پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > اخبار > همه چیز درباره رییس جدید سازمان صدا و سیما

همه چیز درباره رییس جدید سازمان صدا و سیما

اخبار | ۲۲ اردیبهشت۱۳۹۵ | 634 بازدید | نظرات

photo همه چیز درباره رییس جدید سازمان صدا و سیما

از امروز عبدالعلی علی عسکری ریاست سازمان صدا و سیما را به عهده می‌گیرد و جایگزین محمد سرافراز می‌شود؛ مردی که دوران مدیریتش فقط ۱۸ ماه طول کشید.
زمزمه‌ی این تغییر از اوایل این هفته سر زبان‌ها افتاده بود. عسکری که حالا در قامت رئیس جدید سازمان صداوسیما راهی ساختمان شیشه‌ای جا جم شده است، با این ساختمان و حال و هوای حاکم بر آن بیگانه نیست. او یکی از معاونان عزت‌الله ضرغامی در زمان ریاستش بر این سازمان بود، مدیری که با رفتن ضرغامی و آمدن سرافراز دوران حضورش در رأس بخش فنی سازمان صداوسیما پایان یافت.
او حالا دوباره به این سازمان بازگشته تا عهده‌دار سمتی شود که برخی معتقدند بیش از هر چیز به گردابی شاهت دارد که کمتر کسی می‌توان از دل موج‌های چرخنده‌اش رهایی یابد و به ساحل امن برسد.
علی عسکری که در مقطع لیسانس به سراغ رشته‌ی الکترونیک رفته بود، بعدها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به ترتیب در رشته‌های مدیریت و سیستم و بهره‌وری تحصیل کرد.
او پیش از پیروزی انقلاب اسلامی از جوانان مذهبی بود که علیه رژیم پهلوی مبارزه می‌کردند،‌ همین مبارزات باعث شد تا علی عسکری در سال‌های پایانی حکومت محمدرضا شاه دستگیر شود و به زندان بیفتد. دوران زندان او تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی و آزادی زندانیان به دست مردم ادامه یافت.
او پس از پیروزی انقلاب اسلامی تحصیل را ادامه داد و به فعالیت در بخش‌های مختلف به‌عنوان کارمند و بعد مدیر پرداخت.
او تابه‌حال سمت‌های مختلفی را تجربه کرده است که از بین آن‌ها می‌توان به حضور در بخش صنایع هوا و فضا،مشاور دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، معاونت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرعاملی سازمان مراکز ایران‌گردی و جهانگردی، مدیرعاملی بنیاد فرهنگی پژوهشی غرب‌شناسی، معاونت آموزشی سازمان صداوسیما، ریاست دانشکده صداوسیما و معاونت توسعه و فناوری رسانه صداوسیما را نام برد.
انتخاب به‌عنوان مهندس برتر در اتحادیه‌ی رادیو و تلویزیونی آسیا و اقیانوسیه و دریافت جایزه مدیر جهادی ازجمله جوایزی است که او تابه‌حال موفق به کسبشان شده است.


مطالب پربازدید

امروز یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹

نظرات