پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > خواندني ها > نکات مهمی درباره جراحی زیبایی چانه

نکات مهمی درباره جراحی زیبایی چانه

خواندني ها | ۱۵ شهریور۱۳۹۶ | 953 بازدید | نظرات

جراحی چانه یک عمل زیبایی است که به منظور ایجاد تعادل بیشتر در اجزای صورت اجرا می شود. در برخی موارد نیز این جراحی به همراه عمل های دیگر بر روی صورت انجام می شود.
photo نکات مهمی درباره جراحی زیبایی چانهphoto نکات مهمی درباره جراحی زیبایی چانه

جراحی چانه چیست؟جراحی چانه یا منتوپلاستی، عمل جراحی برای تغییر شکل چانه به منظور برجسته کردن گونه به وسیله قراردادن پروتز یا کوچک کردن آن به وسیله جراحی بر روی استخوان چانه است. در بسیاری از موارد جراح پلاستیک عمل چانه را همراه با عمل بینی توصیه می کند تا نسبت های صورت متعادل تر باشند. به این دلیل که اندازه چانه می تواند بر چگونگی دیده شدن بینی تاقیر دارد. جراحی چانه باعث به وجود آمدن هارمونی در اجزای صورت و در نتیجه بهبود ظاهر چهره شما خواهد شد.

پروتزهای صورت

پروتزهای صورت باعث بهبود و تعادل اجزای صورت شما با یکدیگر می شوند. اگر چانه یا فک کوچک، یا به طور کلی برآدمدگی های صورتتان مشخص نیستند، پروتزهای صورت می توانند به شما کمک کنند.

پروتز صورت چیست؟

پروتزهای صورت مواد جامد سازگار با بدن هستند که به شیوه مخصوصی فرم داده شده اند. از پروتزهای برای برجسته کردن یا بزرگتر کردن ساختار فیزیکی صورت استفاده می شود. انتخاب مناسب ترین نوع و اندازه دقیق پروتزها، نیاز به ارزیابی اهداف شما، ویژگی هایی که مایل هستید به صورتتان اضافه شود و تشخیص جراحتان دارد.

پروتز چانه اندازه و برآمدگی چانه را در ارتباط با سایر اجزای صورت افزایش می دهد.یک چانه کوچک یا عقب رفته مانند این است که به جای این که یک ویژگی صورت باشد، در گردن شخص پنهان شده است.

پروتز فک عرض صورت شما را در یک سوم پایینی آن افزایش می دهد. مانند چانه، یک فک کوچک قابل تفکیک کامل از گردن نیست و شبیه شیبی است از گوش ها تا چانه. در بعضی موارد، چانه و فک هم زمان دلیل متعادل نبودن اجزای صورت هستند.

پروتز گونه برآمدگی استخوان گونه را افزایش می دهد. به وسیله پروتز گونه می توان گونه های صاف یا عقب رفته را حجیم کرد.

اگر تقارن در اجزای صورتتان بخشی از خواسته شما استد، از پروتزهای صورت برای چندین ناحیه استفاده خواهد شد. البته باید در نظر داشته باشید که صورت هیچ کس به طور طبیعی متقارن نیست و نتیجه عمل شما هم ممکن است به طور ناچیزی نامتقارن باشد. هدف استفاده از پروتزها ایجاد تعادل و تناسب بین اجزای صورت است. پروتزهای می توانند به تنهایی یا در کنار عمل های زیبایی دیگری مانند عمل بینی یا عمل گوش انجام گیرند.

بهبود ظاهرتان با استفاده از پروتزهای صورت

ظاهر صورت شما توسط سه عامل اساسی مشخص می شود: پوست، بافت های نرم صورت و استخوان های صورت. اگر ساختار صورت شما نامتناسب است – مثلا چانه ای عقب رفته دارید، فکی کوچک دارید، یا گونه هایتان برجسته نیستند – به طور چشمگیری بر تصویر ذهنی شما تاثیر می گذارد.اجزای صورت مشخص، فرم های قابل دیدن و زوایای طبیعی و متناسب همه باعث به وجود آمدن تعادل ساختاری در چهره شما و جذاب تر شدن شما هستند.

اگر چانه یا فک کوچک، یا به طور کلی برآدمدگی های صورتتان مشخص نیستند، پروتزهای صورت می توانند به شما کمک کنند. هر سطحی از صورت شما می تواند با استفاده از پروتز برجسته تر شود، اما گونه ها، چانه و فک رایج ترین بخش های صورت هستند که با استفاده از پروتزها برجسته می شوند.

آیا پروتز صورت برای من مناسب است؟

جراحی پلاستیک با پروتز صورت برای افرادی مناسب است که رشد جمجمه و سرشان متوقف شده است. این موضوع معمولا در اواخر سن بلوغ اتفاق می افتد. این عمل برای شما مناسب است اگر:
●  از نظر جسمی سالم هستید
●  سیگار نمی کشید
●  دارای روحیه مثبت و با هدفی مشخص در ذهن هستید

مطالب پربازدید

امروز سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹

نظرات