پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » اخبار » آخرین تصاویر و خبرها از انفجار بزرگ در فرودگاه ترکیه

آخرین تصاویر و خبرها از انفجار بزرگ در فرودگاه ترکیه

اخبار | ۹ تیر۱۳۹۵ | 930 بازدید | نظرات

رسانه‌های ترکیه اواخر وقت روز سه‌شنبه از وقوع چندانفجار در فرودگاه «آتاتورک» استانبول خبر دادند.

شبکه سی‌ان‌ان ترک به نقل از شاهدان عینی نوشته است که این انفجارها در پایانه دوم فرودگاه که محتص پروازهای بین‌المللی است رخ داده و پس از آن هم صدای تیراندازی به گوش رسیده است. 

image آخرین تصاویر و خبرها از انفجار بزرگ در فرودگاه ترکیه

image آخرین تصاویر و خبرها از انفجار بزرگ در فرودگاه ترکیه

شهردار استانبول شمار تلفات این حادثه را ۲۸ نفر اعلام کرده است. به گفته وی ۶۰ نفر هم بر اثر سه انفجار انتحاری زخمی شده‌اند. 

رسانه‌های ترکیه‌ای به نقل از یک شاهد نوشته‌اند که عاملان حادثه پس از آن به تیراندازی پرداخته‌اند که نیروهای لباس شخصی پلیس به این افراد مشکوک شده و به تعقیب آن‌ها پرداخته‌اند. سه عامل انتحاری این حادثه پیش از آنکه موفق شوند از بخش ایکس ری عبور کنند، خود را منفجر کرده‌اند. 

image آخرین تصاویر و خبرها از انفجار بزرگ در فرودگاه ترکیه

تصاویر منتشر شده از محل حادثه از تعداد بالای کشته‌ها و زخمی‌های این حادثه حکایت دارد. در این تصاویر یک اسلحه کلاشنیکف هم روی زمین به چشم می‌خورد. 

image آخرین تصاویر و خبرها از انفجار بزرگ در فرودگاه ترکیهimage آخرین تصاویر و خبرها از انفجار بزرگ در فرودگاه ترکیه

شبکه سی‌ان‌ان ترک نوشته است که تا پیش از رسیدن آمبولانس‌ها، تاکسی‌های فرودگاه تعدادی از زخمی‌ها را به بیمارستان منتقل کرده‌اند. 

آتاتورک فرودگاه اصلی استانبول و بزرگترین فرودگاه ترکیه از لحاظ شمار مسافر و تعداد پرواز است. این فرودگاه در سال ۱۹۲۴ آغاز کرده و در منطقه «یسیلکوی» واقع در بخش اروپایی شهر قرار دارد. فرودگاه آتاتورک در ۲۴ کیلومتری غرب مرکز شهر واقع شده و مرکز اصلی پروازهای خطوط هوایی ترکیه به شمار می‌رود. 

image آخرین تصاویر و خبرها از انفجار بزرگ در فرودگاه ترکیه

در سال ۲۰۱۵ بیش از ۶۰ میلیون مسافر از این فرودگاه جابجا شده‌اند، که از این نظر فرودگاه آتاتورک یازدهمین فرودگاه شلوغ جهان به شمار می‌آید.

در یکی از ویدئوهای منتشر شده از وضعیت بعد از حادثه در فرودگاه، صدای چند نفر که به فارسی صحبت می‌کنند، اما آسیبی ندیده‌اند، شنیده می‌شود.

image آخرین تصاویر و خبرها از انفجار بزرگ در فرودگاه ترکیه

هنوز از ملیت قربانیان این حادثه خبری منتشر نشده است. 

در پی انفجارهای سه‌شنبه شب، تمام پروازهای فرودگاه آتاتورک استانبول لغو شده‌اند. 


پروازهای فرودگاه امام به استانبول و پروازهای ترکیش ایران به مقصد ایران لغو شد

خبرگزاری ایرنا: خبرنگار ایرنا در استانبول گزارش داد که سه پرواز از فرودگاه آتاترک به مقصد تهران به دلیل انفجار دراین فرودگاه لغو شد و این درحالیست که فرودگاه امام خمینی (ره) نیز اعلام کرد پروازهای این فرودگاه به مقصد استانبول تا فردا لغو شده است.

انفجار بمب در فرودگاه آتاترک در حالی ساعاتی پیش ( سه شنبه شب) روی داد که قرار بود ساعت ۱۱:۴۰ دقیقه شب پرواز خطوط هواپیمایی ترکیش به تهران انجام شود.

همچنین پروازهای دیگری ساعت ۱۰:۵۰ شب و ۱:۳۰ دقیقه بامداد به وقت محلی از خطوط هواپیمایی ماهان، اطلس قرار بود فرودگاه آتاترک را به مقصد تهران ترک کند که همین امر نیز احتمال وجود قربانیان ایرانی را بالا می‌برد.

اطلاعات پرواز فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) اعلام کرد که تمام پروازهای ترکیش‌ایر به مقصد استانبول که قرار بود تا ساعت ۷:۳۰ صبح انجام شود، لغو شده است.

همچنین سه پرواز اطلس‌جت، قشم‌ایر و هواپیمایی آسمان به مقصد استانبول نیز تاکنون لغو شده‌اند.

وقوع انفجار در استانبول در حالی رخ می دهد که این کشور هفته آینده همزمان با عید فطر با تعطیلات ۹ روزه همراه خواهد بود.


نشست اضطراری مقامات ترکیه پس از انفجارهای انتحاری در فرودگاه استانبول

منابع نهاد ریاست جمهوری ترکیه به خبرگزاری های ترکیه اعلام کرده اند که وزیر کشور، معاون نخست وزیر، وزیر دفاع و مسئولان بلندپایه امنیتی ترکیه نشستی اضطراری تشکیل دادند.


واکنش دونالد ترامپ به انفجارهاى فرودگاه استانبول

واکنش دونالد ترامپ به انفجارهاى فرودگاه استانبول در توییتر خود: تروریسم باید به خارج از مرزهاى ایالات متحده آمریکا محدود شود. 


مطالب پربازدید

نظرات