پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > اخبار > واژگون شدن اتوبوس راهیان نور در همدان

واژگون شدن اتوبوس راهیان نور در همدان

اخبار | ۱۱ آذر۱۳۹۵ | 311 بازدید | نظرات

ساعت ۶ و ۴۵ دقیقه بامداد امروز یک دستگاه کامیون هنگام تردد در جاده ملایر-همدان در وروردی شهر همدان واژگون می شود.
رئیس پلیس راه استان همدان تصریح کرد: اختلاف سطح جاده (قیر زدگی) موجب ناتوانی راننده کامیون در کنترل وسیله نقلیه و واژگونی آن شده که در این سانحه دو سرنشین کامیون مجروح می شوند.
وی بیان کرد: راننده اتوبوس حامل دانش آموزان گیلانی که از خوزستان به سمت گیلان در حال تردد بود با دیدن صحنه واژگونی این وسیله نقلیه، کنترل وسیله نقلیه از دستش خارج می شود.
عزیزی افزود: راننده این وسیله نقلیه بلافاصله از سیستم ترمز برای نگهداشتن اتوبوس استفاده کرده که به علت لغزنده بودن سطح جاده خودرو واژگون می شود.

photo واژگون شدن اتوبوس راهیان نور در همدانرئیس پلیس راه استان همدان گفت: واژگونی اتوبوس راهیان نور ۳۰ مجروح بر جای گذاشت که ۲۰ سرنشین اتوبوس به صورت سرپایی مداوا شده و ۱۰ تن از آن ها نیز تحت نظر پزشک هستند.

وی اضافه کرد: استاندارد نبودن شیب عرضی جاده منجر به جمع شدن آب در وسط جاده و لغزندگی سطح معبر شده بود.
عزیزی اظهار کرد: رانندگان باید هنگام جمع شدن آب در وسط جاده و لغزنده بودن سطح معبر سرعت خود را تا ۳۰ کیلومتر در ساعت کاهش دهند در حالیکه سرعت این اتوبوس ۷۰ کیلومتر در ساعت بوده است.
رئیس پلیس راه استان همدان بیان کرد: با توجه به اختلاف سطح جاده ناشی از قیر زدگی و نامناسب بودن شیب عرضی جاده، شهرداری همدان در بروز هر دو سانحه واژگونی ۵۰ درصد مقصر شناخته شد و رانندگان نیز ۵۰ درصد در بروز این سوانح سهم داشتند.

photo واژگون شدن اتوبوس راهیان نور در همدان


مطالب پربازدید

امروز دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

نظرات