پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > سلامت > گلیسیرین قویترین و ارزان ترین کرم زیبایی پوست است

گلیسیرین قویترین و ارزان ترین کرم زیبایی پوست است

سلامت | ۱۸ بهمن۱۳۹۴ | 8331 بازدید | نظرات

در میان تمام کرمهای مرطوب کننده ، ترمیم کننده و زیبایی گلیسیرین از همه قوی تر و سالم تر است اما به دلیل قیمت پایین آن کمتر مورد توجه خانمها قرار میگیرد. اصولا ما تصور میکنیم هر چیزی گران تر باشد بهتر و قوی تر است.

فواید استفاده از گلیسیرین برای پوست صورت

۱٫ مرطوب کننده؛ گلیسیرین موجب جذب رطوبت هوا به پوست می‌شود، که در واقع به آن آب‌رسانی پوست نیز می‌گویند. به‌دلیل این‌که این ماده آب مورد نیاز پوست را تامین می‌کند، اغلب از آن در ساخت محصولات آرایشی و بهداشتی، بسیار استفاده می‌شود. به‌طورکلی، گلسیرین یک جذب کننده قوی است که اگر مقداری از آن‌را در یک هوای مرطوب قرار دهید، خواهید دید که پس از گذشت زمان کمی مقدار زیادی آب جذب آن می‌شود و نرم می‌شود.

۲٫ صاف کننده سطح پوست؛ با افزایش سن، پوست توانایی جذب رطوبت را از دست می‌دهد و به‌همین دلیل زبر و شل‌تر می‌شود که موجب احساس سوزش و سرخی در سطح پوست می‌شود. اما استفاده از گلیسرین می‌تواند مانع بروز این مشکلات پوستی شود و هم‌چنین به صاف‌تر شدن سطح پوست و جذب رطوبت برای قسمت‌های خشک، کمک کند.

۳٫ التیام بخش پوست؛ طبق مطالعات محققان در این زمینه، کرمی که دارای حداقل ۲۰% گلیسیرین باشد برای درمان خشکی و مشکلات پوستی مانند اگزما یا سرخی پوست می‌تواند بسیار موثر واقع شود.

۴٫  محافظت از پوست؛ به‌دلیل خاصیت دوگانه آب‌رسانی و پر کردن ترک‌های ناشی از خشکی پوست، گلیسیرین از لایه سطحی پوست صورت به‌خوبی محافظت می‌کند. این لایه پوست که بیشتر در معرض آسیب قرار دارد، نیاز به توجه ویژه‌ای دارد و استفاده از گلیسیرین از آن در برابر آلاینده‌ها و آسیب‌ها محافظت خواهد کرد.

گیلیسیرین از لحاظ ظاهری به‌صورت مایع و شبیه به شربت است، دارای طعم شیرین، کمی چسبناک و بی‌رنگ است. این ماده را می‌توانید در دستور ساخت صابون‌های خانگی و هم‌چنین در مواد لازم برای پخت غذا در آشپزخانه نیز بیابید. به این دلیل که گلسیرین به‌صورت یک محلول مایع است، اغلب کاربرد آن در محصولات مراقبت از پوست مانند لوسیون‌های بدن و مرطوب کننده‌ها نیز دیده می‌شود. هم‌چنین در ساخت شامپوها، نرم‌کننده‌ها و صابون‌ها نیز گلیسیرین به کار برده می‌شود.


مطالب پربازدید

امروز سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

نظرات