پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » تکنولوژی » آشنایی با آخرین مدل خودروی فراری ۲۰۱۷

آشنایی با آخرین مدل خودروی فراری ۲۰۱۷

تکنولوژی | 1395-04-18 | ۱۲۱۳ بازدید | نظرات

“لافراری” برای اولین بار در نمایشگاه خودرویی سال ۲۰۱۳ ژنو به نمایش درآمد تا بتواند با مدل‌های P1 مک‌لارن و “وننو” لامبورگینی رقابت کند.

“لافراری” نه تنها اولین ابرخودروی سریع قانونی جاده‌ها از “مارانلو”Maranello ایتالیا به شمار می‌آمد، بلکه اولین فراری مجهز به سامانه قدرت هیبریدی محسوب می‌شود.

عکس, آشنایی با آخرین مدل خودروی فراری ۲۰۱۷

پس از اولین نمایش، حدود ۴۹۹ دستگاه از این خودرو با قیمت ۱٫۷ میلیون دلار ساخته شد و فراری از این طریق به ثروت کلانی دست یافت. هجوم برای خرید این خودرو تا جایی پیش رفت که فراری دفتر سفارشات خود را به منظور انجام تعهداتش بست. اگرچه فروش این خودرو در دو نسخه استاندارد و منحصربه فرد ادامه دارد اما فراری قصد داشت حماسه خود را با یک مدل کانورتیبل ادامه دهد.

شایعات در خصوص مدل “لافراری اسپایدر” در سال ۲۰۱۴ میلادی اوج گرفت. زمانی که این گروه خودروسازی “رندری” را بر اساس نسخه کوپه ارائه داد. اما در سال ۲۰۱۶ مدیر عامل شرکت فراری رسما تایید کرد که کار روی مدل اسپایدر “لافراری” ادامه دارد.

وی در این خصوص افزود که تنها مدل مرتبط با مدل لافراری همان اسپایدر است. اینک در جولای ۲۰۱۶ اولین تصاویر رسمی از اسپایدر لافراری رونمایی شده و قرار است از این فَراری فِراری‌ها برای اولین بار در نمایشگاه خودرویی پاریس در معرض دید عموم قرار بگیرد.

طراحی خارجی

عکس, آشنایی با آخرین مدل خودروی فراری ۲۰۱۷

همان‌طور که از یک اسپایدر در نمای خارجی انتظار می‌رود، باید بتوان طراحی خطوط تهاجمی را در بخش پایین بدن خودرو مشاهده کرد. این همان نقطه عطفی است که یک اسپایدر را از مدل‌های کوپه متمایز می‌کند.

برش‌های خطی در لافراری اسپایدر نیز به گونه‌ای طراحی شده که لافراری را نه تنها در میان مدل‌های فراری منحصربه فرد نشان می‌دهد بلکه آن را از دیگر ابرخودروها جدا می‌کند. همان طور که در مدل رندر این کوپه نیز نمایش داده شد، ویژگی‌های انگشت‌شماری آن را از خواهر و برادران کوپه‌اش جدا می‌کرد. قابل بحث‌ترین ویژگی این اسپایدر، بی‌شک بازطراحی سقف جدید آن است که در یک پنل متحرک جا خواهد گرفت و احتمالا از جنس فیبر کربن ساخته می‌شود.

با جمع شدن سقف، لافراری، ظاهر شیک و متفاوتی به خود می‌گیرد که احتمالا به دلیل قوس و شکل حبابی سقف است که آن را بیشتر به یک لافراری معمولی تبدیل می‌کند. ستون C در این خودرو پشت صندلی‌ها قرار گرفته و کوچکتر شده است. در محفظه موتور (کاپوت) نیز دقیقا شبیه مدل‌های کوپه است.

زمانی که از طرفین به این خودرو نگاه می‌کنید، این اسپایدر دقیقا شبیه مدل کوپه است. اگرچه ظاهر پنجره‌های عقب مورد بازطراحی قرار گرفته‌اند اما فراری تلاش کرده اصلاحات بزرگ و زیادی را در این خودرو انجام ندهد تا نزدیکی طراحی به مدل اصلی لافراری در آن دیده شود و اسپایدر تا حد امکان نشانگر ماهیت ذاتیش باشد.

فضای درونی

عکس, آشنایی با آخرین مدل خودروی فراری ۲۰۱۷

درون اسپایدر، آینه‌ای از فضای مدل کوپه لافراری است و ویژگی‌ها تا حد امکان شبیه هم هستند. فضای درونی کابین ترکیبی از عناصر یک فراری لوکس قدیمی در کنار ویژگی‌های یک ابر خودروی مدرن سرعتی است.

همان فرمان با قسمت‌های مسطح بالا و دکمه‌هایی که آن را به سه بخش تقسیم کرده روبه‌روی راننده نشسته است. تجهیزات داخلی می‌توانند با توجه به خواست مشتری جابه‌جا شده یا تنظیم گردند. سطح داخلی از جنس چرم نرم و اعلاء ایتالیایی یا جنس آلکانترا پوشیده می‌شود که کارخانه سخاوتمندانه از آن استفاده کرده است.

تمام این ویژگی‌های دلنشین در کنار فیبر کربن جذاب تر می‌شوند. موادی از جنس سبک در مرکز کنسول، فرمان، پنل‌های در و حتی کف فراری برای کاهش وزن به کار رفته‌اند. فراری حتی درون صندلی‌ها نیز از فیبر کربن استفاده می‌کند تا خودرو وزن عمومی کمتری پیدا کند. به علت لذت بردن از رانندگی روباز فراری تلاش کرده تا سر و صدای مزاحم خودرو را تا حد ممکن کاهش دهد.

قدرت حرکت

عکس, آشنایی با آخرین مدل خودروی فراری ۲۰۱۷

این خودرو مانند برادران خود، یک موتور ۶۲۶۲ سی‌سی V12 با تنفس طبیعی دارد که ۷۹۰ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند و گشتاور آن به ۷۰۰ نیوتن‌متر می‌رسد. همین‌طور، در عقب و زیر صندلی‌ها یک بسته باتری لیتیومی ۶۰ کیلوگرمی همراه با یک موتور الکتریکی ۲۵٫۷ کیلوگرمی قرار گرفته است. این موتور الکتریکی، ۱۶۰ اسب بخار قدرت و ۲۷۰ نیوتن‌متر به پیشرانه خودرو می‌افزاید تا در مجموع، لافراری ۹۵۰ اسب‌بخار قدرت و ۹۷۰ نیوتن‌متر گشتاور داشته باشد.

این مدل اسپایدر در ۲٫۸ ثانیه به شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر رسیده و می‌تواند با بیشینه سرعت ۳۵۰ کیلومتر در ساعت به حرکت خود ادامه دهد.

رقیبان اصلی این خودرو نیز رودستر “هویرا پاگانی” و “بوگاتی کایرون” به شمار می‌آیند.


مطالب پربازدید

امروز جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲

نظرات