پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سينمايی » آخرین آمار فروش فیلم های روی پرده

آخرین آمار فروش فیلم های روی پرده

سينمايی | 1395-02-10 | ۱۱۸۲ بازدید | نظرات

عکس, آخرین آمار فروش فیلم های روی پرده

از چهارشنبه (هشتم اردیبهشت) دو فیلم «اژدها وارد می‌شود» با ۱۰ سالن سینما و «خنده‌های آتوسا» با هفت سالن، در حالی به چرخه‌ی اکران اضافه شدند که فیلم‌هایی که هفته‌ها از اکرانشان می‌گذرد، با حفظ کف فروش‌شان، همچنان اکثر سالن‌ها را در اختیار دارند.

مهدی صباغ‌زاده(مدیر پخش نیمروز فیلم) که پخش «اژدها وارد می‌شود» را بر عهده دارد، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، فروش این فیلم در طول دو روز نمایش را حدود ۷۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: برخی سینماهای نمایش‌دهنده‌ی این فیلم مانند آزادی، تک‌سانس هستند.

«اژده‌ها وارد می‌شود» که در طول جشنواره‌ی فجر نیز بسیار مورد توجه مخاطبان بود در بخش مسابقه‌ی جشنواره‌ی برلین نیز شرکت داشت. همایون غنی‌زاده، امیر جدیدی، احسان گودرزی، نادر فلاح، علی باقری و کیانا تجمل بازیگران این فیلم هستند.

«خنده‌های آتوسا» به کارگردانی امیر فرید، فیلم دیگری است که از چهارشنبه به سینماها آمده است.

سعید خانی (مدیر پخش نسیم صبا) درباره‌ی وضعیت اکران این فیلم گفت: با توجه به اینکه بیشتر سالن‌ها هنوز مشغول نمایش فیلم‌های اکران نوروز هستند، تنها هفت سالن نصیب این فیلم شده است. با وجود این، این فیلم در دوروز نمایش ۳۲ میلیون تومان فروش داشته که رقم قابل قبولی است.

باران کوثری، امیر جدیدی، بهار نوحیان، حسام شجاعی، آزاده میرزایی، فریبا آهنگ، اشکان مهری و محمدرضا فروتن بازیگران این فیلم اجتماعی‌ هستند.

خانی که پخش «خشم و هیاهو» به کارگردانی هومن سیدی را نیز بر عهده دارد، فروش این فیلم را با توجه به شرایط اکرانش خوب توصیف کرد و گفت: این فیلم پس از شش هفته اکران در تهران با ۱۲ سالن ۹۵۰ میلیون تومان فروش داشته و در شهرهای دیگر نیز پس از چهار هفته نمایش با داشتن تنها ۹ سالن ۱۶۰ میلیون تومان فروخته و مجموع فروشش را به یک میلیارد و ۱۱۰ میلیون تومان رسانده است.

«ابد و یک روز» که پدیده‌ی جشنواره‌ی فجر گذشته بود نیز تا شب گذشته (پنجشنبه نهم اردیبهشت) به فروشی بالغ بر پنج میلیارد و ۵۴۰ میلیون تومان رسیده است.

امیر قطبی (مدیر پخش فیلمیران) گفت: با گذشت ۴۴ روز از آغاز اکران، این فیلم چهار میلیارد و ۴۰ میلیون در تهران و یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون نیز در شهرهای دیگر فرش داشته است و هم اکنون نیز در ۲۴ سینمای تهران و ۲۵ سینمای سایر شهرستان‌ها در حال اکران است.

قطبی مجموع فروش «بادیگارد» ابراهیم حاتمی‌کیا را نیز پنج میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: این فیلم هم پس از ۴۴ روز نمایش در تهران، با در اختیار داشتن ۲۷ سالن سینما سه میلیارد و ۶۸۰ میلیون فروخته و در شهرهای دیگر هم با ۵۰ سالن، یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان فروش داشته است.

«من سالوادور نیستم» به کارگردانی منوچهر هادی، مجموع فروش خود را به ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان رسانده است.

حبیب اسماعیلی (مدیر پخش رسانه‌ی فیلمسازان) در این باره گفت: «من سالوادور نیستم» با داشتن ۳۰ سالن در تهران شش میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان فروش داشته و در شهرستان‌های دیگر نیز با ۶۰ سالن سینما، شش میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان فروخته است.

اسماعیلی که پخش فیلم «کفشهایم کو؟» به کارگردانی کیومرث پوراحمد را نیز بر عهده دارد: کل فروش این فیلم را که تنها در ۱۲ سینمای تهران و یک سینمای مشهد اکران شده است، ۵۵۰ میلیون تومان اعلام کرد.

«۵۰ کیلو آلبالو» فیلم دیگری است که از نوروز در حال اکران است و به گفته‌ی احمد مختاری (مدیر پخش هدایت فیلم) تا شب گذشته در ۲۶ سینمای تهران پنج میلیارد و ۵۷۰ میلیون و در ۷۱ سینمای شهرهای دیگر سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان فروخته و مجموع فروشش به هشت میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان رسیده است.


مطالب پربازدید

نظرات