پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > خواندني ها > همه احتمالات درباره صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی

همه احتمالات درباره صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی

خواندني ها | ۵ فروردین۱۳۹۶ | 449 بازدید | نظرات

تیم ملی ایران با گرفتن فاصله ۵ امتیازی نسبت به تیم سوم گروه شانس زیادی دارد که تا دو هفته مانده به پایان مسابقات صعودش را قطعی کند. 

به گزارش عصرایران ، شاگردان کی روش با پیروزی مقابل قطر در دوحه حالا در شرایطی استثنایی برای حضور در مرحله بعد دارد. 

تیم ملی فوتبال ایران در حال حاضر با ۱۴ امتیاز صدرنشین گروه است و کره جنوبی ۱۰ امتیازی و ازبکستان ۹ امتیازی در تعقیبش هستند.

دو تیم تعقیب کننده ایران در هفته آخر مقابل یکدیگر قرار دارند و با توجه به سه هفته ای که تا قبل از بازی رو در رو دارند می توانند ۹ امتیاز کسب کنند. در اصل اگر کره جنوبی و ازبکستان بتوانند همه بازی هایشان منجمله دیدار مقابل ایران را پیروز شوند ۱۹ و ۱۸ امتیازی می شوند. 

در این صورت امتیاز یکی از آنها در صورت برد-مساوی- شکست در دیدار آخر که رو به روی یکدیگرند . حتما پایین تر از ۲۰ امتیاز خواهد بود. یعنی ازبکستان اگر مقابل کره پیروزشود ۲۱ امتیازی میشود و کره جنوبی ۱۹ امتیازی می ماند. بازی اگر مساوی شود ازبکستان ۱۹ امتیازی می شود و پایین تر از ۲۰ می ماند و کره جنوبی اگر پیروز شود ازبکستان ۱۸ امتیازی می ماند. 

این شرایط یعنی تیم ملی ایران به هر صورت ازدوبازی باقیمانده با کسب ۲ پیروزی صعودش به مرحله بعد قطی خواهد شد. 

حالا اگر تیم ملی این پیروزها را در دوبازی اول خود به دست بیاورد . یعنی چین و ازبکستان را شکست دهد در همان ۲۳ خرداد صعودش به جام جهانی قطعی خواهد شد. 

شاگردان کی روش حالا این فرصت را دارند که با پیروزی مقابل چین فقط یک پیروزی تا صعود به جام جهانی فاصله داشته باشند و شاید در ۲۳ خرداد با شکست ازبکستان صعودشان را قطعی کنند. 

البته تیم ملی ایران اگر ازبکستان را در تهران متوقف کند هم فقط یک تساوی تا صعود قطعی به جام جهانی نیاز خواهد داشت. حالا باید دید شاگردان کی روش با پیروی مقابل چین قدم بزرگ به سمت صعود را برمی دارند یا بازیهایشان به هفته های بعدکشیده و سخت می شود.


مطالب پربازدید

امروز دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹

نظرات