک کاسه را از آب‌گرم پر کنید. دقت کنید که کاسه به‌قدری بزرگ باشد که ظرف شیشه‌ای داخل آن جا شود. در این کاسه شما روغن را گرم خواهید کرد. این امر باعث می‌شود که استفاده از آن روی موها آسان‌تر و موثرتر واقع شود. برای گرم کردن روغن، آن‌را داخل مایکروفر قرار ندهید.شیشه را درون ظرف آب‌گرم قرار دهید و اجازه دهید برای ۲ تا ۴ دقیقه در آن باقی بماند. دقت کنید که سطح آب، هم سطح روغن باشد و هم‌چنین توجه داشته باشید که به‌هیچ وجه آب به داخل ظرف شیشه‌ای نفوذ نکند و روغن خیس نشود.

هنگامی که روغن گرم شد، آن‌را در یک کاسه کوچک بریزید. این کار باعث می‌شود زمانی‌که می‌خواهید آن‌را روی موها بمالید، دست‌تان را راحت‌تر در ظرف فرو ببرید.

پیشنهاد: روغن را در یک بطری کوچک با درب قطره‌چکانی بریزید، با این کار به‌سادگی می‌توانید تنها این ماسک را روی پوست سرتان بچکانید.
مرحله ۲٫ موها را مرطوب، اما خیس نکنید

این کار باعث می‌شود روغن بهتر جذب موها شود. بهترین راه برای مرطوب کردن موها، ریختن آب در یک بطری آب‌پاش و اسپری کردن آن تنها به پوست سر است.سر شانه‌هایتان را با حوله بپوشانید. با انجام این کار لباس‌تان از چرب شدن، محافظت خواهد شد. هم‌چنین این‌کار یک ایده خوب برای رفع نگرانی از کثیف شدن لباس‌تان است و اگر روغن چکه کند، روی حوله خواهد ریخت و شستشوی آن آسان است.

انگشت‌تان را در روغن فرو ببرید و پوست سرتان را با آن برای ۳ تا ۵ دقیقه ماساژ دهید. از روغن زیاد استفاده نکنید. تنها کمی انگشت‌تان را به روغن آغشته کنید و با آن پوست سر و موها را ماساژ دهید. پوست سرتان را با نوک انگشتان و با حرکات دورانی آهسته ماساژ دهید.

هم‌چنین می‌توانید با استفاده از یک بطری با درب قطره‌چکانی، تنها قطرات روغن را در نواحی موردنظر پوست‌سرتان بچکانید. این کار برای شما ساده‌تر خواهد بود و بی‌نظمی کمتری به‌همراه خواهد داشت. اطمینان حاصل کنید که روغن را برای ۵ دقیقه روی پوست‌سرتان ماساژ دهید.روغن را به ساقه موها بمالید. با انگشت‌تان مقدار بیشتری روغن بردارید و آن‌را میان ساقه موهای‌تان پخش کنید. سپس، با دست آن‌را میان موها ماساژ دهید. با انگشت‌های‌تان موها را شانه بزنید؛ این کار کمک خواهد کرد تا روغن به تمام بخش‌های مو برسد. دوباره کمی روغن بردارید و این مراحل را تکرار کنید. برای انجام این کار به روغن زیادی نیاز نخواهید داشت.موها را با کلاه حمام بپوشانید. موها را در بالای سر جمع کنید یا با کلیپس در پشت سر ببندید و روی آن کلاه حمام را بکشید. کلاه حمام کمک خواهد کرد تا موها گرم شود و از خشک شدن آن جلوگیری می‌کند.

یک حوله گرم روی سر و کلاه حمام قرار دهید. یک حوله را گرم کنید، به این صورت که آن‌را در آب داغ بخیسانید و پس از گرم شدن، آب آن را به‌طور کامل خارج کنید. سپس آن‌را دور سر و کلاه حمام قرار دهید. می‌توانید انتهای آن‌را زیر کلاه بگذارید یا از پشت با یک کلیپس بزرگ جمع کنید. گرمای ایجاد شده توسط حوله گرم و کلاه حمام تاثیر روغن را بسیار بیشتر خواهد کرد.

اجازه دهید روغن برای ۳۰ دقیقه تا ۳ ساعت روی سر باقی بماند، سپس آن‌را بشویید. هم‌چنین می‌توانید آن‌را برای یک شب تا صبح روی سرتان قرار دهید، تجربه نشان داده است که به این صورت تاثیر آن‌را بیشتر خواهید دید. هنگامی‌که می‌خواهید موها را بشویید، از مقدار کمی شامپو استفاده کنید تا روغن به‌طور کامل از سرتان پاک نشود. حتی می‌توانید تنها از نرم کننده استفاده کنید و با شامپو موها را نشویید تا تاثیر فوق‌العاده آن‌را بیشتر روی موها حس کنید.

برای گرفتن بهترین نتیجه این کار را هفته‌ای یک یا دو بار تکرار کنید. این‌را به خاطر داشته باشید، اگر نتیجه دل‌خواه را در هفته اول استفاده به دست نیاوردید. قبل از استفاده از روشی دیگر، این کار را حداقل برای ۴ هفته امتحان کنید.

هشدار

اگر باردار هستید یا از بیماری‌های گوارشی رنج می‌برید از روغن کرچک استفاده نکنید.
اگر دارای پوستی حساس هستید و تا به حال از روغن کرچک استفاده نکرده‌اید، توصیه می‌شود قبل از استفاده آن‌را تست کنید. به این‌صورت که مقدار کمی از آن‌را روی قسمت داخلی بازوی‌تان قرار دهید و چند دقیقه صبر کنید، اگر اثر یا واکنشی مبنی بر حساسیت مشاهده نشد، می‌توانید از آن استفاده کنید.
به‌دلیل خاصیت چسبندگی روغن کرچک، ممکن است کمی موهای روشن را تیره کند. اما این موضوع جای نگرانی ندارد، زیرا به‌صورت موقت است و دائمی نیست.
این موضوع درست است که روغن کرچک باعث بهبود موهای آسیب دیده و رفع خارش پوست سر می‌شود، اما این‌را در نظر داشته باشید که گاهی ممکن است این مشکلات را حادتر کند.


مطالب پربازدید

امروز چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

نظرات