پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > خواندني ها > کارهایی که در هنگام دوش گرفتن نباید انجام داد

کارهایی که در هنگام دوش گرفتن نباید انجام داد

خواندني ها | ۲۶ دی۱۳۹۷ | 2955 بازدید | نظرات

کارهای اشتباهی هست  که در هنگام دوش گرفتن نباید انجام داد:
۱. حمام فقط با آب داغ

دوش آب گرم در صبح سرد زمستانی یا پس از یک روز طولانی و سخت در محل کار احساس خوبی می دهد اما آب داغ برای پوست و یا موهایتان خوب نیست. خیلی از چربی های طبیعی را از بین می برد، به همین دلیل است آب داغ در پاکسازی بهتر عمل می کند مثل وقتی که چیزی مثل ماهی تابه کثیف را تمیز می کنید. هم چنین باعث می شود پوست به خاطر افزایش گردش خون، قرمز شود و این باعث ایجاد واکنش التهابی می شود که می تواند منجر به خارش پوست ، خشکی میشود. پوست احتمالا پوسته پوسته خواهد شد و موها هم بیشتر وزوزی می شود.

در حالی که حمام کردن با آب سرد خیلی بد است، مگر این که پس از یک روز داغ باشد، فقط سعی کنید درجه حرارت را خنک نگه دارید چون می توانید آن را در دمای پوست قرار دهید، به خصوص اگر پوست مستعد خشکی است.

photo کارهایی که در هنگام دوش گرفتن نباید انجام داد

۲. بیش از حد ساییدن و کیسه کشیدن خشن

بسیاری از مردم بیش از حد با کیسه حمام و یا لیف خود را می شویند.لیف واقعا برای پوست بد است به غیر از کف پا. این به این دلیل است که آن ها خیلی خشن هستند و می توانند مانع طبیعی محافظ پوست را از بین ببرند. هرچه بیشتر مالش دهید، پوست به احتمال زیاد چربی بیشتری تولید می کند که آن ماده روغنی است و آن را مرطوب نگه می دارد در حالی که مثل تله برای کثیفی و باکتری ها عمل می کند.

با استفاده از حداقل مالش کیسه حمام (یک کیسه کتان مناسب است). و چون کیسه زمینه تولید باکتری هستند، کیسه را پس از استفاده با آب داغ بشویید. با این کار نه تنها از شر باکتری ها خلاص می شوید، بلکه از شر بو خلاص می شوید. اگر از لیف استفاده می کنید، باید به طور مرتب تمیز شود.

۳. شستن هر روز مو

آیا هر روز حمام می روید و موها را می شویید؟ این بهترین ایده نیست اگر می خواهید سالم و جذاب باشید. متخصصین مو و پوست می گویند که این یک مشکل بزرگی نیست. اگر موهای نازک و زیبایی دارید، نباید بیش از دو بار در هفته شامپو بزنید تا به حفظ تولید روغن طبیعی مو و رسیدن به تعادل رطوبتی کمک کنید. اگر موهای مجعد و یا موهای زبر داشته باشید، شامپو زدن فقط یک بار در هفته توصیه می شود چون مدت زمان زیادی طول می کشد تا مقدار کافی از روغن های طبیعی ایجاد شود. اگر نمی توانید آن را تحمل کنید، سعی کنید موهای را وسط هفته با استفاده از یک نرم کننده تمیز کنید.

۴. به اندازه کافی نشستن

صحبت از شست و شو به میان آمد اطمینان از اینکه همه محصولاتی که در حمام استفاده می کنید به طور کامل شسته شوند مهم است چون باقی مانده می تواند منجر به خارش پوست و مسدود شدن منافذ شود که ممکن است منجر به آکنه شود. اگر مستعد جوش های کمر هستید، ممکن است به این دلیل باشد.

۵.استفاده از ناخن برای خاراندن سر

ساییدن پوست سر شگفت آور است، اما از ناخن استفاده نکنید چون باعث آسیب بیشتر می شود. این به این دلیل است که آن ها می توانند پوست سر را پوسته پوسته کنند. از ماساژ با ناخن های خود خودداری کنید و فقط از انگشتان خود برای ماساژ هنگام شامپو زدن استفاده کنید.

۶. خواندن کل آلبوم موسیقی در حمام!

در حالی که هیچ مشکلی در خوانندگی حمام وجود ندارد، در حقیقت، ما به شدت توصیه می کنیم اگر می توانید یک آلبوم کامل یا حتی نیمی از آن را بخوانید، خیلی حمامتان طول می کشد. بله، استراحت کردن زیر آب احساس خوبی دارد، اما ماندن زیاد در حمام باعث خشک شدن پوست می شود. سعی کنید ۱۰ دقیقه ای خود را بشویید، باید بتوانید حداقل دو یا سه آهنگ را در حین شامپو و صابون زدن، بخوانید.

۷.در زدن ژل حمام افراط می کنید

برخی از مردم ژل حمام را دوست دارند. گفتنش سخت است، اما اگر شما سه سال سن داشته باشید و در حمام بازی کنید، هیچ بهانه ای وجود ندارد. همانند ماندن در حمام بیش از حد و استفاده از آب بیش از حد داغ – پوست روغن های طبیعی خود را که برای سالم ماندن لازم است، از دست می دهد. علاوه بر ایجاد خارش پوست، می تواند مشکلاتی مانند اگزما را هم بدتر کند.

۸. مرطوب کردن بعد از حمام را فراموش یا آن را به تعویق می اندازند

بسیار خوب، پس از لحاظ فنی این بعد از دوش گرفتن است. متخصصان می گویند این کار تقریبا بلافاصله پس از خروج حمام انجام شود – نه بیشتر از سه دقیقه – به طوری که پوست رطوبت را از دست ندهد. . بعد از بیرون آمدن خود را کمی خشک کنید. سپس مقدار زیادی از مرطوب کننده را بزنید . استفاده از گرمای محیط حمام و رطوبت در عرض چند دقیقه به پوست کمک می کند تا آن مرطوب کننده را جذب کنند.

اگر پوست خشک و یا ترک بخورد، باکتری ها و آلرژن می توانند وارد پوست شوند.

۹. صابون زدن کل بدن

صابون چربی و کثیفی ها را با آب پاک می کند، اما وقتی پوست اعضای بدن مقدار زیادی روغن ندارد،ادامه ندهید وقتی که بازوها و پاهایتان را با صابون تمیز می کنید، آن ها را خشک نگه دارید. سعی کنید به قسمت های چرب، بو دار مانند پاهای خود، ، کفل، کشاله ران و صورت صابون بزنید.

۱۰. خشک کردن خشن بدن با حوله

اگر به شدت خود را با یک حوله خشک کنید، می تواند مشکلاتی مثل پوست خشک را بدتر کند. به آرامی خود را خشک کنید. همچنین مهم است موهایتان را در نظر بگیرید. اگر موهای خود را در حوله بپوشانید یا آن را به شدت خشک کنید، می تواند به آسیب و شکستگی منجر شود. اگر واقعا می خواهید موهای خود بپوشانید به جای آن از حوله میکروفایبر استفاده کنید. این خیلی بهتر از یک حوله معمولی است، چون بدون نیاز به مالیدن آب را سریع تر جذب می کند و همچنین به شکستگی کم تر منجر می شود.

۱۱. استفاده از صابون های دئودورانت

زمانی که عادت به استفاده از محصولات خاصی کردید، ممکن است سخت باشد که آن ها را کنار بگذارید، اما اگر از دئودورانت یا صابون ضد باکتری استفاده می کنید، باید واقعا آن را کنار بگذارید. به این دلیل است که عطر تند و دیگر مواد آن رطوبت را از پوست می برد که می تواند باعث خشک شدن شدید، خشکی و خارش شود. دفعه بعد که برای خرید صابون می روید، مواظب ترکیبات مثل رایحه، رنگ های ترکیبی، ، فرمالدهید، و… باشید که همه آن ها به خاطر خشکی و درماتیت غیر عادی شناخته می شوند، به این دلیل که این سموم در پوست نفوذ می کنند.

ممکن است بخواهید یک جایگزین برای دئودورانت در نظر بگیرید. از آنجا که ما در حال افزایش سن هستیم، پوست نازک تر و باعث از دست رفتن عرق، چربی و غدد چربی می شود می توانید صابون خانگی خود را با مخلوط کردن دو سوم روغن صابون مایع زیتون ، یک چهارم فنجان عسل خام، دو قاشق چای خوری روغن زیتون یا روغن بادام شیرین، یک قاشق چای خوری روغن ویتامین ایی و ۵۰ قطره روغن بسازید. برای تمام انواع پوست، به ویژه پوست بالغ، عالی است و همچنین برای آن هایی که از بیماری هایی مثل اگزما، پسوریازیس یا آکنه رنج می برند.

۱۲. عدم استفاده از پرده های بلند برای حمام

جایی که پرده به داخل وان برخورد می کند به دلیل بیش از حد پهن و بزرگ بودن پرده زمینه ای برای تولید کپک و قارچ است. یک راه حل ساده:کوتاه کردن چند اینچ از کف و کناره های آن طوری که به طور کامل با وان متناسب شود.

۱۴. استفاده از پاک کننده های صنعتی :

استفاده از این جرم گیرها برای پاکسازی سطوح بسیار برای سلامتی مضر است و موجب سرطان ، نابینایی و … می شود پیشنهاد ما این است از محصولات طبیعی مثل لیمو و گریپ فورت به همراه جوش شیرین استفاده کنید.

۱۳. پا برهنه کف حمام راه رفتن :

صندلی حمام بیشترین باکتری را دارد درسته؟ اشتباه است. در یک مطالعه نشان داد کف حمام بیشترین باکتری را دارد در واقع در هر متر مکعب ۲ میلیون باکتری رشد می کند .

۱۵. نشستن به موقع لیف ها

نکته ای که شاید اکثر ما بی توجه به آن هستیم شستشو و تعویض به موقع لیف های حمام است ، لیف ها را هر ۳ ماه یکبار تعویض کنید و بعد از هر ۵ بار استفاده با استفاده از ماشین لباسشویی خوب بشویید.

۱۶. شیو پاها زیر دوش

اشتباهی که اغلب مرتکب می شوید ؛ ابتدای حمام شیو نکنید به خصوص زیر دوش به این دلیل که در این زمان پوست شما هنوز آماده نیست پس بهتر است آن را پس از شستشوی کامل بدن و زمانی که پوست آماده شد انجام دهید.

۱۷. شستشوی موها بدون شانه زدن

برای جلوگیری از گره خوردن موها و ایجاد موخوره قبل از شستشو آنها را به خوبی شانه بزنید.


مطالب پربازدید

نظرات