پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > تکنولوژي > ورزش کردن با کفش هوشمند

ورزش کردن با کفش هوشمند

تکنولوژي | ۲۰ دی۱۳۹۴ | 559 بازدید | نظرات

اگر به دویدن علاقه دارید و یا به صورت حرفه ای این ورزش را دنبال می کنید باید از اطلاعاتی ورای این که بیشینه سرعت‌تان چقدر است، آگاه باشید. دسترسی به دستگاه های پیشرفته برای جمع آوری اطلاعات مختلف ممکن است برای همگان امکان پذیر نباشد اما کفش هوشمند آلترا آی‌کیو (Altra IQ) که توسط آی‌فیت معرفی شده است همه چیز را تغییر خواهد داد.

photo ورزش کردن با کفش هوشمند

آلترا آی‌کیو هر دونده آماتوری را نه تنها از نظر عملکرد بلکه از نظر تجزیه و تحلیل داده های کسب شده در زمان واقعی نیز به یک ورزشکار حرفه ای تبدیل می کند. سیستم چند حسگر انعطاف پذیری که در هر دو کفش بکار گرفته شده داده هایی مانند، مدت زمان تماس با زمین، آهنگ دویدن، عملکرد پاهای چپ و راست، و فشار ویژه پا را جع آوری می کنند.

همچنین، حسگرها سرعت و فاصله را با زمان و تاریخ ثبت می کنند. داده های جمع آوری شده به صورت بی سیم با فناوری بلوتوث و از طریق اپلیکیشن اختصاصی آی‌فیت یا ردیاب آی‌فیت قابل مشاهده هستند و دونده یا مربی وی می توانند در زمان واقعی عملکرد را تجزیه و تحلیل کنند. باتری مورد استفاده در آلترا آی‌کیو حدود ۶ ماه دوام می آورد و قابل تعویض است.

photo ورزش کردن با کفش هوشمند

کفش هوشمند آلترا آی‌کیو از بهار ۲۰۱۶ روانه بازار خواهد شد و هر جفت از آن برچسب قیمت ۲۰۰ دلاری را یدک می کشد. این کفش در نمایشگاه CES 2016 در معرض دید عموم قرار گرفت.


مطالب پربازدید

امروز سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷

نظرات